Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 187
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Дано не го приемете като спам, но се сетих за онзи виц за НАСА, която разработила химикалка за 30 милиона долара, с която американските астронавти можели да пишат в безтегловност в Космоса..........а съвеЦките космонавти пишели с молив.
    Няма, няма! Те и пчеларите са писали по кошерите с въпросния молив.......
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #82
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Привет и от мен, рових се из форума и се чудя при тези високи температури, дали няма да изконсумират меда в кошерите и да загинат от глад зимата, зазимих ги на 7-8 рамки с по 12-15 кг. мед, та се чудя дали сега докато е топло до средата на ноември да ги отварям и да им слагам по-една питка, или през февруари да дебна времето за слагане на питки, все пак ме е страх да не останат гладни.
    Ще кажа аз какво мисля, а пък ти си прецени. Други също ще се включат. Времето е топло и пчелите все още излизат и намират по нещо, което задоволява дневните им потребности, а може и дори да остава и резерв. 10- 12 кг. си е доста храна за някои райони и като се има предвид, че зимата не консумират кой знае какви количества, би било вероятно да не закъсат. Все пак докато дойде време за питки ще им стигне, а оттам нататък слагаш по една шапка отгоре и пиеш вино.

  3. #83
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Със сигурност са опитвали, направеното е много, но новите компютри и поевтиняването на електрониката и комуникациите дават нови възможности. Със сигурност много хора работят върху това едновременно и в момента. А труд ще спестят само потребителите на резултата /ако има полезен такъв/, разработчиците на проекта ще вложат много повече труд от нормалното отглеждане на пчели.

    Хора, гледайте си кошерите и пчелите докато можете, защото след някоя и друга година ще стане това -
    "Израел показа първия мед, направен от роботи"!
    https://agri.bg/novini/izrael-pokaza...aven-ot-roboti
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    .... Всичко това ще изисква години време,..... но аз обичам да се занимавам с изследователска работа така.... А и още не съм се пенсионирал.
    Докато научиш как да тълкуваш събраната информация действително ще ти трябват години.А когато научиш правилния начин на тълкуване ще откриеш колко много време си загубил.А покрай времето и много други неща, които няма начин как да върнеш.А то и дошло време за пенсия и ти е станало все тая.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Аз хич не им се чудя. Моите ядат трета питка.Меда да си го пазят за снега.
    Този пост е редактиран от зуница; 30.10.2019 в 20:53.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Привет и от мен, рових се из форума и се чудя при тези високи температури, дали няма да изконсумират меда в кошерите и да загинат от глад зимата, зазимих ги на 7-8 рамки с по 12-15 кг. мед, та се чудя дали сега докато е топло до средата на ноември да ги отварям и да им слагам по-една питка, или през февруари да дебна времето за слагане на питки, все пак ме е страх да не останат гладни.
    Питката би била за твое спокойствие, при така описаната ситуация е малко вероятно да останат гладни. Както каза Дончев и по лични наблюдения тези които са приключили по рано о с пилото са се дозапасили. Най добре е да хвърлиш по един поглед, ако имаш съмнения за някои отглеждали до по късно сериозно количество пило.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Привет и от мен, рових се из форума и се чудя при тези високи температури, дали няма да изконсумират меда в кошерите и да загинат от глад зимата, зазимих ги на 7-8 рамки с по 12-15 кг. мед, та се чудя дали сега докато е топло до средата на ноември да ги отварям и да им слагам по-една питка, или през февруари да дебна времето за слагане на питки, все пак ме е страх да не останат гладни.
    Това количество е на границата да им стигне до началото на м.март.Ако разполагаш с време и лесен достъп до пчелина,нека да ядът меда,по добре е за тях и след Нова година ще има хубави дни,за да се застаховаш с питка.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Хора, гледайте си кошерите и пчелите докато можете, защото след някоя и друга година ще стане това -
    "Израел показа първия мед, направен от роботи"!
    https://agri.bg/novini/izrael-pokaza...aven-ot-roboti
    "Проектът представлява автоматизирани кошери, свързани с изкуствен интелект." - както стана с фермите за грутящ, кудкудякащ и рогат добитък. Смятам, че няма да ни се размине същото и при пчелите, колкото и да не ни се иска. По-добре да сме подготвени.

    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    ...ако имаш съмнения за някои отглеждали до по късно сериозно количество пило.
    Аз например, такива съмнения няма откъде да имам - вероятно трябва да стоя често на пчелина и евентуално да си записвам подозрителни външни признаци. Да, ама нямам време за това, както и за излишно отваряне.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    "[COLOR=#25261F][FONT=Merriweather].


    Аз например, такива съмнения няма откъде да имам - вероятно трябва да стоя често на пчелина и евентуално да си записвам подозрителни външни признаци. Да, ама нямам време за това, както и за излишно отваряне.
    Това е лесно хакаш на сите и и си пиеш ракията. Индивидуалният подход е за нас хобитата за профитарите статистическата загуба от различните семейства е приемлива
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Това е лесно хакаш на сите и и си пиеш ракията. ...
    Като при всичко "едро"! После свинското , пилешкото, говеждото и т.н. бъкани с антибиотици и хормони.Те пък проклетиите се загнездват у хората.Та гледаш после "красиви стройни американки" от по 100+ кг. Огромни мускулести канари дето едва себе си носят. Е, ако това чака и пчеларството?! Халал да са им и печалбите и добивите.
    Ама тия с паричките май ще идат при "хобитите" истински мед да си купят.Като знаят как го добиват техния!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 9 от 19 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •