Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 99 от общо 99
  1. #91
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ачка, ако искаш мога да ти споделя и друга рецепта за получаване на голям размер маточници респективно пчелни майки. Иде реч за смесване на няколко билки и наливане в сиропа на пчелоотглеждача. Имам инфо, че хомогената компрометира качеството на майките.
    Благодаря братле! На мен ми стига хомогената.Знам какво виждам.
    Иначе,споделяй.Някой може да се възползва.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Благодаря братле! На мен ми стига хомогената.Знам какво виждам.
    Иначе,споделяй.Някой може да се възползва.
    Аз знам какво виждаш, защото и аз съм го виждал. Но ти предлагам да видиш онова, което не се вижда. Търтеевия хомогенат ври от стероидни хормони. Направо се чудя що културистите не ползват него? Получените пчелни майки са т.нар. биволици. Но доколко тези качества са свързани с размера на половите органи на пчелните майки? Внасянето на големи количества хормони в дневната дажба на различни видове животни, трайно уврежда възпроизводствените способности на възрастните индивиди.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз знам какво виждаш, защото и аз съм го виждал. Но ти предлагам да видиш онова, което не се вижда. Търтеевия хомогенат ври от стероидни хормони. Направо се чудя що културистите не ползват него? Получените пчелни майки са т.нар. биволици. Но доколко тези качества са свързани с размера на половите органи на пчелните майки? Внасянето на големи количества хормони в дневната дажба на различни видове животни, трайно уврежда възпроизводствените способности на възрастните индивиди.
    Всичко е в дозата....както посах по горе,30-40млл на литър сироп.Ако е чист хомогенат-до 20млл...и майките си си нормални..
    Честит празник!

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Всичко е в дозата....както посах по горе,30-40млл на литър сироп.Ако е чист хомогенат-до 20млл...и майките си си нормални..
    Честит празник!
    Чест и почитания! Да ни е честито на всички, които се имат за българи.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #95
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    663
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Чест и почитания! Да ни е честито на всички, които се имат за българи.
    Честито на всички! Но както значи това "които се имат за българи" винаги съм се чудил ..

  6. #96
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Честито на всички! Но както значи това "които се имат за българи" винаги съм се чудил ..
    Някои се имат за европейци и се срамуват от българския си произход,други се правят на македонци,или се турчеят без да знаят и една турска дума като българомохамеданите.Въобщ шарен свят.Празника е на всички които са родени и живеят в нашата прекрасна родина България

  7. #97
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    колегата Васил пише за йодосептадон, за това на снимката ли става въпрос.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20230305_172545.jpg
Прегледи:      87
Размер:	186.9 KB
ID:	12024
    Благодаря предварително.

  8. #98
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    [COLOR=#333333]колегата Васил пише за йодосептадон, за това на снимката ли става въпрос.
    Едно и също е.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Относно прашеца давам само сух и съм доволен.
    Пък май не съм само аз:
    Цитат Първоначално публикувано от Бърз Виж публикацията
    Разбира се - това е вече резултат от хранене. Но не само със суха захар. Направите по няколко 2 рамкови отводки. Едни (5-10 бр , за по сигурни резултати) развивайте с питки, сиропи, разпечатани медени пити зад преградна табла и с какво ли не.
    Втора контролна група по този начин: https://pchelari.com/forum/showthrea...905#post171905
    1. 50% сух прашец смесваме с 50% мед (може и гъст сироп). Всеки 200 гр. получената смес (преди използването) разреждаме с половин чаша подсолена вода (2 гр.). С една шпатула пълним празна изградена рамка със получената смес. Ако рамка стане пълна и от двете страни - може да сложим вместо медена пита. Оводка става - 1 пита Затворено пило + 1 пита със наша Смес + изтръскваме млада пчела от 1-2 рамки)
    2. Отгоре Милерова хранилка с суха захар и вода (във 2-ро отделение). За начало по 0,5 кг захар и 0,5 литр. вода (не е лошо малко сложите лимонена киселина - да не мухляса водата)
    3. Ако разширявате отводка по същия начин (не просто изградени пити, а със смес + подсипвате захар и вода в хранилка) - след малко ще видите горните снимки.
    Успех!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •