Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 99
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Бирената мая с витамините от аптеката ли я купуваш и в каква доза я подаваш? Май дойде време за нея?
    От аптеката ако е за хомо сапиенс ще е по- дебело май ползват това
    Бирена мая неактивна – заместител на прашеца 1 кг

    https://pchelar.com/product/node-774/

  2. #72
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Васе в природата има достатъчно от природната аптека.Сега им трябва малко(до литър) захарен сироп с 5-6 капки йод на литър да "преплакнат гърлото"
    Това го свърших в събота. Само, че с накапване и доста по-голяма доза йод. Някъде го бях чел, че на литър сироп 1/1 се слага 30 мл. йодосептадон. Струва ми се, че е още рано за сироп, въпреки, че джанката цъфна.
    Прашец също има достатъчно, но едната миналогодишна августовска отводка хич я нямаше. Останала на 1 рамка пчели има - няма. Прехвърлих ги на топло в един фибранов нуклеос и им разпечатах една пита с мед да рупат, ама ми се щеше да ги подсиля с малко допинг, че рядко се показват на прелката, пък то ще си покаже.

    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    От аптеката ако е за хомо сапиенс ще е по- дебело май ползват това
    Бирена мая неактивна – заместител на прашеца 1 кг
    https://pchelar.com/product/node-774/
    Жорка, благодаря за насоката. Вярно тази от аптеката е доста по-скъпа.

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Това го свърших в събота. Само, че с накапване и доста по-голяма доза йод. Някъде го бях чел, че на литър сироп 1/1 се слага 30 мл. йодосептадон. Струва ми се, че е още рано за сироп, въпреки, че джанката цъфна.
    Прашец също има достатъчно, но едната миналогодишна августовска отводка хич я нямаше. Останала на 1 рамка пчели има - няма. Прехвърлих ги на топло в един фибранов нуклеос и им разпечатах една пита с мед да рупат, ама ми се щеше да ги подсиля с малко допинг, че рядко се показват на прелката, пък то ще си покаже.



    Жорка, благодаря за насоката. Вярно тази от аптеката е доста по-скъпа.
    https://youtu.be/sC8FLsfl8gw
    Аз слагам на 10л. сироп, 500гр. замразен прашец, предварително разтворен в част от водата. Жечо Мурзов препоръчва една шепа(което е около 100гр.), но аз слагам повече, защото голяма част от прашеца остава неразтворен добре, респективно, неусвоен.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Бъдете много внимателни с даването на прашец, било то и от собствено производство!

  5. #75
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Бъдете много внимателни с даването на прашец, било то и от собствено производство!
    Е, решаваш проблема от раз.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Бъдете много внимателни с даването на прашец, било то и от собствено производство!
    Разбира се, че трябва да се внимава. Търсеният положителен ефект, много лесно може да се превърне в негативен. Аз говорех по принцип, а всеки трябва да е наясно за себе си как, кога, по колко и каква белтъчна храна да дава.
    Ето, Майстора казва- " в природната аптека има.".
    Има, ама,... леската измръзна, един ден, ако излизат и събират, 2-3 дни са вътре. При мен сега цъфтят по-масово дрян, бряст, тук-таме мъртва коприва, но са на границата и те да измръзнат...

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Е, решаваш проблема от раз.
    Така трябва!

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Е, решаваш проблема от раз.
    Аз лично не съм и не мисля да давам, макар че след пресяването на прашеца ми остана доста, който направо изхвърлих. Преди доста години имах проблем с болести и ... парен каша духа. Тази година две от семействата проявиха варовито пило в сериозна стенен. От тях не съм вадил прашец и ей така за спорта ги мъчих, накрая ливидирах.
    ПП Грешка, три бяха болни, като последното му приложих една "хватка" и тази година ще разбера има или няма полза от това.

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Това го свърших в събота. .
    100 баби-хилаво дете....

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Аз явно изпускам всичките манипулации с питки и такива неща. Досега 5 години им давам малко твърда храна около средата края на февруари и това е. Те даже не я и взимат. Чак март месец след средата виждам че е свърщила и само ми пречи на манипулациите. Явно семействата са ми слаби ..

    П.С до към края на Октомври ми е последното отваряне и след това средата на февруари, а първите години даже началото на март.

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •