Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 82
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Няма да стане пчелар от теб, професията ти е пречка. И , не се прави тест за алкохол, а за алергия от пчелна отрова. Твърдият алкохол е за противоотрова.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Края на април и Май месец ако не може да ходиш до пчелите ще ти се роят и бягат и не си е работа.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Няма да стане пчелар от теб, професията ти е пречка. И , не се прави тест за алкохол, а за алергия от пчелна отрова. Твърдият алкохол е за противоотрова.
    Не разбра ли?Той се тествал всеки ден.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    Благодаря отново на всички с предложенията и мненията!.... а теста за алкохол съм го минал отдавна, предвид родния ми край и професията ми . Наздраве!
    Струва ми се , че за алкохола си в лека заблуда.Алкохола на пчелина ти е нужен в случай на ужилвания без, които няма как да минеш.Рецептата е 50 г. вътрешно ракийка и обтриване с оцет външно на ужилените места.Просто и ефикасно.
    А за всичко останало? Когато мъжете ставаха мъже в казармата на входа и имаше лозунг " Добре дошли в Родната казарма!" На гърба му обикновено пишеха "Дупе да ви е яко!". Добре дошъл сред пчеларите! За другото сам ще разбереш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2019
    Мнения
    8
    За алкохола се шегувах, но не знаех, че е противоотрова. Пчели са ме жилили, но не съм забелязал да имам алергия. Да, в случая професията е пречка, но тя е пречка за всичко, като започнем от семейството и завършим с всичко останало, като пчеларството например. Просто търся начин, чрез който да правя нещо странично, което да ми доставя удоволствие, а на последно място и да ми докарва някой лев. На този етап обаче след съветите ви по-скоро ще го отложа, тъй като ми предстои докторантура и ще съм доста зает. Като типичния българин, който не разбира от това, което иска да прави си мислих, че ще мога да съчетавам двете дейности, свикнал съм да пътувам и не ми е проблем. Явно обаче няма да стане така.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Сей ганджа. Хем щи носи удоволствие, хем някой лев?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    За алкохола се шегувах, но не знаех, че е противоотрова. Пчели са ме жилили, но не съм забелязал да имам алергия. Да, в случая професията е пречка, но тя е пречка за всичко, като започнем от семейството и завършим с всичко останало, като пчеларството например. Просто търся начин, чрез който да правя нещо странично, което да ми доставя удоволствие, а на последно място и да ми докарва някой лев. На този етап обаче след съветите ви по-скоро ще го отложа, тъй като ми предстои докторантура и ще съм доста зает. Като типичния българин, който не разбира от това, което иска да прави си мислих, че ще мога да съчетавам двете дейности, свикнал съм да пътувам и не ми е проблем. Явно обаче няма да стане така.
    Каза, че си от Северозапада и аз пчеларствам там, та района е много обширен имам на две места пчели с отстояние 30 км. и нещата коренно се различават.Та трябва да говориш с пчелар практикуваш в твоя микрорайон.А ако не е тайна доло горе къде мислеше да пчеларстваш.

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2019
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Сей ганджа. Хем щи носи удоволствие, хем някой лев?
    Ганджа сей ти. На мен удоволствие ми носят високо алкохолните напитки, добити от ферментирали плодове

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2019
    Мнения
    8
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Каза, че си от Северозапада и аз пчеларствам там, та района е много обширен имам на две места пчели с отстояние 30 км. и нещата коренно се различават.Та трябва да говориш с пчелар практикуваш в твоя микрорайон.А ако не е тайна доло горе къде мислеше да пчеларстваш.
    Село Средогрив, Видинско. То е по-близо до Монтана де, в Предбалкана е и оттам минава р. Лом.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    Село Средогрив, Видинско. То е по-близо до Монтана де, в Предбалкана е и оттам минава р. Лом.
    По далечко си от мен аз съм във Враца и Криводол нямам идея за пашата в твоя район.Хубаво е да поговориш с местни пчелари.

 

 
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •