Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819
Резултати от 181 до 187 от общо 187
  1. #181
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Който има 2000 кошери, може да си вземе, аз с 3, май по-добре не

  2. #182
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    То се взема за един кошер и резултатите и данните ги ползваш за останалите 1000.Те кошерите еднотипни.Пчелите еднопородни.Има далавера.
    Така е по нашенски, но ако помислим малко, май не е така.

  3. #183
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ''Цената за един модул, който се поставя в кошера, е 450 долара, а след това има абонаментна такса от 7 до 17 долара на месец."

    Чудя се дали да си взема, да си монтирам и аз!? 1000 лева + 300 лева средно за подръжка на година!? На кошер!?
    Казано е!"За всеки влак си има пътници"
    Я виж..http://radar.bg/news#!/2019-11-18/44756078

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Така е по нашенски, но ако помислим малко, май не е така.
    Ти , па мислене! Кой ще ти се мъчи да мисли?
    Използващите тоя начин на управление на пчелините си много ми напомнат за приказката "Средно статистически жените са добри и красиви."Що ли тогава всички си избират жена с която да могат да си допаднат, а не се женят за първата срещната?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ''Цената за един модул, който се поставя в кошера, е 450 долара, а след това има абонаментна такса от 7 до 17 долара на месец."

    Чудя се дали да си взема, да си монтирам и аз!? 1000 лева + 300 лева средно за подръжка на година!? На кошер!?
    Ти да видиш на панаира в Хановер германеца какви техники за земеделие продава и на какви пари - такива у нас още няма и скоро няма да има. Стандарт - какво да се прави. Аз затова се занимавам с моята система, белким излезе нещо по-достъпно някой ден. Но дори и цитираните 450 долара - ако работи 10 години, са по 45 долара на кошер. Ако ти спести повече от един работен ден по този кошер, вече си на печалба.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ти да видиш на панаира в Хановер германеца какви техники за земеделие продава и на какви пари - такива у нас още няма и скоро няма да има. Стандарт - какво да се прави. Аз затова се занимавам с моята система, белким излезе нещо по-достъпно някой ден. Но дори и цитираните 450 долара - ако работи 10 години, са по 45 долара на кошер. Ако ти спести повече от един работен ден по този кошер, вече си на печалба.
    От колко време работиш по твоята система и имаш ли идея долу горе кога ще я внедриш на полеви условия.

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    От колко време работиш по твоята система и имаш ли идея долу горе кога ще я внедриш на полеви условия.
    Като знам от колко много неизвестни завися - божа работа. Първо - трябва да остана здравословно добре. Второ - да се пенсионирам по план, без междувременно да са премахнали пенсиите. Трето - китайците да не пуснат такъв работещ продукт по пет за долар. Пето - да попадна при работата си на свестни хора, а не на мошеници. И така нататък, и така нататък - важното е, че цел има, за резултата няма гаранция.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 19 от 19 ПърваПърва ... 9171819

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •