Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 50 от общо 50
  1. #41
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Едва ли, аз имам спомен от дете, че съм виждал там диви пчели, местен козар ми ги беше показал. Как точно се залага капан за рояци в полеви условия, слагаш го сутринта и чакаш или просто ходиш всеки ден около обяд например да проверяваш?
    Викаш мен и си готов. Особено в гората. Резачката - един метър под хралупата и един метър над. Това, ако нямаш представа за разположението. Ако е голямо дървото се преминава към пушене или разни други варианти.

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    А трябва ли да се притеснявам от изложението на терасата? Имам предвид, дали няма да избягват южните тераси и да търсят останалите, които са по-прохладни?
    Е ти щом си с още няколко тераси освен южна, не си за мислене
    Шегичка, нищо не трябва да те притеснява. Само ще ти се свлекат основите, ползвай само една тясна лента най-горе, там и да се понакъдри леко, не е фатално по разбираеми причини. Слагай смело. Единственото за което трябва да се мисли при успех е, че после при възможност трябва да почерпите (Софийската колегия разбира се, не мен). Но това също не е за притеснение...

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ... Единственото за което трябва да се мисли при успех е, че после при възможност трябва да почерпите...
    А-ааа не, успех едва ли ще има, "50 бройки" ми се виждат множко... Шегувам се, разбира се (както се изразява един изтъкнат политически активист, от другия форум), само ми дайте адрес за пратката...

  4. #44
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    А-ааа не, успех едва ли ще има, "50 бройки" ми се виждат множко... Шегувам се, разбира се (както се изразява един изтъкнат политически активист, от другия форум), само ми дайте адрес за пратката...
    Той се изразява, но първо трябва да почерпи.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    А можете ли да се похвалите кой колко рояци е успял да хване досега, или ако са много приблизително колко?

  6. #46
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2018
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    София
    Миналата година 2019 в София - 3 роя с това.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20190308_201302.jpg
Прегледи:      141
Размер:	94.0 KB
ID:	10285

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    ....само ми дайте адрес за пратката...


    За съжаление или не, според устава на скромната ни колегия(който устав за добро или лошо всички стриктно спазваме), физическото присъствие на черпещия е наложително за да бъде зачетено черпенето
    Който не ми вярва по една или друга причина, нека попита първия секретар, той има грижата да следи за тия неща, аз за друго отговарям

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията


    За съжаление или не, според устава на скромната ни колегия(който устав за добро или лошо всички стриктно спазваме), физическото присъствие на черпещия е наложително за да бъде зачетено черпенето
    Който не ми вярва по една или друга причина, нека попита първия секретар, той има грижата да следи за тия неща, аз за друго отговарям
    Малко сте ми далечко, наистина и щом няма "да бъде зачетено черпенето" от първия път, ще бъда принуден да опитам пак...

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Рояка се е метнал. Кълбото стои вцепенено и по периферията му пчелите са неподвижни. Това е днес, в топло време. Около питите летят някакви 10 пчели ама незнам дали са негови.
    Може би пчеларите не сме толкова безполезни във веригата.
    Медец

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Ее жалко, явно малко не му е достигнало да изпролети.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •