Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 187
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Остава да се разберете чия е идеята!

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Това явно ще води до тичане до пчелина и преглеждане на кошера. Трябва някак си да се отреагира на сигналите или в противен случай за какво ни е това оборудване?
    Идеята аз я разбирам така: интелигентен софтуер установява комбинация от параметри, за които, на базата на направените дотогава изследвания, знае конкретно какво указват. Ако е неотложно - сигнализира на пчеларя кога и къде да се намеси и дава приблизителна прогноза. През останалото време дава диаграма за текущо състояние на всяко семейство, развитието му до момента и прогноза занапред. Един вид - по всяко време разполагаме с данни за кошерите, все едно току-що сме ги прегледали основно. При подходяща визуализация /графика, картинка/ на екрана ние решаваме нужно ли е и доколко намеса на пчеларя. По този начин в момента организират денонощно наблюдение на здравословното състояние на пациентите си разни напредничави доктори.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #123
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Идеята аз я разбирам така: интелигентен софтуер установява комбинация от параметри, за които, на базата на направените дотогава изследвания, знае конкретно какво указват. Ако е неотложно - сигнализира на пчеларя кога и къде да се намеси и дава приблизителна прогноза.
    Може би не си прочел, внимателно, статията от линка който бях пуснал! Там са написали за тяхната идея(която са я реализирали):Проектът представлява автоматизирани кошери, свързани с изкуствен интелект. Те могат на практика да функционират напълно без участието на човека.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Може би не си прочел, внимателно, статията от линка който бях пуснал! Там са написали за тяхната идея(която са я реализирали):Проектът представлява автоматизирани кошери, свързани с изкуствен интелект. Те могат на практика да функционират напълно без участието на човека.
    Аз прочетох това:
    "Очаква се технологията да замени 90% от ръчната работа в производството на мед"
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз прочетох това:
    "Очаква се технологията да замени 90% от ръчната работа в производството на мед"
    "Производството" на мед-това е присъщо на пчелите.А другото си е кренвирш...

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    "Производството" на мед-това е присъщо на пчелите.А другото си е кренвирш...
    Ръчната работа и тя ли е производство на пчелите?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Всичко е добре, но без намесата на пчеларя няма да мине. Каквото и да ти "говори" електрониката няма как да ти каже каква е болестта.
    Остава да ми кажат, че ще отпадне третирането против акар!

    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Всичко е добре, но без намесата на пчеларя няма да мине. Каквото и да ти "говори" електрониката няма как да ти каже каква е болестта.
    Остава да ми кажат, че ще отпадне третирането против акар!

    Поздрави, Г. Георгиев

    Ами няма да отпадне третирането! Но ще го прави автомата(робота).
    Тази статия ме изненада, дори шокира! Но се замислих, че след като може да се изпрати човек да пътува в космоса, защо пък да не се автоматизира отглеждането на пчели?! Пуснах в търсачката името на израелската фирма и си отговорих на някои от въпросите.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    "Производството" на мед-това е присъщо на пчелите.А другото си е кренвирш...
    Ааааа ял ли си кренвиш значи всичко си ял.То и затова брат Друмевски се косеше, че гадовете са им посегнали а те с рога и копита се борят за достоино място.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ръчната работа и тя ли е производство на пчелите?
    90% да замени ръчния труд!!!!!!!-Това,както и откъдето да го погледнеш,става въпрос за 1100% кренвирш.Демек,за усвояване на пари,за които писаха преди 2г...за иновации.

 

 
Страница 13 от 19 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •