Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213
Резултати от 121 до 126 от общо 126
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами за 5-7дни е разликата.Те това е.

    Аз затова ли хващам където и да отида роеве?А я си мислех,че съм късметлия.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз затова ли хващам където и да отида роеве?А я си мислех,че съм късметлия.
    Па ти си си късметлия по начало което пасва на широкоскроената ти персона

  3. #123
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Казват, че пчелното семейство се рой след като стане над 4 кг,
    Това "казват" е като махленски приказки по комшийските седянки по оно време,когато хурката,вретеното и къделята овча вълна са били като сегашните машинки–компютри,лаптопи, аблети,айфони и други джунджурии.Всичко се е научавало на тези седянки/тлаки/. Ама за пчелите трябва да се говори само от сигурна позиция т.е. да е проверено на практика. Веднага опровергавам това което го "казват" изискване за роене–с–вото да е над 4 кг.,т.е. над 40000 бр.пчели. Това е илюзия за тези които го казват,фантасмагория.
    Ти си на Фарар и поне веднъж досега би трябвало да си го видял през тези години че не е вярно.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Това "казват" е като махленски приказки по комшийските седянки по оно време,когато хурката,вретеното и къделята овча вълна са били като сегашните машинки–компютри,лаптопи, аблети,айфони и други джунджурии.Всичко се е научавало на тези седянки/тлаки/. Ама за пчелите трябва да се говори само от сигурна позиция т.е. да е проверено на практика. Веднага опровергавам това което го "казват" изискване за роене–с–вото да е над 4 кг.,т.е. над 40000 бр.пчели. Това е илюзия за тези които го казват,фантасмагория.
    Ти си на Фарар и поне веднъж досега би трябвало да си го видял през тези години че не е вярно.

    И аз съм на същото мненее Гоголе,Ако беше така всичките ми кули щеха да се роят до сега.Друго е и познаването на майките си.Помниш нали как ми се смяха,че не ги разширявам пролетеска и за Акацията щял съм да остана без пчели...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Скоро ще разбера как е с неоплодените майки...
    Аз със закъснение да докладвам - при разделянето се оказа, че пренесох старата майка в отводка. Тоест - била е в кошера, макар че в този момент се излюпваха множество роеви маточници. В отводката, където вероятно пренесох старата майка, още следващата седмица имаше снесени яйца. В другата отводка и в кошера на старото място яйца се появиха чак след месец, вече се бях притеснил, че съм окепазил работата. Та специално в този случай майката не беше отлетяла с рой-първак, то си личеше и от количеството пчели - корпусите преливаха.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #126
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Ройли са излюпените майки, за това са закъснели . От запечатаните маточници при деленето са се излюпили сегашните мами.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

 

 
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •