Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 144
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Добре,за да сте равни пчеларите влизат с пчелни семейства докато ти влагаш пари в кооперацията,иначе няма как да сте равни.
    Инвестицията включва финансиране на всичко от 0 до бурканче с мед отворено за да стане част от сутрешния чай на клиента, а работата на човека със знанията е да го осъществи използвайки този ресурс. Ако ти имаш 100 семейства и искаш да участваш с тях това значи, че и ти инвестираш в дружеството финанси, а не просто знание и лично време.

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Мисля, че нямате никаква представа от коопериране и т.н. Никаква. Твърде много емоция и твърде много "ела и да ти покажа, ела да гориш на слънцето".
    Ще го кажа по-смилаемо. За да се случи нещо голямо са нужни 2 неща:
    1. Пари
    2. Know-how

    Аз предлагам 1. и търся 2. в такива размери и с такива хора, че 1 и 2 тежат еднакво и имат еднаква стойност.

    Или още по-смилаемо:
    1. Не ти давам 1000лв за захар и да искам да делиш с мен.
    2. Предлагам да прецениш(а не сметнеш) колко струва работата под жаркото слънце и към нея да прибавиш дозата риск, която поемаш и тогава ще имаш стойността на 1. и на 2.

    Тоест за да се инвестира в производство на мед не е нужно да го правя аз. Нужно е да намеря някой, който ще оцени неговият труд + риск на колко от инвестиционните средства е равно за да се получи нещо голямо.

    Всичко друго са емоцинални изказвания за любовта, птичките и пчеличките. Аз говоря за нещо, което храни семейства и всяка година е по-голямо, а не за завета на дядо Иван към малкия внук Иван.
    Г-н kivanov, виждам, че започвате да се напасвате полека лека. От по - равно минахме на кой колкото му е труда. Нямам никаква емоция в изказването на мислите си, това е истината която Вие изобщо не сте виждали. Труда е много и това което Вие искате няма как да се случи. Трябва да се върнете на първия си пост и обстойно да го редактирате, ако искате всичко да е както трябва. Не може да инвестирате както казах някакви средства и да чакате някой да работи. Хайде, давайте парите и от утре започваме да работим, но вие ще сте до мен при всяка работа, че и дори сам ще вършите някои дейности. Пак казвам, за да можете трезво да прецените на кой колко трябва да се плаща.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Много интересна дискусия се получава,щото във форумаопределено липсва човек с търговско мислене. Много полезна дискусия!

    Въпреки, че съм песимист по темата, адмирации на автора й! Отнася се с ентусиазъм и му прави чест на търпението да понася негативите, за което му казвам браво за устойчивата психика! Явно има опит в сключването, на каквито и да е било сделки.

    Решил е да разработи някаква непокрита от изкупвачите на мед пазарна ниша и да реализира мед на дребно чрез добър маркетинг. Да ама у нас като знаем как се "кръсти" меда по магазините, доста трудно ще намери пазар, освен ако няма някакви възможности за реализация на дребно в чужбина.

    Оф-ф-ф-ф... Толкова въпроси взеха да напират, че не знам с кое да започна! Така си е, пчеларството в България е наистина в голяма криза и такава дискусия е наистина полезна, поне да се покажат и констатират и останалите непроявени проблеми и помисли.
    Мисля, че разбра каква ми е целта. Имам как да използвам мрежа за директни доставки до клиентите. Имам контакти в държави, в които подобно нещо ще е по-скъпо от злато, но нямам (и не искам да имам) знания и опит в отглеждането на пчели и производството на мед. Искам честно да направя себе си и други хора богати, а и да увеличим броя на пчелите.

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Интересно : кой ще ви продава меда и колко ще ви струва това на ТКЗСТ-то?

    пп. бизнеса ми е като -казачока.
    НИЕ, няма прекупвачи. Много отдавна имаше един млекар (лека му пръст) носеше мляко при родителите ми в София. Човекът имаше клиентела от 10 човека, на които продаваше всичко. Сега си представи това в голям обем(не е никак трудно) и дори не е нужно да става масов продукт. Медът е ЛУКСОЗЕН продукт. И трябва да се третира като такъв. Тоест направи малка популярна марка, симулирай, че всичко е разпродадено и гледай как щще се избият

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    НИЕ, няма прекупвачи. Много отдавна имаше един млекар (лека му пръст) носеше мляко при родителите ми в София. Човекът имаше клиентела от 10 човека, на които продаваше всичко. Сега си представи това в голям обем(не е никак трудно) и дори не е нужно да става масов продукт. Медът е ЛУКСОЗЕН продукт. И трябва да се третира като такъв. Тоест направи малка популярна марка, симулирай, че всичко е разпродадено и гледай как щще се избият
    Ще се моля собственото ви производство да не стига за задоволяване на търсенето и да ви предложа няколко тона.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    НИЕ, няма прекупвачи. Много отдавна имаше един млекар (лека му пръст) носеше мляко при родителите ми в София. Човекът имаше клиентела от 10 човека, на които продаваше всичко. Сега си представи това в голям обем(не е никак трудно) и дори не е нужно да става масов продукт. Медът е ЛУКСОЗЕН продукт. И трябва да се третира като такъв. Тоест направи малка популярна марка, симулирай, че всичко е разпродадено и гледай как щще се избият
    Приятелю, с този пост ме загуби. Но, понеже имаш мерак съм готов да ти дам всичко, от което имаш нужда. За да се откажеш от тази идея да ставаш пчелар. Безплатно! Без ида инвестираш нито лев. Обаче ще трябва да работиш ти, а аз да ти казвам какво да правиш.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #47
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Г-н kivanov, виждам, че започвате да се напасвате полека лека. От по - равно минахме на кой колкото му е труда. Нямам никаква емоция в изказването на мислите си, това е истината която Вие изобщо не сте виждали. Труда е много и това което Вие искате няма как да се случи. Трябва да се върнете на първия си пост и обстойно да го редактирате, ако искате всичко да е както трябва. Не може да инвестирате както казах някакви средства и да чакате някой да работи. Хайде, давайте парите и от утре започваме да работим, но вие ще сте до мен при всяка работа, че и дори сам ще вършите някои дейности. Пак казвам, за да можете трезво да прецените на кой колко трябва да се плаща.
    Вие сте в грешка. Разбира се, че ако Вашият труд (и знания) струва Х пари и аз добавя същата сума то ще е 1:1 разделянето, НО ако аз добавя 5 пъти повече? Аз искам да вложа 50000лв в комбина с хора, които ще добавят труд и хъс на стойност 50000лв. Разбира се, че ако вие сте 5 човека, а аз 1 ще разделим 50% за мен, а за вас по 10%. Всичко е договорка, но в никакъв случай 8 часа на слънцето не могат да са довод в бизнес преговори. Разбира се, че ще кажа "Ами моите 50-100 000лв са по-ценни, защото ще намеря някой и ще го тренирам". Спор винаги може да има. Идеята е всеки влага според желанието за участие и получава такъв процент и след това спрямо този процент търпи риск/позитиви/негативи. Ако си купя имот и го отдавам под наем рискът е 0, но и възвращаемостта е 5-6%. Когато се инвестира в производство на мед има риск да се загуби всичко, но и очакваната печалба ще е по-голяма.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Мисля, че разбра каква ми е целта. Имам как да използвам мрежа за директни доставки до клиентите. Имам контакти в държави, в които подобно нещо ще е по-скъпо от злато, но нямам (и не искам да имам) знания и опит в отглеждането на пчели и производството на мед. Искам честно да направя себе си и други хора богати, а и да увеличим броя на пчелите.

    За целта въобще не е нужно да правиш инвестиция в пчелин, защото според горния коментар целта ти е чиста търговия. Ми просто, правиш си фирма, наемаш склад, изкупуваш мед, правиш анализи и го продаваш, така даже няма да се налага да делиш печалба и всички пчелари ще са доволни, ако им даваш заслужена цена. И ти си мислиш, че си открил топлата вода, ехе-хе-хе-хе... И точно там ще сбъркаш, в реализация де, щото акулите там са много, врели са, кипели са и се ядат една друга. Не си мисли, че ще ти дадат парче от баницата. В един момент, ако започнеш да подбиваш изкупна цена, ще си имаш достапроблеми с другите изкупачи, обществена тайна е, че в България съществува необявен картел в тази пазарна ниша.

    Пък и между другото, тъй като заглавието на темата е КООПЕРАЦИЯ, запознат ли си със закона за кооперациите? Така както първоначално представяш нещата, си мисля, че си дълбоко некомпетентен или пък формата на организацията пред държавата ще има друго определение?

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Ако ти имаш 100 семейства и искаш да участваш с тях това значи, че и ти инвестираш в дружеството финанси, а не просто знание и лично време.
    Точно това имам предвид,защото иначе изглежда че имаш огромно желание да притежаваш голямо количество пчелни семейства,което е доста съмнително.

  10. #50
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ще се моля собственото ви производство да не стига за задоволяване на търсенето и да ви предложа няколко тона.
    Не искам да съм прекупвач, но...

    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Приятелю, с този пост ме загуби. Но, понеже имаш мерак съм готов да ти дам всичко, от което имаш нужда. За да се откажеш от тази идея да ставаш пчелар. Безплатно! Без ида инвестираш нито лев. Обаче ще трябва да работиш ти, а аз да ти казвам какво да правиш.
    Аз не искам да ставам пчелар. Аз съм инвеститор, който иска да направи пчеларите богати благодарение на техните знания и моите знания (доставки, маркетинг, клиенти и т.н.). Симбиоза. Аз търся хора, които искат да се развиват, а не могат, защото нямат средства.

 

 
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •