Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 82
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Аз познавам и двете дейности много добре, пчеларството и археологията. Вече доста години се занимавам професионално с пчеларство, и съм магистър археолог от СУ. Моят съвет е да се отдадеш на науката за сега, защити докторантурата, пчеларството няма да избяга. Ако само и единствено те интересува печалбата от пчелите, не гледай пчели ,а търгувай с пчелни продукти, щом си способен да създадеш собствен бранд.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  2. #52
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Ако наистина имаш желание, няма смисъл да чакаш години, взимаш си няколко кошерчета, чисто любителски, в движение ще се учиш, ще добиеш опит. Все пак преценката си е твоя

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    11.08.2019
    Мнения
    3
    Здравейте!
    Чудих се и аз дали да започна такава тема, но вече видях много подобни във форума и реших да прегледам първо тях. От доста време чета материали за пчеларство от книги и от форума и разучавам тази необятна наука. По същият начин, както господина, който е започал темата и аз все още се чудя, дали да започна собствен бизнес, който е свързан с отглеждане на мед и изнасянето му главно в чужбина. Да, разбирам, че българското пчеларство не е в най-добрият си период. Всъщност, трудно е да започнеш какъвто и да е нов бизнес в България. Навсякъде се искат много усилия, връзки и стабилен капитал, за да ти потръгне.
    Гледам коментарите по-горе, повечето от опитни пчелари и се чудя, след като е толкова зле, защо вие продължавате да се занимавате с този бизнес? След като няма как да си изкарваш прехраната с него по вашите думи, защо не започнете някъде работа, поне на сигурна заплата? Повечето ще кажат, пчеларството е краста, то те въвлича, няма отказване. Добре де, ама като няма пари в него, колкото и да е хубаво трябва да живееш с нещо, нали?
    С риск да бъда нападната от всички пчелари в групата искам да задам един въпрос: Наистина ли е толкова зле, или просто не искате повече конкуренция?

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    Здравейте!
    Чудих се и аз дали да започна такава тема, но вече видях много подобни във форума и реших да прегледам първо тях. От доста време чета материали за пчеларство от книги и от форума и разучавам тази необятна наука. По същият начин, както господина, който е започал темата и аз все още се чудя, дали да започна собствен бизнес, който е свързан с отглеждане на мед и изнасянето му главно в чужбина. Да, разбирам, че българското пчеларство не е в най-добрият си период. Всъщност, трудно е да започнеш какъвто и да е нов бизнес в България. Навсякъде се искат много усилия, връзки и стабилен капитал, за да ти потръгне.
    Гледам коментарите по-горе, повечето от опитни пчелари и се чудя, след като е толкова зле, защо вие продължавате да се занимавате с този бизнес? След като няма как да си изкарваш прехраната с него по вашите думи, защо не започнете някъде работа, поне на сигурна заплата? Повечето ще кажат, пчеларството е краста, то те въвлича, няма отказване. Добре де, ама като няма пари в него, колкото и да е хубаво трябва да живееш с нещо, нали?
    С риск да бъда нападната от всички пчелари в групата искам да задам един въпрос: Наистина ли е толкова зле, или просто не искате повече конкуренция?
    Отговора е лесен повечето отговорили са хобити тоест не си изкарват с това прехраната а и имат вече инвентар и опит тоест те макар и да нямат кой знае каква полза не са на стартовата линия като начинаещите.А за начинаещ профи де ще си прави бранд и изнася мед за чужбина нямам идея какви са му шансовете.
    Но мисля че на любителите хич не им е зор за конкуренцията те си имат твърд електорат утвърден с години тоест работят си със ограничен кръг почитатели на база доверие.

  5. #55
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    Здравейте!
    Чудих се и аз дали да започна такава тема, но вече видях много подобни във форума и реших да прегледам първо тях. От доста време чета материали за пчеларство от книги и от форума и разучавам тази необятна наука. По същият начин, както господина, който е започал темата и аз все още се чудя, дали да започна собствен бизнес, който е свързан с отглеждане на мед и изнасянето му главно в чужбина. Да, разбирам, че българското пчеларство не е в най-добрият си период. Всъщност, трудно е да започнеш какъвто и да е нов бизнес в България. Навсякъде се искат много усилия, връзки и стабилен капитал, за да ти потръгне.
    Гледам коментарите по-горе, повечето от опитни пчелари и се чудя, след като е толкова зле, защо вие продължавате да се занимавате с този бизнес? След като няма как да си изкарваш прехраната с него по вашите думи, защо не започнете някъде работа, поне на сигурна заплата? Повечето ще кажат, пчеларството е краста, то те въвлича, няма отказване. Добре де, ама като няма пари в него, колкото и да е хубаво трябва да живееш с нещо, нали?
    С риск да бъда нападната от всички пчелари в групата искам да задам един въпрос: Наистина ли е толкова зле, или просто не искате повече конкуренция?
    Това ме развесели. Първо меда не се отглежда, отглеждат се пчели които произвеждат мед, а ние го крадем от тях и го изнасяме в чужбина както казвате вие за да печелим двойно, че в България печеленето от мед е тема ТАБУ. Защо не се отказваме от пчелите макар и да не печелим от тях? Ами наистина ги обичаме и ни е краста, и не ги оставяме защото вече сме се хванали на хорото и сме хвърлили маса средства труд и време в тях. Повечето работят на други места, не се шляят безцелно из пчелините, защото тези пчели искат да им се дава нещо, а тъй като не са произвели кой знае какви количества мед, да не говорим за износ в чужбина, който дори не може да им възвърне част от това което са дали, те дават от парите си от там където работят основно. Та въртим се всички в един порочен кръг и се стараем като казваме на другите, че няма хляб в пчеларстването ги предпазваме от загубата понякога на целият им живот в гонене на Михаля, а не, че не искаме повече конкуренция. А и че ще се пръкне някой тук или там, как ще се разбере, че се е получила някаква конкуренция? Едва ли ще чакаме тук някой да пита, че да го откажем за да не ни прави конкуренция. Това е малко смешно да се мисли така. Този процес е огромен по мащабите си и дали някоя еденица ще влезе или излезе е без особено значение. Иначе печалба в пчеларството има и то голяма. Ха, ха...хем няма, хем има? Има да. Ако разбирате от програми и да знаете как да ги движите, хич не ви трябва да разбирате и от пчели. Вземате ги, забивате ги/пчелите, кошерите/ в някой сукак/място/ и прибирате паричките. След това разпродавате. Ако обаче искате да не спира потока от средства, хващате един ахмак/пчелар/, който разбира повечко от живота на пчелите и той ги крепи, а основния играч прави програмки с които паричния поток да не секва и те така. Едното няма нищо общо с другото или по ясно - печеленето на пари не е като отглеждането на пчели. Надявам се да съм ви разяснил добре!?

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    11.08.2019
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това ме развесели. Първо меда не се отглежда, отглеждат се пчели които произвеждат мед, а ние го крадем от тях и го изнасяме в чужбина както казвате вие за да печелим двойно, че в България печеленето от мед е тема ТАБУ. Защо не се отказваме от пчелите макар и да не печелим от тях? Ами наистина ги обичаме и ни е краста, и не ги оставяме защото вече сме се хванали на хорото и сме хвърлили маса средства труд и време в тях. Повечето работят на други места, не се шляят безцелно из пчелините, защото тези пчели искат да им се дава нещо, а тъй като не са произвели кой знае какви количества мед, да не говорим за износ в чужбина, който дори не може да им възвърне част от това което са дали, те дават от парите си от там където работят основно. Та въртим се всички в един порочен кръг и се стараем като казваме на другите, че няма хляб в пчеларстването ги предпазваме от загубата понякога на целият им живот в гонене на Михаля, а не, че не искаме повече конкуренция. А и че ще се пръкне някой тук или там, как ще се разбере, че се е получила някаква конкуренция? Едва ли ще чакаме тук някой да пита, че да го откажем за да не ни прави конкуренция. Това е малко смешно да се мисли така. Този процес е огромен по мащабите си и дали някоя еденица ще влезе или излезе е без особено значение. Иначе печалба в пчеларството има и то голяма. Ха, ха...хем няма, хем има? Има да. Ако разбирате от програми и да знаете как да ги движите, хич не ви трябва да разбирате и от пчели. Вземате ги, забивате ги/пчелите, кошерите/ в някой сукак/място/ и прибирате паричките. След това разпродавате. Ако обаче искате да не спира потока от средства, хващате един ахмак/пчелар/, който разбира повечко от живота на пчелите и той ги крепи, а основния играч прави програмки с които паричния поток да не секва и те така. Едното няма нищо общо с другото или по ясно - печеленето на пари не е като отглеждането на пчели. Надявам се да съм ви разяснил добре!?
    Радвам се, че съм Ви развеселила! От вълнение, че пускам първото мнение във форума и какво стана? Все пак сте ме разбрали какво искам да кажа.
    Разбирам, че не Ви интересуват новите ,,еденици'', но все пак ще следя темата за още мнения. Нямам никакъв опит с кандидатстването по програми, затова ще трябва и за там голямо питане и четене, доколкото съм чувала и схемата ,,имам връзки'' оказва добър резултат. Благодаря за отговорите до сега!

  7. #57
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    Здравейте! ?
    Накратко, понеже Дончев е отговорил подробно
    Ако желаеш да отглеждаш пчели(мед в твоя случай), си на правилното място, ако искаш да правиш бизнес (не съм сигурен дали не трябва да е в кавички), еми то тука май не пишат много бизнесмени. Иначе може да започнеш процедура по учредяването на трета майко развъдна асоциация, вече беше показано как става. Та така, както каза Дончев, действай смело с птограмите, пчелите после в движение, ние пак ще сме тук.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    11.08.2019
    Мнения
    3
    Знам, че е прекалено рано да го казвам, но мисля, че това ще е нещо, което ще ми доставя удоволствие. Плана ми е да ги отглеждам, да се грижа за тях по възможно най-добрият начин (затова чета форума и си набавям информация вече доста време насам) и ако всичко е наред и да си изкарвам един стабилен доход от това.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    ... да си изкарвам един стабилен доход от това.
    Това със стабилния доход ще заинтересува мнозина отглеждащи пчели.Пожелавам ти успех! И да не забравиш да ни напишеш как са станали нещата със стабилния доход.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #60
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от MSH Виж публикацията
    Знам, че е прекалено рано да го казвам, но мисля, че това ще е нещо, което ще ми доставя удоволствие. Плана ми е да ги отглеждам, да се грижа за тях по възможно най-добрият начин (затова чета форума и си набавям информация вече доста време насам) и ако всичко е наред и да си изкарвам един стабилен доход от това.
    Давай конкретни въпроси, колегите с удоволствие ще отговорят на тях. Иначе защо ги отглеждаме, печелим ли, защо не ги зарязваме са въпроси които не би трябвало да се задават още от първия пост. Това повече ще раздразни колегите отколкото да ти помогнат. Дори виждайки, че сте дама, дори ще се постараят и повече. Питай, питай и ......нали.

 

 
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •