Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 182
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Имам познати които почти не пръскат с отрови но има особености дето не всеки има възможност да приложи
    Градината им е в полето няколко декара имат и с.с.животни торта не им е проблем вода също имат.
    Садят доматите много нарядко нещо от сорта на метър междуредие и не знам си колко от стрък до стрък ( садят по два) ама бая шахматно.Сеят за тях биволско сърце и розови а за продажба разни професионални сортове де де една семка е не знам си колко стотинки.Интересно е , че винаги ги садят север - юг.Между доматите садят и други щуротии.Мучилират.Има и бетонни колци с опъната тел за вибрации за опрашване.И разни други дребни детаили единия е , че са 4 човека и никой не ходи на работа с това се занимават имат и бая животни де 10 крави и др..
    Мисълта ми е, че работата не е като говоренето на приказки много неща са лесни но на практика не е баш така.Мое си мнение!

  2. #142
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    ...И "като си купиш бисквитки "Катеричка"
    Харесаха ми въпросите, които поставяш в поста си! Ще ги отделя за да се виждат по-ясно:

    1. Но защо разходите по тези изследвания не се поемат от държавата?
    2. Защо не станат задължителни за всички (пчелари)?
    3. Защо резултатите не се изнасят в онлайн публичен регистър на всички пчелари?
    4. Защо държавата не знае нивото на замърсяване във всяка точка на страната?...

    Сега като ги чета и препрочитам, се пресетих за един виц, в който може би се съдържа отговора на тези въпроси:

    " На проведено широко скроено социо-изследване се установило, че въпросите "Какво да ям?, Къде да седна? и Какво да правя?" - учудващо се удовлетворяват от един и същи отговор сред множеството интервюирани ...."

    Да, колега! На "Държавата"(разбирай управниците) и е през к**а не само за пчеларите!


    П.П. И за да е по темата: Ами такова е времето у нас през 2020г.!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Имам познати които почти не пръскат с отрови но има особености дето не всеки има възможност да приложи
    Градината им е в полето няколко декара имат и с.с.животни торта не им е проблем вода също имат.

    Мисълта ми е, че работата не е като говоренето на приказки много неща са лесни но на практика не е баш така.Мое си мнение!
    Нищо добро е.Има години, с влажни и хладни пролетти,когато никакви ,,хватки",не минават.

  4. #144
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Виж садя около 10 сорта всяка година любими са ми биволските сърца и розовите ама и те са различни модели.А относно купените си ги садя ей така за густото просто експеримент но от тия евтините а не професионални сортове и хибриди.Та тази година бе доста тежка за доматите виж картофите станаха чудо миналата бе обратното.
    Та тая година бях доста приятно изненадаб от сорта Сан Марцано пребори вирусите и няма да му пада цвят и прочие роди доста не боледува и на всичко отгоре лично за мен е доста вкусен.Сух месест сладък домат единствените косури де му намирам , че са малки ама такъв си му е сорта безколов макар, че съм им сложил колци и ципата му е дебела за моя вкус.Та едни сортове един до друг еднакво гледани едните боледуват а другите не явно е сортова черта а и явно при мен си е мани разни.Поне така мисля.
    Моите дългучи тази година вече започнаха да зреят. Малко са, дребни са, малко жилава ципа имат, но по сладки от тези на пазара. Скъпо ми легнаха, но ЕКО. Едните са само с оборски тор, а другите които бяха в повече и са настрана са без. Определено тези с торта са по - добре/повече рожба/. Не са пръскани въобще. Появи се тук там петно отдолу, загниха два и няколко петнисти имаше, но добри за консумация. Това в началото. Сега вече са добре и периодично берем по кило, кило и половина за салатка. Абе, селска идилия.

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    А покрай салатката нещо с градус?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #146
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    А покрай салатката нещо с градус?
    Е, от време на време дезинфекс на ръцете.

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Е, от време на време дезинфекс на ръцете.
    Не пропускай и вътрешно. Особено, ако срещнеш някой съмнителен. Само ликопен не стига.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #148
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    бе аз за 3те години градинарстване покрай пчеларството, се научих че в ниското и топлото не пръскаш ли нонстоп, положението ще е като в социолог. проучване цитирано от колегата: ще ми ядете ... , а вие си разправяйте каквото искате. А за времето през 2020 какво да кажа? Супер си е

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    бе аз за 3те години градинарстване покрай пчеларството, се научих че в ниското и топлото не пръскаш ли нонстоп, положението ще е като в социолог. проучване цитирано от колегата: ще ми ядете ... , а вие си разправяйте каквото искате. А за времето през 2020 какво да кажа? Супер си е
    Съгласен съм с теб за пръскането. Въпреки че се пръска с що ли не, домашното е по-вкусно. Но за времето не съм. Като тая година време не помня.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #150
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    За който обича морето си беше прекрасно(лош ден нямаше), но тоз ковид ни разказа вярата.

 

 
Страница 15 от 19 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •