Здравейте,

тази сутрин се събудих и се замислих за изчезването на пчелите. След това за отглеждането им и т.н. Преди да продължа искам да кажа, че моят единствен допир до пчелите са около 10 ужилвания през живота ми. Баща ми е дори алергичен към такива ужилвания.
Моята работа е в тотално друга област (ИТ най-общо казано), но разгледах днес istinskimed.bg и фирмата, която поддържа софтуер и хардуер. Идеята ми хареса(адмирации за тях), но ми се струва, че липсва обем. Не разбирам от пчели(и всички неща свързани с тях). Гледал съм цените на мед и т.н. по магазините, но това не е точен критерий. Та мисля си следното:
1. Биха ли се намерили 1, 2, 3 човека за кооперация при която аз финансирам на 100% начинанието, а те с ръце и знания движат нещата и накрая делим равно и т.н. Търся бизнес партньори, а не служители. Моето участие е основно финансово.
2. Бих искал да е голямо (нямам идея какво е голямо, но трябва да е в размер и ниво, че всички хора които са замесени да получават достатъчно за да се чувстват част от смислен проект и живят хубаво).
3. Става дума за изключително чиста продукция. Не се използва нищо вредно за пчелите и хората и не се търси преизпълнение на петилетката.
4. Има ли как начинанието да е свързано с устойчиво увеличване на популацията на пчелите в района. Какво трябва ДА НЕ правим?
5. Без посредници. Не харесвам хората, които купуват на цена унижаваща производителя и продават на цена унижаваща купувача.

Написаното по-горе е просто идея и всички отзиви ЗА/ПРОТИВ, псувни, похвали и т.н. са добре дошли.