Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 15 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 144
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    То вече не ти ли се случи? Зачеркна с лекота 100-те кошера с инвентара и колибата. Сигурно си си купил и наколенки?
    При мен като нищо може да се случи да зачеркна кошерите и сам, бе з чужда помощ, от едното любопитство. Тази есен например с нищо не ги третирах, да видя какво ще стане. А за колибата не е ставало въпрос.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тази есен например с нищо не ги третирах, да видя какво ще стане.
    Прецакал си се май. Те твоите и без това си бяха малко .....зле. Вземи мерки, че ще пиеш студена вода.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прецакал си се май. Те твоите и без това си бяха малко .....зле. Вземи мерки, че ще пиеш студена вода.
    Сега ме караш (задочно), да се чудя дали нищо или амитраз е по зле
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #94
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И това, ако изкарат някакво количество мед. Ами, ако годината е нулева, ако се развихри някоя болест? Ко праим?
    Е, ти пък сега, дай малко по-позитивно.
    Според мен, а и не само, да вземе 1 ортак с 2х 30-50кошера(по-горе някой предложи) колкото за парлама щом му е мерак, да си изкупува допълнително мед с био показатели на 7-8лв.(всички ще са доволни), да си го изнася навън и да го шитка по 20-30лв. щом може да пласира и всичко ще е в пъти по-спокойно, и риска ще е по-малък, и печалбата ще е по-голяма, и такива ми ти работи

  5. #95
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Е, ти пък сега, дай малко по-позитивно.
    Според мен, а и не само, да вземе 1 ортак с 2х 30-50кошера(по-горе някой предложи) колкото за парлама щом му е мерак, да си изкупува допълнително мед с био показатели на 7-8лв.(всички ще са доволни), да си го изнася навън и да го шитка по 20-30лв. щом може да пласира и всичко ще е в пъти по-спокойно, и риска ще е по-малък, и печалбата ще е по-голяма, и такива ми ти работи
    С шиткането навън ме съмнява малко. Ако ставаше лесно съм го споменавал. С камиони ще шъткам. Иначе съм позитивен, но откакто вилнее тази болест за която никой нищо не знае и малко ми се струва нереално рискуването, но млади, амбициозни - да рискуват. Парите са си техни.

  6. #96
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Сега ме караш (задочно), да се чудя дали нищо или амитраз е по зле
    Това зависи от пчеларя. Аз амитраз няма да сложа в кошерите си, да не се заричам де, но съм стигал доста пъти до нулата и съм се връщал още на другата година в джаза. За сега съм открил нещо което да помага от тази напаст, но не съм сигурен още. Пробите бяха много, та кое, как?

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защо да е био? Със 200 кошера вадиш 5 тона мана, продаваш не по малко от 20лв(а що не и в евро) и ето ти мечтаните 100 000 лв.
    Брей, тез' розови цайси, гайретлии излязоха.
    Народа дума: Блажени са вярващите!

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прецакал си се май. Те твоите и без това си бяха малко .....зле. Вземи мерки, че ще пиеш студена вода.
    Здраве да има, пчели се възстановяват. Може да останат само най-яките /естествен отбор/.

    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Сега ме караш (задочно), да се чудя дали нищо или амитраз е по зле
    Тактика го отняма из магазините тази есен, това ме вдъхнови да не слагам нищо. Ама гледам след нова година са пуснали пак, амитраз в малки шишенца, та ще видим тази работа.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Тази есен например с нищо не ги третирах, да видя какво ще стане...
    Какво да стане - ще иззимуват нетретирани...

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    . За сега съм открил нещо което да помага от тази напаст, но не съм сигурен още. Пробите бяха много, та кое, как?
    Ще съм благодарен да споделиш резултати, особено ако е нещо с етер.масла
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 10 от 15 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •