Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 82
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    За мен пчеларството е необятна наука, която обожавам. Аз лично се занимавам с пчелите, защото ги обичам, и изкарвам някой допълнителен лев. Успех!

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Аз пък ги мразя, ама не ми пречи да вадя някой лев от тях.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    И къде е това райско кътче в Северозападна България с този скъпоценен мед че аз да съм го пропуснал???

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    И къде е това райско кътче в Северозападна България с този скъпоценен мед че аз да съм го пропуснал???
    тръваш на ляво по 102 после пак на ляво по 815 - вървиш, вървиш докато не стигнеш де се срещат 815 и 81 и хващаш пак на ляво по 81 и пак вървиш вървиш докато не стигнеш пресечката на 81 с 102 ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #15

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Дали става за пчелар се разбира много лесно и не е нужно да гледа 5-10 семейства за проба. Просто е като фасул, ако се буди сутрин изпълнен със злоба, значи го бива
    Това не са мои измишльотини, а го четох скоро в едно интервю и човека видимо ги разбираше нещата. И разбрах, че не ставам

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2019
    Мнения
    8
    Благодаря на всички за отговорите! Не ме разбирайте погрешно, но някакси фокусът на въпроса се измести до това дали ще съм милионер или милиардер или къде е чудодейното село с чудодейния мед.. Точно поради такива съображения изрично подчертах, че не търся бърза печалба, а желая да се науча на нещо, от което вие разбирате и помолих за съвет. Смятам, че иронията спрямо човек, който е посочил, че нищо не разбира от пчеларство, е излишна. Прочетох отново какво съм написал и не видях никъде да съм споменал, че медът от прословутото село е чудодеен, че върви скъпо и т. н. Споделих думи на друг човек, както отново съм споменал. Относно цената - със същия успех аз мога да ви кажа, че буркан мед на пазара върви по 8-10 лв., а био медът в супермаркетите - двойно. За чужбина пък изобщо няма какво да се говори.
    И ако не продаваш на едро, а затвориш цикъла и със собствен бранд намериш начин да продаваш в чужбина, дали няма да е доходоносен бизнес?
    Поздрави на всички и успех!

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    Благодаря на всички за отговорите! Не ме разбирайте погрешно, но някакси фокусът на въпроса се измести до това дали ще съм милионер или милиардер или къде е чудодейното село с чудодейния мед.. Точно поради такива съображения изрично подчертах, че не търся бърза печалба, а желая да се науча на нещо, от което вие разбирате и помолих за съвет. Смятам, че иронията спрямо човек, който е посочил, че нищо не разбира от пчеларство, е излишна. Прочетох отново какво съм написал и не видях никъде да съм споменал, че медът от прословутото село е чудодеен, че върви скъпо и т. н. Споделих думи на друг човек, както отново съм споменал. Относно цената - със същия успех аз мога да ви кажа, че буркан мед на пазара върви по 8-10 лв., а био медът в супермаркетите - двойно. За чужбина пък изобщо няма какво да се говори.
    И ако не продаваш на едро, а затвориш цикъла и със собствен бранд намериш начин да продаваш в чужбина, дали няма да е доходоносен бизнес?
    Поздрави на всички и успех!
    Пич, вземи си 5-10 коша, поне сега ги подаряват почти. Намери си някой пчелар и ходи при него да му помагаш понякога. След 1-2 години ще разбереш дали е твойто. А колкото за собствен бранд и т.н. може просто да забравиш за сега, това е БГ не Европа, тук нещата стават, но не и с включена думата собствен...

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Radi91 Виж публикацията
    И ако не продаваш на едро, а затвориш цикъла и със собствен бранд намериш начин да продаваш в чужбина, дали няма да е доходоносен бизнес?
    Ради, такъв филм няма. За мен идват тежки години и много трудно реализиране на продукцията. То това ще мине и пак ще огрее слънце и на нашата улица ама в твоя случай все едно си купуваш фабрика на 8-ми септември.
    Разбира се, ако имаш ентусиазъм, сводобно време и парици за харчене - започвай. Отглеждането на пчели е супер занимание и удоволствието се нарушава само ако от това мислиш да изкарваш и прехрана
    Медец

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Дали става за пчелар се разбира много лесно и не е нужно да гледа 5-10 семейства за проба. Просто е като фасул, ако се буди сутрин изпълнен със злоба, значи го бива
    Това не са мои измишльотини, а го четох скоро в едно интервю и човека видимо ги разбираше нещата. И разбрах, че не ставам
    То това и аз отдавна го разбрах.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •