Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 182
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Като гледам прогнозата за времето, следващите 7, 8 дни ще е нетипично топло за края на януари и началото на февруари.
    Ще има вече прашец. Само да няма след това много ниски температури, но според прогнозите май зимата ще излезе сравнително мека.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Следващия фронт щял да бъде доста студен.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Следващия фронт щял да бъде доста студен.....
    И жената чула за някакви апокалиптични новини за времето, но когато я питах от къде е разбрала, явно не беше както винаги в час.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И жената чула за някакви апокалиптични новини за времето, но когато я питах от къде е разбрала, явно не беше както винаги в час.
    това обаче не значи, че няма да стане както казва жената, аз лично се притеснявам за времето след 15-20.02. и през м. Март

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    това обаче не значи, че няма да стане както казва жената, аз лично се притеснявам за времето след 15-20.02. и през м. Март
    Каквото дойде. И да го мислим, няма да го оправим. Но все си мисля, че такива кучи студове няма да дойдат тази година.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Каквото дойде. И да го мислим, няма да го оправим. Но все си мисля, че такива кучи студове няма да дойдат тази година.
    Кучи студове едва ли, но я си представи около 15 Март да стегне -5/-6 дневна за 4-5 дни и после всички ще ревнем вкупом. Е, може би само тия с цигулките, дето не ги барат до месец Май, те може и да си затраят, ама и на тях ще им се реве

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Кучи студове едва ли, но я си представи около 15 Март да стегне -5/-6 дневна за 4-5 дни и после всички ще ревнем вкупом. Е, може би само тия с цигулките, дето не ги барат до месец Май, те може и да си затраят, ама и на тях ще им се реве
    Тука, по нашия край, тези които не ги барат до май, реват по-късно, след медосбора. Аз съм от тези дето не използват преградна дъска и започват да ги барат от началото на март/вече изчаквам да цъфне джанката/. Въпроса ми е: Трябва ли да се притеснявам от застудяване март или април даже, защото при нас последните студове са около 5-10 април- до -8 гр. съм отчитал. Според мен факторите определящи развитието на семейството са: календара; храната, майката, количеството пчели и пространството. Все ми се струва, че пчелите ще са определящия фактор, че от тях ще зависи колко пило ще има в даден момент, а то ще е толкова колкото могат да хранят и топлят. Ако е така, едно застудяване не би трябвало да има други последствия освен временно спиране на снасянето. Споделете ако има някаква друга опасност.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    ... Споделете ако има някаква друга опасност.
    Простудено пило.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Тука, по нашия край, тези които не ги барат до май, реват по-късно, след медосбора. Аз съм от тези дето не използват преградна дъска и започват да ги барат от началото на март/вече изчаквам да цъфне джанката/. Въпроса ми е: Трябва ли да се притеснявам от застудяване март или април даже, защото при нас последните студове са около 5-10 април- до -8 гр. съм отчитал. Според мен факторите определящи развитието на семейството са: календара; храната, майката, количеството пчели и пространството. Все ми се струва, че пчелите ще са определящия фактор, че от тях ще зависи колко пило ще има в даден момент, а то ще е толкова колкото могат да хранят и топлят. Ако е така, едно застудяване не би трябвало да има други последствия освен временно спиране на снасянето. Споделете ако има някаква друга опасност.
    5-10 април, -8 градуса ... това да не би да е в някоя висока котловина?

 

 
Страница 2 от 19 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •