Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 82
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2019
    Мнения
    8

    Пчеларство-да се захващам ли

    Здравейте! Първо искам да благодаря на всеки, който отдели от собственото си време да прочете и отговори на темата ми. Ще започна така - не разбирам нищо от пчеларство. Дядо ми цял живот е гледал пчели, но така и не пожелах да науча нищо, за което дълбоко съжалявам. След като почина решихме да продадем кошерите, защото идваше зима, нямаше кой да ги гледа и щяха да умрат. Когато дойдоха на село, хората които ги взеха, ми казаха, че сме луди да продаваме тези кошери, че земята ни попада в екологичен район /става въпрос за село в Северозападна България / и можем да произвеждаме еко мед, който е много скъп и има пазар за него.
    Моята професия е такава, че доста пътувам, но работата ми е сезонна. От няколко години си мисля, че трябва да подхвана някакъв малък бизнес, който да ми носи доходи. И наскоро се замислих за това, което ми казаха хората тогава. Въпросите ми са следните - колко време трябва да се обучавам, ако стартирам с 2-3-5-10 кошера ще мога ли да се оправям сам, колко време и през кои месеци е нужно да се грижа за тях, мога ли евентуално след време да кандидатствам по европроект, мога ли да намеря пазар за меда в България или чужбина?
    Разбира се съм наясно, че грижата за животни далеч не е лесна и не търся лесна и бърза печалба, както вероятно някои от вас биха си помислили /ако четях това вероятно и аз бих си помислил същото/. Ще се радвам да споделите вашия опит, познания и насоки и в случай, че ме насърчите да започна ще попитам още неща. Благодаря и успех на всички!

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    ...хората които ги взеха, ми казаха, че сме луди да продаваме тези кошери, че земята ни попада в екологичен район /става въпрос за село в Северозападна България / и можем да произвеждаме еко мед, който е много скъп и има пазар за него.
    ...И наскоро се замислих за това, което ми казаха хората тогава...
    Аз не мога да ти помогна с отговор на въпросите които зададе, но за да няма разочарования от неоправдани очаквания искам да погледнеш тук цената на био-то в момента и да добиеш реална представа за нещата

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    Здравейте! Първо искам да благодаря на всеки, който отдели от собственото си време да прочете и отговори на темата ми. Ще започна така - не разбирам нищо от пчеларство. Дядо ми цял живот е гледал пчели, но така и не пожелах да науча нищо, за което дълбоко съжалявам. След като почина решихме да продадем кошерите, защото идваше зима, нямаше кой да ги гледа и щяха да умрат. Когато дойдоха на село, хората които ги взеха, ми казаха, че сме луди да продаваме тези кошери, че земята ни попада в екологичен район /става въпрос за село в Северозападна България / и можем да произвеждаме еко мед, който е много скъп и има пазар за него.
    Моята професия е такава, че доста пътувам, но работата ми е сезонна. От няколко години си мисля, че трябва да подхвана някакъв малък бизнес, който да ми носи доходи. И наскоро се замислих за това, което ми казаха хората тогава. Въпросите ми са следните - колко време трябва да се обучавам, ако стартирам с 2-3-5-10 кошера ще мога ли да се оправям сам, колко време и през кои месеци е нужно да се грижа за тях, мога ли евентуално след време да кандидатствам по европроект, мога ли да намеря пазар за меда в България или чужбина?
    Разбира се съм наясно, че грижата за животни далеч не е лесна и не търся лесна и бърза печалба, както вероятно някои от вас биха си помислили /ако четях това вероятно и аз бих си помислил същото/. Ще се радвам да споделите вашия опит, познания и насоки и в случай, че ме насърчите да започна ще попитам още неща. Благодаря и успех на всички!
    Ако ме питат мен дали бих започнал да се занимавам с отглеждането на пчели СЕГА, бих отговорил - НИКОГА. Вече съм се захванал с тях, направил съм някаква база, знания имам и затова продължавам да се ИЗТЕЗАВАМ. Иначе отговорите на твоите въпроси ги има в пъти разисквани и повтаряни във форума. Трябва яко четене. Следващото е - вземаш 2-3-5-10 кошера, започваш и сам/а ще разбереш накъде вървят нещата.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Кажете му направо не, и да приключваме.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Вие направо го закопахте.Оставете го сам да си реши човека.Ние знаем че от пчеларството не се забогатява,но продължаваме да ги гледаме.Аз пък докато съм жив и мога няма, да ги оставя.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Може пък еко-медът в Северозападна Б-я да върви много скъпо и да има файда, както са му казали хората с кошерите.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Иначе си е тръпка.От мерак и малко кошери,не се усещаш как те грабва и после ти стават повече от животинки.Тъй като,децата и внуците не са при нас,те успешно ги заместват.

  8. #8
    Взимай 5 семейства и сам ще разбереш дали ще станеш за пчелар,но ако мислиш, че след 5 години ще си богат много се лъжеш.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    След 10 години неуморно блъскане с пчелите може и да стане милионер младият момък!!!........ако преди това е бил милиардер!!

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Кажете му направо не, и да приключваме.
    Точно, няма да си отглеждаме конкуренция, Я.

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •