Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 144
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Аве Дончев...

    Ами загадка №3?

    Идва зимния период в края първата календарна година, обаче цераната е решила да си потърси хабитат тъкмо в новосъздадения пчелин, щото никой няма да ни даде гаранция за отводките, че са чисти от зарази, пък и да са, какво пречи при Биото, като не ползваме химикали, да ни дойде неканен гост... Та в края на първата календарна година, още по време на Коледа, 100% от семействата са мъртви. Тогава? И вече няма абсолютно никакво значение, колко мед сме изкарали през лятото.
    На първата загадка ЧОВЕКА каза, че ще разделим по 0 и е добре, но на втората ЧОВЕКА каза, че ще разделим по 1. Е тук вече ме въргаля. Един тон захар за 1000-1200 лева, а мед за 20 000 лева. Защото по горе ЧОВЕКА каза, че ще е само на дребно. Аз продавам 10 лева килограма.

    Та, третата загадка ми е: - така ли ще делим?

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    а да намеря топ хора, които имат нужда от финансиране и маркетинг (тук имам страхотни контакти, а да не говорим, че познавам огромна част от тия с червените очи и проблемния задник и много от тях са луди на тема БИО) .
    Масовия пчелар има нужда от маркетинг,а не от финансиране.Правилната кооперация е няколко пчелари със собствени пчели произвеждат натурален пчелен мед, а от теб маркетинга и продажбите .Всеки би се съгласил да получи по-висока цена от тази ,която е в момента.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Масовия пчелар има нужда от маркетинг,а не от финансиране.Правилната кооперация е няколко пчелари със собствени пчели произвеждат натурален пчелен мед, а от теб маркетинга и продажбите .Всеки би се съгласил да получи по-висока цена от тази ,която е в момента.
    Най ми допадна това!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    В този случай не си слагай повече от 10% печалба. Нито е справедливо по отношение онзи, който има знанията и опита, нито е нормално и етично от твоя страна да искаш по-висока печалба, тъй като не носиш никакъв риск, а цялата тежест по ваденето на кестените от огъня ще я носи друг. Като не знаеш, какво е да те пече цял ден слънцето и да те жилят между 50 и 100 пчели на ден, въобще не търси висока печалба, срамно е от твоя страна! Пък не дай си боже да ти скочи някое семейство да жили масово, примерно да жилнат наведнъж между 300-500 пчели, тогава, знаеш ли, какво става? В моята практика има два такива случая на двама мои комшии. Ужас е!

    Е, в случая, редовия пчелар, за разлика от теб, винаги получава повече ужилвания! Редно е той да получи накрая най много!

    Тъй че това е моята лична оценка на твоят дял от печалбата - 10% максимум, защото отпрактиката пределно ясно знам, с какво се сбъсквам, какво давам като знания, труд и опит, и какво залагам - може и да е животът ми!

    Мерси от такава кооперация! Който се съгласи трябва да луд, твърде да е алчен, да е прекалено беден, или пък, най-вече, изобщо да не познава пчеларството.
    Мисля, че този коментар описва цялата ситуация на бизнес мисленето на хората. Предполагам, че ти е лесно да извадиш 100 000лв и да ги вложиш и вече си станал сериозен производител .

    Всеки мисли, че неговият труд е най-тежък, но и се замисли как се заработват 100 000лв и дали си готов да ги инвестираш в комбинация със знанията на друг човек. Ако бизнеса не се развие ти губиш времето си, но съм далеч от мисълта, че то струва колкото моите 100 000лв, нали?

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На първата загадка ЧОВЕКА каза, че ще разделим по 0 и е добре, но на втората ЧОВЕКА каза, че ще разделим по 1. Е тук вече ме въргаля. Един тон захар за 1000-1200 лева, а мед за 20 000 лева. Защото по горе ЧОВЕКА каза, че ще е само на дребно. Аз продавам 10 лева килограма.

    Та, третата загадка ми е: - така ли ще делим?
    Твоят пример е далеч от моето предложение. Ако захарта е 1200лв се очаква да сметнеш колко струват уменията ти. Например 6000лв, тогава имаме внесени 7200лв. Тоест 1:5 и следва тези 20 000 да се разделят 1:5 = 3333:16666.
    Аз обаче предположих, че моите 50 000лв вложени са 1:1 с твоят труд, тоест влагаме 50 000 и изкарваме 200 000 и ги делим 1:1

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Масовия пчелар има нужда от маркетинг,а не от финансиране.Правилната кооперация е няколко пчелари със собствени пчели произвеждат натурален пчелен мед, а от теб маркетинга и продажбите .Всеки би се съгласил да получи по-висока цена от тази ,която е в момента.
    В моят пример казах, че искам да го направя голямо. Не искам да съм масов пчелар. Искам, ако някой изкарва 10лв на кг да започне да изкарва 20лв, но не да го направи с 1 тон и да прибере 20 000лв, което разделено на 12 месеца, като махнеш разходите не стига за да си спокоен и горд с бизнеса си.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Твоят пример е далеч от моето предложение. Ако захарта е 1200лв се очаква да сметнеш колко струват уменията ти. Например 6000лв, тогава имаме внесени 7200лв. Тоест 1:5 и следва тези 20 000 да се разделят 1:5 = 3333:16666.
    Аз обаче предположих, че моите 50 000лв вложени са 1:1 с твоят труд, тоест влагаме 50 000 и изкарваме 200 000 и ги делим 1:1
    То ако беше така, то аз щях да вложа 500 000, милион. Няма такива патки тук. Иначе и аз предположих, че тази вечер ще спечеля милиони от лотарията и загубих някой и друг лев.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    То ако беше така, то аз щях да вложа 500 000, милион. Няма такива патки тук. Иначе и аз предположих, че тази вечер ще спечеля милиони от лотарията и загубих някой и друг лев.
    Интересно ми е дадеш един пример с цифри за нещо, което според теб, е бизнес модел/план. Просто едни 5 реда сметки. Само ще ти дам жокер, че няма да вложиш 500 000лв, защото не ти харесва риска. Иначе да си заложил имотите и да си го направил. Покажи ми е една сметка.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Не нападайте така човека, все пак на който не му изнася да не прави кооперация с него.Според мен идеята не е лоша, но е трудно приложима. Направете ясни условия и правила от самото начало, за да няма после казал, рекъл....
    Не мисля,че маркетинга и реализацията на продукта на достойна цена е по-маловажно от самото производство на меда.За мен са еднозначни, защото познавам и двете страни.

    Според мен се насочи към пчелар, който има необходимия опит(да се е занимавал с пчели поне няколко години), т.е. има натрупани знания и опит и иска да си увеличава стопанството, защото ако е някой начинаещ бизнес-идеята още след първата зима ще е просто проект.

    Успех в начинанието!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    .....Правилната кооперация е няколко пчелари със собствени пчели произвеждат натурален пчелен мед, а от теб маркетинга и продажбите ..
    Та тя, каква ще е тая кооперация, по изгодно ще е да си изкупува мед и няма да дели печалбата.

    Иначе за бай пчелар е супер : не ми харесва цената и ЧАО.

 

 
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •