Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 144
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    ...Приемаме, че имам страхотната идея с изполването на Machine Learning мога да предположа какви ще са добивите всяка година. За да го направя имам нужда от хардуер (сървъри и т.н.), данни (времето и т.н.), средни добиви и т.н. но всичко това струва пари. Тоест имам супер идея и мога да я направя в гаража като ползвам лаптопа си и събера всички данни от някакъв ексел, но това няма да е готово за реална употреба и винаги нещо ще липсва. Идва обаче инвеститор и ми дава 1 000 000 долара да наема още няколко мозъка и да наема топ сървъри (да смятат бързо) и всички имаме общата цел да направим нещо много добро. Готово е. Продаваме го и фирмата е оценена на 50 000 000 долара, аз имам моите 5%, които са 2 500 000 и съм щастлив, а ако бях в гаража...?
    Собственика на този форум тръгна с подобни идеи. Аз, като почнах с пчелите, също. Е, сега мисля малко по-различно, но все още съм доста ненормален. Имам над 100 кошера, инвентар, база и идеи. Твои са, ако поискаш, и без това не чакам печалби от тях, обаче ти решаваш как да вложиш парите си на база предложеното. Ако загубим парите, да не се сърдиш. Аз обещавам да не се сърдя, ако загубим кошерите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #82
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    С риск да ми скочите всички, но не мога да не отбележа, че мУмчетУ е решило само да СЕ погъбарка с нас и ние всички захапахме куката, а аз бях от първите. Ма кво да прайш, по това време ……на пчелина.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    ...само да СЕ погъбарка с нас и ние всички захапахме куката...
    Няма лошо, даже е много поучително. Кара те да се замислиш какво би направил, ако наистина ти се случи нещо подобно.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    С риск да ми скочите всички, но не мога да не отбележа, че мУмчетУ е решило само да СЕ погъбарка с нас и ние всички захапахме куката, а аз бях от първите. Ма кво да прайш, по това време ……на пчелина.
    Ти па де са туряш? Само с 4 поста и то единия виц и бил от първите.

  5. #85
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Няма лошо, даже е много поучително. Кара те да се замислиш какво би направил, ако наистина ти се случи нещо подобно.
    Преди години имаше едни такива момчета - с пари, минаваха и предлагаха на пчеларчета да си разделят 15 000 лева, които те дават, а пчеларчето след това да върне 15 000. Казах ли с лихвите?

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Преди години имаше едни такива момчета - с пари, минаваха и предлагаха на пчеларчета да си разделят 15 000 лева, които те дават, а пчеларчето след това да върне 15 000. Казах ли с лихвите?
    Тук никой не говори за връщане, даже се говори за евентуална нула. Ти да видиш.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Защо да е био?
    Тарти е писател, не читател
    чети от началото на темата заданието и ще разбереш
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Ами за 100 000 лв. оборот (не печалба) ще трябват 5000 кг. мед по 20 лв. Това при добив от 10 кг/семейство са 500 семейства * 200 лв. са 100 000 лв. по точка 3 от инвестиционния план. В тези 100 000 лв. оборот трябва да се заложат разходи за лекарства, захар, гориво, амортизации, труд, данъци и други непредвидени. Та който може да смята какво ще остане за акционерите.
    Горе-долу и аз закръглих на около 500 семействата, та станаха 8-10 пчелина. На двамата работещи акционери, свет ще им се извие

  8. #88
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тук никой не говори за връщане, даже се говори за евентуална нула. Ти да видиш.
    Не ме разбра. Дават ти 7 500, защото ги делите, а ти връщаш 15 000 с лихвите. Това по примера, а тук предполагам, че тази нула не е съвсем нула, защото ще има някакво обвързване заради тези пари. Кой ще ти даде пари ей така? А предимно който ги взема той ги връща. Както казах тук патки няма, но знае ли човек - мернаха ми се някои мераклии.

  9. #89
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тарти е писател, не читател
    чети от началото на темата заданието и ще разбереш

    Горе-долу и аз закръглих на около 500 семействата, та станаха 8-10 пчелина. На двамата работещи акционери, свет ще им се извие
    И това, ако изкарат някакво количество мед. Ами, ако годината е нулева, ако се развихри някоя болест? Ко праим?

  10. #90
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Няма лошо, даже е много поучително. Кара те да се замислиш какво би направил, ако наистина ти се случи нещо подобно.
    То вече не ти ли се случи? Зачеркна с лекота 100-те кошера с инвентара и колибата. Сигурно си си купил и наколенки?

 

 
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •