Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 19 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 187
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз за това моите ги отглеждам за опрашване.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Добре. Стегнал си ги за първа паша и си им дал по един, по два магазина(да не ги преохладиш). Времето е шантаво. Кантарите на контролните семейства ти пращат съобщения за необичайно голям приток, ден след ден. Ще отидеш ли, ИЗВЪНРЕДНО, да им нахвърляш по още един? А, ако са 200 семейства и не отидеш, колко ще загубиш? Както и да е. Имам и други примери. Мисълта ми е, че не трябва да отричаме с лека ръка технологиите. Някои неща, може много бързо да станат достъпни и прилично полезни за нас. Твоя човек се качва на кола за да отиде до пчелина. В недалечното минало, предците му са се качвали на кон и препускат, препускат...
    Еее,Румба,говориш за преохлаждане,демек за посредствени -до слаби семейства.А и 200 кошера на куп...освен,ако не са на подвижно в някое море от рапица..Освен това,200 кошера си искат ежедневно присъствие иии...компромиси...колкото повече кошери-толкова повече компромиси..Технологията може да помогне да се разберат някои моменти в кошера и да се избистри технология на работа,ноо,според мен,само до там.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз, например, не мога да позная по външни признаци, че даден кошер е осиротял и предстои да се превърне в търтовка някой ден. Ако не се случи да го отворя, така и става. А си представям как вечер, като се прибера и погледна данните от пчелина, ще знам как е пашата, колко са ми силни семействата, кои са осиротели по някаква причина, кои си сменят майката, кои са в роево и на какъв етап са и разни други екстри от този род. Въпрос на софтуер, интерпретиращ постъпващите данни. Сигурен съм, че е възможно, не съм сигурен, че мога да се справя със задачата. Казвате, какво като има датчик за температура в кошера - аз съм го замислил по друг начин, ще разположа мрежа от датчици с надеждата да знам на колко пити е примерно пилото, кои междурамия са празни и кои пълни, къде се намира кълбото през зимата и други такива неща. Много информация може да бъде получена от обработката на достатъчно голяма база данни, а информацията със сигурност е спестен труд.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #64
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    кои са осиротели по някаква причина
    Това ми е интересно как ще го откриваш и след колко време? Мисля, че знам отговора, но пък чакам, че ще задам друг въпрос.

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ... Сигурен съм, че е възможно, не съм сигурен, че мога да се справя със задачата.
    Аз също смятам, че е твърде амбициозно за един човек, но те поздравявам за хъса, с който си зареден!

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз, например, не мога да позная по външни признаци, че даден кошер е осиротял и предстои да се превърне в търтовка някой ден. Ако не се случи да го отворя, така и става. А си представям как вечер, като се прибера и погледна данните от пчелина, ще знам как е пашата, колко са ми силни семействата, кои са осиротели по някаква причина, кои си сменят майката, кои са в роево и на какъв етап са и разни други екстри от този род. Въпрос на софтуер, интерпретиращ постъпващите данни. Сигурен съм, че е възможно, не съм сигурен, че мога да се справя със задачата. Казвате, какво като има датчик за температура в кошера - аз съм го замислил по друг начин, ще разположа мрежа от датчици с надеждата да знам на колко пити е примерно пилото, кои междурамия са празни и кои пълни, къде се намира кълбото през зимата и други такива неща. Много информация може да бъде получена от обработката на достатъчно голяма база данни, а информацията със сигурност е спестен труд.
    Агро, евала ти за оптимизма, но нали знаеш, че за да създадеш някакъв алгоритъм за решаване на задача, би следвало да си на ясно как се решава. Та така и с пчелите, за да създадеш софтуер, който да ти дава отговори, би следвало да си наясно с всичко, което се случва в пчелното семейство, било то външни или вътрешни нишани. Хайде да го кажа по друг начин, както го рекох и на друг оптимист - Матеев, преди време. В уравнението има много неизвестни, които дори и най-вещия пчелар неможе да предвиди. Защото пчелите се нетолкова предвидими същества както ни се струва, не само това, ами и природните условия. Всичко това е една съвкупност от неизвестни, за които не можем да заложим коефициенти, които да доближат крайния резултат до реалността.

  7. #67
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Агро, евала ти за оптимизма, но нали знаеш, че за да създадеш някакъв алгоритъм за решаване на задача, би следвало да си на ясно как се решава. Та така и с пчелите, за да създадеш софтуер, който да ти дава отговори, би следвало да си наясно с всичко, което се случва в пчелното семейство, било то външни или вътрешни нишани. Хайде да го кажа по друг начин, както го рекох и на друг оптимист - Матеев, преди време. В уравнението има много неизвестни, които дори и най-вещия пчелар неможе да предвиди. Защото пчелите се нетолкова предвидими същества както ни се струва, не само това, ами и природните условия. Всичко това е една съвкупност от неизвестни, за които не можем да заложим коефициенти, които да доближат крайния резултат до реалността.
    Той и дядо Боян ги говореше едни подобни наскоро.

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Все си мислех, че ако е било възможно все някой университет, институт или някаква подобна организация е щял да се опита или ако е опитал да даде резултати. Поздравления за агрото, оптимизма и находчивостта му, но докато събере данните, ще се наложи бая да рови в кошерите, и то в крайна сметка времето което би могъл да спести за в бъдеще, ще трябва да го отдаде предварително. Иначе успех, знаем кои са двигателите на прогреса
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Много хора ще ти казват, че е невъзможно, или че ще стане след 100 години. Ако всички откриватели им обръщаха внимание още нямаше да сме открили колелото. Смело напред! Дори и да няма 100% ефективност, ще е голяма крачка напред в оптимизирането на работа с пчелите.

  10. #70
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Много хора ще ти казват, че е невъзможно, или че ще стане след 100 години. Ако всички откриватели им обръщаха внимание още нямаше да сме открили колелото. Смело напред! Дори и да няма 100% ефективност, ще е голяма крачка напред в оптимизирането на работа с пчелите.
    Той нищо няма да открива. Просто трябва да го приложи.

 

 
Страница 7 от 19 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •