Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 82
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    Благодаря на всички за отговорите! Не ме разбирайте погрешно, но някакси фокусът на въпроса се измести до това дали ще съм милионер или милиардер или къде е чудодейното село с чудодейния мед.. Точно поради такива съображения изрично подчертах, че не търся бърза печалба, а желая да се науча на нещо, от което вие разбирате и помолих за съвет. Смятам, че иронията спрямо човек, който е посочил, че нищо не разбира от пчеларство, е излишна. Прочетох отново какво съм написал и не видях никъде да съм споменал, че медът от прословутото село е чудодеен, че върви скъпо и т. н. Споделих думи на друг човек, както отново съм споменал. Относно цената - със същия успех аз мога да ви кажа, че буркан мед на пазара върви по 8-10 лв., а био медът в супермаркетите - двойно. За чужбина пък изобщо няма какво да се говори.
    И ако не продаваш на едро, а затвориш цикъла и със собствен бранд намериш начин да продаваш в чужбина, дали няма да е доходоносен бизнес?
    Поздрави на всички и успех!
    Не знам да ли ще прочетеш това, но ще го напиша: През живота си срещнах много хора, които преди да започнат да гледат пчели, смятаха килограмите и печалбата! Повечето си останаха на тефтера със сметките 99%! Останалия 1% разбраха, че пчелите са ЛЮБОВ, краста, хоби И "бездънна яма"!
    Пари, да има в тях, но те са на второ място! Затваряне на цикъла, пчелен мед с твое ИМЕ, наложило се на пазара, става бавно и след много години, и пари!
    Ще ти кажа нещо за себе си: Питат ме как успявам да ходя на работа и да гледам не малко кошери? Постигнал съм го с МНОГО четене, на литература, не малко грешки през годините. Пак греша, но загубите не са така фрапиращи!

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    До като не започнеш от някъде нямя как да разбереш имали смисъл и можеш ли да се занимаваш с пчеларство. Аз почнах с два кошера напарвих ги три зимата загубих двата оснах с един. После купих още три отводки и така полека полека с много четене, практика изчистване на грешки и трупане на опит след 5 години стаж мога да каже, че сега разбирам за какво става на въпрос, но има още много да уча.
    Понеже създаването на материалната база (разбирай набавяне на инвентар) е свързано с доста разходи и труд почни с малко и постепенно развивай. Иначе рискуваш да хвърлиш пари на вятъра.
    Намери си приятел опитен пчелар, коита да ти е мантор и да ти дава практически насоки.
    А относно създаването на бизнес и доходи от пчеларсво, можеш да мислиш след три или четири пчеларски сезона.
    Пожелавам ти успех.

  3. #23
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    ?
    Поздрави на всички и успех!
    Привет, занимавам се с пчели от 2015 чета за пчелите от 2014г. Имам някакви минимални познания и скромна база, но ако сега трябва да започна с пчеларство с този акъл(то па един акъл), бих търсил някой пчеластващ с около 60-80кошера в район подобен на моя, но не прекалено близо за да не те смята за конкурент, ако е с различни системи още по добре. Опитай се да го спечелиш и му предложи помощта си когато можеш. Дълбоко в себе си пчеларите уж сме добри хора, гледай да наваксаш с четенето. От книгите ще научиш кои са основните операции и гледай да присъстваш на тях. Ако намериш добър ЧОВЕК накрая на годината ще си тръгнрш с поне две отводки и 10тина кила мед, и ако си наблюдателен, с безценни знания. Останалото зависи най вече от теб. Успех.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    Благодаря на всички за отговорите! Не ме разбирайте погрешно, но някакси фокусът на въпроса се измести до това дали ще съм милионер или милиардер или къде е чудодейното село с чудодейния мед.. Точно поради такива съображения изрично подчертах, че не търся бърза печалба, а желая да се науча на нещо, от което вие разбирате и помолих за съвет. Смятам, че иронията спрямо човек, който е посочил, че нищо не разбира от пчеларство, е излишна. Прочетох отново какво съм написал и не видях никъде да съм споменал, че медът от прословутото село е чудодеен, че върви скъпо и т. н. Споделих думи на друг човек, както отново съм споменал. Относно цената - със същия успех аз мога да ви кажа, че буркан мед на пазара върви по 8-10 лв., а био медът в супермаркетите - двойно. За чужбина пък изобщо няма какво да се говори.
    И ако не продаваш на едро, а затвориш цикъла и със собствен бранд намериш начин да продаваш в чужбина, дали няма да е доходоносен бизнес?
    Поздрави на всички и успех!
    Питането ти е несериозно по простата причина, че човек първо учи азбуката после става писател.Е ако не си вундеркинд или някой де му е скучно.

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Ако ще затваряш цикала и ще правиш собствен бранд - хич не ги слушай - ами започни още от самото начало наред с другото да работиш в тази посока ...


    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    колко време трябва да се обучавам
    1. Цял живот

    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    ако стартирам с 2-3-5-10 кошера ще мога ли да се оправям сам
    2. Да, ще можеш. Дори и с повече колко ще е бройката е много индивидуално.

    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    колко време и през кои месеци е нужно да се грижа за тях
    3. Активно се запова да кажем от 1 март до септември/октомври (или 7 до 8 месеца - като може да вземеш впредвид че работата е разхвърляна във времето) През късна есен и зимата също имаш работа ...

    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    мога ли евентуално след време да кандидатствам по европроект
    4. Да, можеш - като за някой програми изискването е минимум 18 месеца регистриран като земеделски и поне 33 % доход от предходната година от пчелите

    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    мога ли да намеря пазар за меда в България или чужбина?
    5. Да, можеш - какъв и на какви цениси зависи от теб...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Ако ще затваряш цикала и ще правиш собствен бранд - хич не ги слушай - ами започни още от самото начало наред с другото да работиш в тази посока ...


    1. Цял живот

    2. Да, ще можеш. Дори и с повече колко ще е бройката е много индивидуално.

    3. Активно се запова да кажем от 1 март до септември/октомври (или 7 до 8 месеца - като може да вземеш впредвид че работата е разхвърляна във времето) През късна есен и зимата също имаш работа ...

    4. Да, можеш - като за някой програми изискването е минимум 18 месеца регистриран като земеделски и поне 33 % доход от предходната година от пчелите

    5. Да, можеш - какъв и на какви цениси зависи от теб...
    Ха, ха...и трябваше да завършиш така: - и като не успееш, мен няма да ме псуваш.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха...и трябваше да завършиш така: - и като не успееш, мен няма да ме псуваш.

    както не веднъж съм казвал - всеки си има глава на раменете.... иска инфо - не му чупя хатъра ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    В първия пост пише 2-3 и т.н
    10 кошера във втория собствен бранд и износ за чужбина.
    А сига бе това да не е Волохович.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2019
    Мнения
    8
    Абсолютно съм съгласен, тук нещата не стават така и го знам, просто посочих пример. Благодаря за съвета, така и смятам да направя

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2019
    Мнения
    8
    Обърках предния пост, исках да отговоря на един пост, но нещо не стана. Благодаря на всички с позитивни и насърчителни мнения и съвети! Относно дали съм писател - не съм, но явно някои хора се смятат за такива. Георги, във втория пост го посочих като пример, тъй като ми посочиха цени от около 4 лв. за килограм, аз дадох примери, не съм казал, че съм тръгнал да правя собствен бранд. Идеята беше друга, както и да е. Само да спомена, че покойният ми дядо цял живот гледаше пчели и произвежда ше мед само и единствено за семейството си и за удоволствието от това, не е спечелил една стотинка от него, а напротив - раздава ше на приятели и познати. Три години след неговата смърт още имаме мед, произведен от него. Така че съм далеч от мисълта, че ще купя 100 кошера и ще забогатея след година-две. Ако беше така сигурно всички тук щяхте да сте милионери след години опит и производство.

 

 
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •