Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 99
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Давал съм гол сироп + питки и резултата беше добър.
    Давал съм много сироп за запасяване, за да не давам питки и резултата беше плачевен.

    Силвия беше споделила, че добавя сухо мляко и прашец в питките ( не мога да намеря поста ).
    Тогава и аз сложих сухо мляко и прашец в питките. Същата зима беше много тежка. Имаше студен период близо два месеца, през който пчелите не можаха да се облетят. Псувах си късмета! При затоплянето се оказа, че няма никакъв проблем и всички притеснения са били напразни.

    От тогава в питките винаги слагам протеини. В сиропа също.
    И резултата е по-добър от "голите" сиропи + "голите" питки.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Тук другарят Остошов,акцентира в/у августовските майки.....
    Познавам неговото пчеларство от повече от 10 години ииии....едва сега,на близо 80години,мнението му за "кьсните" майки еволюира...
    1. Баш тука не "акцентира в/у августовските майки", а за тях отделя само около 2 минути от всичките 18минути.
    2. Майката била в силата си 6 месеца след излюпването си. Да! Така пише в книгите, но във форумите често се споменава, че младата майка не може да се сдържи и изпуска по две яйца в килийката. След 6 месеца августовската майка ще трябва да снася поне по 3 яйца в килийка. Интересно! Нали?
    3. Др. Осташов имаше клип в който рекламираше фибранени кошери( не мога да го намеря, но съм сигурен, че доста колеги са го гледали ). На въпросния клип показват как пчелите ръфат фибранената прелка,а др. Усташов говори - "пчелки не гризут".
    4. Същия тоя "чайник" е забранил коментарите на клиповете си. Сигурно много е зает със заснемането на следващия клип.
    5. Въпросния "чайник" е публикувал повече клипове от "политическия приятел" на Друмев, та можеш да си го гледкаш още 10 години.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Осташов!
    Гледал съм му вс филми и не само неговите.....
    На повечето мирогледа за пчелите им еволюира....
    Но не съм убеден дали твоя ще еволюира....
    Лека нощ!

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Осташов!
    Гледал съм му вс филми и не само неговите.....
    На повечето мирогледа за пчелите им еволюира....
    Но не съм убеден дали твоя ще еволюира....
    Лека нощ!
    Ей тука съм писал, че мирогледа ми за пчелите е еволюирал, в следствие споделеното от Силвия и от личния ми опит. https://pchelari.com/forum/showthrea...l=1#post181023
    Мирогледа ми към пчеларите от форума също еволюира постонянно.
    Лека и на теб!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Ако сложа найлон над рамките и го затисна с капака, няма ли да задържа влагата вътре през зимата, или да оставя подгънат найлона в някой ъгъл, понеже аз под капака съм с дъски, върху тях завивам с дънки и отгоре стереопор с дебелина 2см.
    Тук трябва сам да си прецениш. Района е важен, колко е влагата на въздуха, каква е конфигурацията на кошера, каква вентилация има.

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    1. Баш тука не "акцентира в/у августовските майки", а за тях отделя само около 2 минути от всичките 18минути.
    2. Майката била в силата си 6 месеца след излюпването си. Да! Така пише в книгите, но във форумите често се споменава, че младата майка не може да се сдържи и изпуска по две яйца в килийката. След 6 месеца августовската майка ще трябва да снася поне по 3 яйца в килийка. Интересно! Нали?
    3. Др. Осташов имаше клип в който рекламираше фибранени кошери( не мога да го намеря, но съм сигурен, че доста колеги са го гледали ). На въпросния клип показват как пчелите ръфат фибранената прелка,а др. Усташов говори - "пчелки не гризут".
    4. Същия тоя "чайник" е забранил коментарите на клиповете си. Сигурно много е зает със заснемането на следващия клип.
    5. Въпросния "чайник" е публикувал повече клипове от "политическия приятел" на Друмев, та можеш да си го гледкаш още 10 години.
    И аз правих опити с фибранени кошери. Ядат ги вместо прашец. Това с белия и синия фибран. Сивият не го пипат, но в него има графит до колкото разбрах и не го харесват.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    2. Майката била в силата си 6 месеца след излюпването си. Да! Така пише в книгите, но във форумите често се споменава, че младата майка не може да се сдържи и изпуска по две яйца в килийката. След 6 месеца августовската майка ще трябва да снася поне по 3 яйца в килийка. Интересно! Нали?
    3. Др. Осташов имаше клип в който рекламираше фибранени кошери( не мога да го намеря, но съм сигурен, че доста колеги са го гледали ). На въпросния клип показват как пчелите ръфат фибранената прелка,а др. Усташов говори - "пчелки не гризут".
    .
    Даже и не си разбрал за какво говори
    Както казах,даже и над 75г мирогледа му за пчелите пчелите еволюира..

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Даже и не си разбрал за какво говори
    Както казах,даже и над 75г мирогледа му за пчелите пчелите еволюира..
    Достатъчно добре разбирам руски и разбирам за какво говори!!!
    - Смяната на майките да се прави есента, а не пролетта. С това съм съгласен.
    Ама че на млада майка и трябвали 6 месеца за да влезе в силата си - Да! Ако е излюпена есента когато пилото намалява ще и трябват 6 месеца докато тръгне нектара.
    Ама ако е излюпена пролетта, колко месеца ще и трябват?

    Та когато въпросния другар гледа как пчелите гризат фибранената прелка и в същото време да казва "пчелки не гризут", аз си задавам въпроса: Колко ли трябва да ми платят за да лъжа толкова откровено?

    Направо му се "възхищавам" на наглостта и безочието.

    А кога ще му еволюира мнението, пък и твоето, хич не ме интересува.

    Айде лека!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията

    Айде лека!
    Не е ли малко рано за сън.Няма ли да гледаш мача или вече си го гледал

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •