Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 19 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 182
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Кое вече не е в риск?
    https://m.bgfermer.bg/Article/8306558
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Кое вече не е в риск?
    https://m.bgfermer.bg/Article/8306558
    Ееееее,братле!Тянка,че е трудно на повечето от нас,трудно е,ноооо..."червата да са ти от вън,ще казваш,че е пояса"..
    През 1986г.овошките нацъфтяха пак по това време.Същото се получи и през 2002г...
    Според старите фенологични календари,цъфтежа е в норма.
    А,риск от слана има всяка година,откак се помня.Затова си има и агро.мероприятия по защита от сланата..

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз на "мойте" череши вече хептен не мога да им хвана "спатиите". Преди време цъфтяха май по сетне края на април, сетне средата, че и в началото са цъфвали. Ако не беше сегашното "застудяване" можеше да ме изненадат с форзицията. Иначе миналата година по това време и аз разширявах с основи.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ми,така е с новите хибриди...Преди 4-5г години,с един момък в "русия" форум(тук),спорихме кога зацъфтява джанката.Той настояваше за началото на април.....

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Проблема е, че сортовете все са си същите, ама времето не е същото каквото беше по времето на Бийтълс? Сиреч тук таме има по някое ново дръвче, колкото да попълнят редовете. Тази зима в Бургас отново само си представихме снега.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ми,така е с новите хибриди...Преди 4-5г години,с един момък в "русия" форум(тук),спорихме кога зацъфтява джанката.Той настояваше за началото на април.....
    Ами то е относително, имайки предвид личните ми наблюдения за цъфтежа на акация и слънчоглед от запад на изток - десетина дена разлика. Докато слънчогледа има разни хибридни сортове, то акацията, която е тридесет и кусур годишно растение - едва ли.
    По скоро нейде беше писал за разликата в цъфтежа за времето, когато се подвизаваше във видинско.
    Аз съм виждал цъфнала акация на 30 април в търновско, а само на сто километра източно - 10-15 май. Та думата ми е за "една човешка длан", а времевата разликата в чъфтежа доста разтеглена. Сега да не си помислите, че аз съм бил тоя момък на Ачката? Не съм!

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ами то е относително, имайки предвид личните ми наблюдения за цъфтежа на акация и слънчоглед от запад на изток - десетина дена разлика. Докато слънчогледа има разни хибридни сортове, то акацията, която е тридесет и кусур годишно растение - едва ли.
    По скоро нейде беше писал за разликата в цъфтежа за времето, когато се подвизаваше във видинско.
    Аз съм виждал цъфнала акация на 30 април в търновско, а само на сто километра източно - 10-15 май. Та думата ми е за "една човешка длан", а времевата разликата в чъфтежа доста разтеглена. Сега да не си помислите, че аз съм бил тоя момък на Ачката? Не съм!
    Тогава,при спора за цъфтежа на джанката,младежа беше подведен от уйкипедия.Точно предната година(преди спора) джанките наистина зацъфтяха 2-3 април.Всъщност,това е и най-късното зацъфтяване на джанката у наше село.Но относно акацията.разликата в зацъфтяването,през годините на акацията е от 26.април до 6 май.Демек,диапазон за джанката е 30дена,а за акацията 10 дена.Говоря за едно и също място.

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Тогава,при спора за цъфтежа на джанката,младежа беше подведен от уйкипедия.Точно предната година(преди спора) джанките наистина зацъфтяха 2-3 април.Всъщност,това е и най-късното зацъфтяване на джанката у наше село.Но относно акацията.разликата в зацъфтяването,през годините на акацията е от 26.април до 6 май.Демек,диапазон за джанката е 30дена,а за акацията 10 дена.Говоря за едно и също място.
    Тази разлика идва и от времетраенето,което е нужно от разпукването, до цъфтеж.На джанката е нужно,много по-кратко време.

  9. #79
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    В София, джанките все още са само напъпили, докато в южна България цъфтят, че и прецъфтели вече има.

  10. #80
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    В София, джанките все още са само напъпили, докато в южна България цъфтят, че и прецъфтели вече има.
    Имаше. Джанки, бадеми, ранни сливи и част от прасковите. След таз сутрешните -5 гр. едва ли ще оцелее нещо.

 

 
Страница 8 от 19 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •