Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
Благодаря на всички за отговорите! Не ме разбирайте погрешно, но някакси фокусът на въпроса се измести до това дали ще съм милионер или милиардер или къде е чудодейното село с чудодейния мед.. Точно поради такива съображения изрично подчертах, че не търся бърза печалба, а желая да се науча на нещо, от което вие разбирате и помолих за съвет. Смятам, че иронията спрямо човек, който е посочил, че нищо не разбира от пчеларство, е излишна. Прочетох отново какво съм написал и не видях никъде да съм споменал, че медът от прословутото село е чудодеен, че върви скъпо и т. н. Споделих думи на друг човек, както отново съм споменал. Относно цената - със същия успех аз мога да ви кажа, че буркан мед на пазара върви по 8-10 лв., а био медът в супермаркетите - двойно. За чужбина пък изобщо няма какво да се говори.
И ако не продаваш на едро, а затвориш цикъла и със собствен бранд намериш начин да продаваш в чужбина, дали няма да е доходоносен бизнес?
Поздрави на всички и успех!
Не знам да ли ще прочетеш това, но ще го напиша: През живота си срещнах много хора, които преди да започнат да гледат пчели, смятаха килограмите и печалбата! Повечето си останаха на тефтера със сметките 99%! Останалия 1% разбраха, че пчелите са ЛЮБОВ, краста, хоби И "бездънна яма"!
Пари, да има в тях, но те са на второ място! Затваряне на цикъла, пчелен мед с твое ИМЕ, наложило се на пазара, става бавно и след много години, и пари!
Ще ти кажа нещо за себе си: Питат ме как успявам да ходя на работа и да гледам не малко кошери? Постигнал съм го с МНОГО четене, на литература, не малко грешки през годините. Пак греша, но загубите не са така фрапиращи!