Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 50
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    От твоите уста в Божиите уши бате!
    Обаче не са ли малко множко 50 бройки, все пак да не забравяме, че на тераса ще ги ловя, даже и ИПМ-тата не хващат такива количества
    а и кой по дяволите би дал 50 кинта за рояк на 3-4 рамки...
    реално 5 бр. са ми максимума за сезона, то повече и не ми трябват де. Явно там някъде се простира личния ми праг на некомпетентност, каквато формулировка на явлението срещнах наскоро...
    Как точно успяваш да ги хванеш на терасата, че да взема да се пробвам и аз

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Как точно успяваш да ги хванеш на терасата, че да взема да се пробвам и аз
    Ама ти още ли не си пробвал?
    По същия начин, по който се ловят и в гората/полето
    Слагаш си капана и чакаш без да се притесняваш от етажа.
    Е, ако си на 10-ия не знам, но до 5-6-ия си качват майката като стой та гледай! Татковци? Татковци бол, не ги мисли

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    На десетия хваща, ако си натъркал капана с маточина препикана от девствена пчеларка!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #34
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Терасата ми в София е доста видима от комшиите в блока, най-много да си навлеча неприятности. Но на село може да се пробвам, таванската тераса, така или иначе е необитаема, може да я ползвам за тая цел.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Терасата ми в София е доста видима от комшиите в блока, най-много да си навлеча неприятности. Но на село може да се пробвам, таванската тераса, така или иначе е необитаема, може да я ползвам за тая цел.
    Е то на село може и в двора, а в града на терасата, че иначе до сутринта ще е изчезнал капана. За комшиите и на мен ми е леко притеснено, но ако са работещи, никой няма да види/чуе нищо, щото идват към обяд. Проблема е обаче с разведките, обикалят по цял ден и всички ще забележат засилено присъствие на пчьолки

    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    На десетия хваща, ако си натъркал капана с маточина препикана от девствена пчеларка!
    ми дай да пробваме, първото го имам в количества, за второто - ти имаш повече контакти в тия среди, гледай да го осигуриш и действаме

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Е то на село може и в двора, а в града на терасата, че иначе до сутринта ще е изчезнал капана. За комшиите и на мен ми е леко притеснено, но ако са работещи, никой няма да види/чуе нищо, щото идват към обяд. Проблема е обаче с разведките, обикалят по цял ден и всички ще забележат засилено присъствие на пчьолки
    Ясно, значи ще се пробвам само през някоя събота и неделя, като си ходя на село, пък ако се хване, хване. Другото е в гората, има вековни липи с хралупи, може и нещо от там да излезе.

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Ясно, значи ще се пробвам само през някоя събота и неделя, като си ходя на село, пък ако се хване, хване. Другото е в гората, има вековни липи с хралупи, може и нещо от там да излезе.
    А тези хралупи проверява ли ги някой? Само, че иска ходене. Но в природата си е гот.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ...Слагаш си капана и чакаш без да се притесняваш от етажа...
    А трябва ли да се притеснявам от изложението на терасата? Имам предвид, дали няма да избягват южните тераси и да търсят останалите, които са по-прохладни?

  9. #39
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А тези хралупи проверява ли ги някой? Само, че иска ходене. Но в природата си е гот.
    Едва ли, аз имам спомен от дете, че съм виждал там диви пчели, местен козар ми ги беше показал. Как точно се залага капан за рояци в полеви условия, слагаш го сутринта и чакаш или просто ходиш всеки ден около обяд например да проверяваш?

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Питай козара, той със сигурност е виждал много ловци на рояци, ще ти каже и кога да ходиш и кога да си пиеш кафето.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •