Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 187
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    А влошава ли го и спрямо кое? Въпросът е уклончив, затова и отговора е такъв
    Кога е редно и практично да се хранят семействата това е след главната паша през другото време е мистерия

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Кога е редно и практично да се хранят семействата това е след главната паша през другото време е мистерия
    А колко време след това,, че някои хранят до другата главна паша.
    Цитат от фейса"Добрия пчелар не Налива сироп, той Долива" край на цитата
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На мен ежедневно ми се яде и пие! Има, няма туй то! Как да си оставя животните без храница? Щом са в моя двор значи аз нося отговорност да имат всичко необходимо. Предоставям без да прекалявам. Но недоимък не се усеща целогодишно. И да не забравяме, че пчелите не са на тази земя за да произвеждат мед.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Цитат от фейса"Добрия пчелар не Налива сироп, той Долива"
    Брях!Това и Данче Друмевски не би го измислил.
    П.П. Е,освен,ако рязко не го напъне...сутрин.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Мед от цветен нектар, манов мед, мед от трапезна захар дори и да е от сръбски чукундур и мед от инвертен сироп са май различни неща.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    А колко време след това,, че някои хранят до другата главна паша.
    Цитат от фейса"Добрия пчелар не Налива сироп, той Долива" край на цитата
    Барков, развесели ме с това. Яко!
    "Добрия" пчелар тоя лаф ли вкарва ако клиента после го попита: "Ма що така няма ни'къв аромат тоя мед, 100% натурален пък не знаеш к'во ядеш?" или си трае като бит г.з

    п.п. или той на дребно не дава, щот го е срам

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Както при всички професори много от тезите са плод на четене и преписване на литература, а не на практически изследвания.Това за съжаление е пчеларската наука у нас.
    В статията ми направи впечатление едно противоречие. Да махаме, се казва, излишните пити, че пчелите трудно щели да топлят вътрешното пространство в корпуса. По-надолу пък написано да се оставят горна и долна прелка отворени /макар и стеснени/, да циркулирал въздуха. Че този въздух, ако и минимално да циркулира, няма изобщо стопляне от страна на пчелното кълбо, следователно няма никакво значение колко излишно място и пити сме оставили за зимата, ако са отворени прелките. За мен, от прочетеното досега, остава важно колко ще успеят да се стоплят пчелите напролет, като тръгне пилото, а не докато са събрали кълбото по студовете. Тогава /пролетта/ е логично да се помага, пък зимата само течение, конденз и влага да няма, без значение е обема на корпуса. Винаги оставям отдолу под семейството поне един корпус с празни или маломедни пити и досега мухъл не съм видял. Дъното е 1/3 мрежесто.
    Моето мнение за инвертирания сироп го знаете. Като успея да го наливам в питите предварително - ще се похваля, че съм станал по-бърз от пчелите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    .
    Моето мнение за инвертирания сироп го знаете. Като успея да го наливам в питите предварително - ще се похваля, че съм станал по-бърз от пчелите.
    Това е лесно, явно искаш да минеш тънко. Повърхностното напрежение ли ти пречи
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Това е лесно, явно искаш да минеш тънко. Повърхностното напрежение ли ти пречи
    Въпроса е какво точно да се налее в килийките - все пак никой няма да ги запечата после. При един състав на сиропа той ще съхне и кристализира, при друг - ще поема влага, ще си увеличи обема, ще протече и прокисне. Въпрос на експерименти, които още не съм направил и ще отнемат време.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Въпроса е какво точно да се налее в килийките - все пак никой няма да ги запечата после. При един състав на сиропа той ще съхне и кристализира, при друг - ще поема влага, ще си увеличи обема, ще протече и прокисне. Въпрос на експерименти, които още не съм направил и ще отнемат време.
    Би ли пояснил смисъла на всичко това. Имаш ли обилна паша в края на Август и Септември? Ако имаш, си представям играта, но иначе...

 

 
Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •