Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 144
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    kivanov, току що се връщам, бях при един колега, навит е да работим. Каза че само трябва да уточним името на нащу ТКЗС. Той има някаква идея за име, но иска да чуе и твоето мнение, нали сме на равноправни начала.
    Ти вече си го измислил- НАЩУ - ТКЗС
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хубава тема и рядко ти каца птичето на рамото. Късмет, че днес влязох да разгледам. Реално осъзнавам колко е трудно на човек да заложи времето или парите си в ръцете на друг човек, но съм съгласен да загубя най малко една година от живота си в опит да успея. Лично на мен ми куца маркетинга поради малкото свободно време.
    Така е. Както Стойчков казва "който играе пИчели". На мен ми куца пчеларството поради типа на личността ми. И затова вярвам в срещата между правилните хора.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    .... И затова вярвам в срещата между правилните хора.
    Колегата tarty е от тях, бизнесмен до мозъка на костите си.

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    На мен ми куца пчеларството поради типа на личността ми.
    Казах ти тоз моя колега е като жребец, аз малко замятам с единия пчеларски крак, но той ши ма компенсира. Пак ти казвам давай предложения за име и лого.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Вземете и направете пчелините на спа центрове нали ще са в Балкана там добивите са ниски освен ако не си Касчей Безсмертнъй ама кошерен въздух бол.
    Вероятно хора с пари които имат желание да купуват чист мед за 20лв. няма да откажат подобен релакс.
    Между другото освен че е модерно и е здравословно.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Не всичко е пари в пчеларството. Да много пари са за България, но пък и каква е истинската стойност на долара? Това е вече друга дискусия, която не й е мястото тук. Плюс това за тези пари, имаш ли си представа, какво трябва да дадеш от себе си? Аз поне, реално гледайки на нещата ще ги умножа поне по десет на месец, за да оценя реално труда си, щото много добре знам, каква е печалбата на собственик напчелин с 1000 кошера в САЩ - демек робството край няма.

    Ама в сметката ти трябва да влезе и опрашването на културите, така, както е в САЩ, в личния ти пример, където реално се вземат пари за опрашване и част от тях се дават за заплати. Оправането по същество е неоценима услуга, тъй като тя храни целия свят. Затуй казвам, че пчеларството е просто безценно и определянето, на каквато и да е било цена, е просто словоблудство.
    Просто мислиш като служител, а не като бизнесмен. Не е лошо ама не се забогатява. Защо ти не си на мястото на чорбаджията в щатите, но в България?

    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Направи два пчелина за по 30 кошера, аз ще ги гледам и делим на половина. Кошерите от мен, ако много държиш да си инвеститор ще ги платиш.
    Трудно този модел ще е конкурентен на "прекупвачите", които в момента купуват на себестойност. Климатичните промени как ги виждаш? До няколко години може да няма ни пчели, ни пчелари.
    Пиша във форума, защото ми е интересно да науча повече за проблемите. Нищо не мисля. Днескашната тема е плод на желанието ми да проуча сектора. Нищо повече. Преди да отделя парите ще трябва много да проуча потенциалните участници в ООД-то.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ти сигурен ли си във възможностите си да реализираш цялата продукцията? Да не е както с финансирането, първо 100% беше, пък после Слънчевия сам да си купува захарта
    И за какви обеми говориш, направи ли си сметката след като се мусиш на 1000 на човек на месец, дефинирай "достоен доход" или "богати пчелари", щото на мен ми се чини, че трябва да насочиш парите си към друго поприще
    Доходът, който сметнах в разбивката е като страничен доход от основната им работа, защото това няма да е основната им работа. Когато работиш с инвеститор твоите проценти се сменят според това колко ти плащат. Може да имат и по 5000лв заплата, но тогава са служители, а не акционери и всичко, което ще получат е 12 х 5000лв, но аз от такива хора нямам нужда. Когато работиш за малко пари ще имаш по-голям процент. Според мен, ако бизнеса оперира нормално след първата година трябва да може да докарва поне по 2500лв чисто на месец (макар, че тук всичко зависи от годината, но идеята е да се продава цяла година продукцията)за да се смята за някакъв достоен доход. Разбира се много си зависи от първоначалната инвестиция и т.н. Сега гадая.

  7. #67
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията

    Доходът, който сметнах в разбивката е като страничен доход от основната им работа, защото това няма да е основната им работа. Когато работиш с инвеститор твоите проценти се сменят според това колко ти плащат. Може да имат и по 5000лв заплата, но тогава са служители, а не акционери и всичко, което ще получат е 12 х 5000лв, но аз от такива хора нямам нужда. Когато работиш за малко пари ще имаш по-голям процент. Според мен, ако бизнеса оперира нормално след първата година трябва да може да докарва поне по 2500лв чисто на месец (макар, че тук всичко зависи от годината, но идеята е да се продава цяла година продукцията)за да се смята за някакъв достоен доход. Разбира се много си зависи от първоначалната инвестиция и т.н. Сега гадая.
    Чудя се дали да не пусна линк към другия клон на форума? Там са големите риби, там са големите пари.

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чудя се дали да не пусна линк към другия клон на форума? Там са големите риби, там са големите пари.
    Извини програмистката ми глава, но не разбирам.

  9. #69
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Извини програмистката ми глава, но не разбирам.
    Към този форум има още един, но за бизнес класата. От "простите" имам право да влизам само аз. Но не го правя, че да не се подмятам в краката на атовете.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    няма да откажат подобен релакс.
    Между другото освен че е модерно и е здравословно.
    А суинг танци няма ли да поискат? Може и без танците.

 

 
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •