Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 144
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Говорим предимно за вароатозата. И точно думата "правилно" е ключовият момент... Кое наистина е правилно? Кой ще каже със 100% сигурност, че не греши? Ако направим кратка справка с какво са се третирали пчелите през годините, се вижда, че след време "правилните" за момента неща, почти винаги са отхвърлени и отречени...Така че вероятността да се "сбърка" ако не третираш, не е по - голяма от тази ако го правиш...
    Интересна и логична теза но дали е работеща не знам.
    Просто си третирам пчелите криво ляво някакво.
    Причини за вирусно заболяване много кърлежите са само нещо като катализатор.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Дела и документи.

    https://pchelari.com/forum/showthrea...86%D0%B8%D1%8F

    Еееех, какъв ентусиазъм беше.

  3. #123
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Зачетох се в тази тема от архива и се впечатлих от това изказване:

    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Мисля, че тука му е мястото да ви кажа още една истина от живота, за която предполагам смътно се досещате, но аз ще ви я формулирам точно и ясно:

    Всеки израства и се развива в службата си или в живота дотогава, докато достигне до собственото си НИВО НА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ, и там той зацикля за цял живот.

    Хубавите неща се вършат от тези, които все още не са достигнали нивото си на некомпетентност. Те вършат истинската работа във фирмите, тя успяват и в живота. Могат да бъдат разпознати по това, че не се задържат много-много на дадена длъжност или на дадено стъпало от живота, а продължават нагоре със следващата, по-висока длъжност или стъпало. Разгледайте автобиографията на даден човек и анализирайте неговия възход. Ако той все още е в прогрес, и не се задържа много на дадено стъпало, то това означава, че човека е качествен и може много да е от полза както за фирмата, така и в нашия случай за Кооперацията или Асоциацията.

    Ако обаче даден човек дълги години е стоял на едно ниво, то това означава, че той тъпче на едно място и че вече е достигнал до собственото си НИВО НА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ. Такъв един човек ако бъде назначен на по-високо ниво, то той ще се провали. Ако е можел, то той сам щеше да си го извоюва това по-високо ниво.

    Та от тази гледна точка когато някой каже "Аз от дълги години правя еди какво си", то това не е доказателство за неговите качества, а точно обратното - това е доказателство, че този човек е зациклил на това ниво и НЯМА НУЖНИТЕ КАЧЕСТВА за следващото. Нещо повече - дори и това ниво, на което той се намира, дори и това ниво той не го владее както трябва, иначе нямаше да буксува в една точка.

    Естествено много хора ще кажат "Ама аз самия не искам по-нагоре, аз сам съм си решил да стоя на това ниво". Това не е вярно. Това е една вътрешна самозаблуда, едно вътрешно оправдание, че не е постигнал нищо повече. Всеки един човек мечтае за нещо повече, от това, което е в момента, но не знае как да го направи или не може да го направи. И най-накрая се примирява.

    Та на нас ни трябва ЛИДЕР, който в момента да е в режим на ВЪЗХОД - тоест млад до средна възраст, бързо развиващ се човек, който все още да не е достигнал до своето НИВО НА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ. Не ни трябват стари хора с "огромен опит". Те вече буксуват. Те само могат да споделят опита си, ако някой въобще пожелае да ги слуша. Самия младеж във възход сам ще си прецени нуждае ли се от опита на старите или директно ще го пренебрегне, защото в неговата глава се раждат по-добри идеи.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Зачетох се в тази тема от архива и се впечатлих от това изказване:
    Извинявам се но ми стана любопитно с какво те впечатли този пост.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Зачетох се в тази тема от архива и се впечатлих от това изказване:
    Мен повече ме впечатли предходното изказване.

    Ама тука https://pchelari.com/forum/showthrea...ll=1#post32731 нещата май-придобиват смисъл.

  6. #126
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Извинявам се но ми стана любопитно с какво те впечатли този пост.
    Може би защото осъзнах за себе си, че съм стигнал такъв момент в службата си, че го нямам това желание за развитие. Докато някои от колегите ми остават след работно време с часове, не си ползват дори обедната почивка, ангажирани са по някакъв начин дори и през почивните дни. Става въпрос за работа в офис.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Може би защото осъзнах за себе си, че съм стигнал такъв момент в службата си, че го нямам това желание за развитие. Докато някои от колегите ми остават след работно време с часове, не си ползват дори обедната почивка, ангажирани са по някакъв начин дори и през почивните дни. Става въпрос за работа в офис.
    Благодаря!
    Аз също отдавна нямам желание за развитие дори и с пчелите в материален аспект, но въпреки всичко
    макар, че няма да постигна и една милионна част от автора на поста, си мисля, че едва ли този пост е по- мъдър от прозрението на Бу да, че истината е по средата.
    С две думи крайностите са зловредни.Не мисля, че отхвърлянето на мъдростта и опита на по възрастните е мъдро.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Дела и документи.

    https://pchelari.com/forum/showthrea...86%D0%B8%D1%8F

    Еееех, какъв ентусиазъм беше.
    Как ме зарадва да знаеш.От тогава до днес не съм си променил мнението за общото. А, бе "Ортачко магаре, вуци го яле!" май е по-точно казано.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Как ме зарадва да знаеш.От тогава до днес не съм си променил мнението за общото. А, бе "Ортачко магаре, вуци го яле!" май е по-точно казано.
    В Испания съм имал колеги който в извънработно време са свиняри, овчари и отчасти зърнари и бяха в кооператив.Доколкото разбрах доста успешен.Това бе около 2005г..
    П.П.Кооперациите на соца се провалиха но корпорациите на Запада сега са може би най могъщите формирования.

  10. #130
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Как ме зарадва да знаеш.От тогава до днес не съм си променил мнението за общото. А, бе "Ортачко магаре, вуци го яле!" май е по-точно казано.
    Все съм се чудил какъв е този мерак за обединяване. Създава се някаква структура, която дори си я има в министерството. Тя взема някакви решения от време на време и те да се изпълняват както трябва, а не кой както му е добре. Искаме, искаме - какво искате? Да се качи ту тук ту там някой, да се изявява известно време за цар, да си оправи до някъде положението и после се загубва в дън земя. Следва втори, трети и те така. И накрая едно нищо. Това е за хора с безкористни цели, хора които да мислят за това за което са поставени. Няма такива. Няма да има организация, няма да има обединение. Е, зуница го цитира отгоре. Народа го е казал ясно и точно.

 

 
Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •