Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 82
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз мисля, че ако търсим нещо, което доставя удоволствие, би следвало да си плащаме за него? А не обратното, което би означавало да предоставяме удоволствие . Респективно да получаваме съответното възнаграждение за това. Което би ни осигурило стабилен доход.......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Голям интерес към пчеларството напоследък!!!...може и има файда/стабилни доходи, за да се ориентират хората към пчелите....може би пък и ние да не му разбираме - това пък е съвсем друг въпрос!!

  3. #63
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Не мисля,че ще ти се получат нещата ако подхождаш към пчеларството като към бизнес! Трябва да има и страст ...да те влече,както при риболова и лова. Поне първоначално,докато понаучиш за живота им,защото началото е трудно на моменти и ако нямаш по-дълбок интерес...само ще си загубиш времето.Едва след този период ще може да прецениш, да ли да си изкарваш прехраната с това! Моят съвет е да си вземеш първоначално максимум 2-3 кошера...другото времето ще покаже

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Някакъв мъж бил инвалид, защото преди време го бил газил влак. Седи си у дома с децата, правят си чай. По някое време чайника започва да свири - направо като локомотив. Мъжа скача, взима чайника и започва да го блъска в стената. Децата викат:
    - Ама татко, какво правиш?
    - Деца, тия гадини трябва да се убиват докато са още малки!

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    Здравейте!
    Гледам коментарите по-горе, повечето от опитни пчелари и се чудя, след като е толкова зле, защо вие продължавате да се занимавате с този бизнес? След като няма как да си изкарваш прехраната с него по вашите думи, защо не започнете някъде работа, поне на сигурна заплата? Повечето ще кажат, пчеларството е краста, то те въвлича, няма отказване. Добре де, ама като няма пари в него, колкото и да е хубаво трябва да живееш с нещо, нали?
    С риск да бъда нападната от всички пчелари в групата искам да задам един въпрос: Наистина ли е толкова зле, или просто не искате повече конкуренция?
    Не съм от опитните ама поне за изхранването мога да кажа нещо. В момента нещата се поддържат от натрупани във времето резерви + контакти и добро име. Имаше добри години с добри цени и ако си позаделял може сега да ти е по-спокойно. Иначе съм на мнение, че всички сме на много малко от ръба на пропастта и се оглеждаме от къде можем да захванем и нещо друго да допълни канчето. Говоря за хора, които изкарват само от пчелите. Някой тепърва започващ трябва да има или много дълбок джоб и още по-голям мерак за пчелите, или някакъв човек да му подаде на празна врата знания, инвентар и пазар.
    Важно е да се каже, че цялата тази работа има и огромния плюс да си разполагаш с времето и сам да си си шеф. Това грам не е малко!
    А относно конкуренцията, само като чуя "износ", "пазар в чужбина", "ти знаеш ли колко е меда в Германия", "влизам в големите магазини", а отскоро и "бранд", ми става ясно, че говорим повечко за теория и по-малко за практика.
    Медец

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Чудя се пчеларите дали са като динозаврите един изчезнал вид или като последните мохикани.
    Разликата е че едните са изчезнали изведнъж а другите лека- полека.
    Ама хората брандове ще правят, то не че не са и бая шебеците де са се овесили на тоя клон та си е нормално да изпопадат някой или клона да се счупи.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    В България има над 700 000 семейства регистрирани а тия нелегалните кой знае колко са за сравнение в Русия са 3,5 милиона ама и тя е бая по- голяма.
    Та пчелите изчезвали - чудна работа, ако е за дивите навярно е така ама кой ли ги е бройл тях.

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    ..Наистина ли е толкова зле...
    Зависи... http://dobrich24.com/novina/arendato...t-dobrich/4612
    Препоръчвам един Кошер-лежак, за начало.
    Успех!

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Като прочета, че у пчеларя трябвало да има страст, любов, хъс и още ред дивотии, та чак ми се п.....а. Бе то голям кеф да те жилят и подуват , като плондер , баси и мозохистите. Я си признайте, че ги гледаме за пари и пак за пари.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Като прочета, че у пчеларя трябвало да има страст, любов, хъс и още ред дивотии, та чак ми се п.....а. Бе то голям кеф да те жилят и подуват , като плондер , баси и мозохистите. Я си признайте, че ги гледаме за пари и пак за пари.
    Ти да не затъна в пари откакто ги отглеждаш? Скруч Макдак?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •