Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 99
  1. #1
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица

    Даване на прашец

    Имам отделен прашец за подхранване,и подавам по малко в открити широки кутий.Меля с ръчна кафемелачка,но си е трудоемно и играчка.
    Колеги как мелите вие прашеца си ?

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Давате май само сухо мляко ....

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Давате май само сухо мляко ....
    Или не даваме, ако щях да давам прашец щях да го давам с мед, за пудра захар не съм сигурен. Мисля, че К. Якофов някъде споделяше, че прави гьолче в захарта в него слага прашец и залива с мед. Ако щях да дам е по този начин.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Давате май само сухо мляко ....
    Както каза Кирчо Барков - нищо не даваме. А ти, на 200 семейства, ми е интерсно, как успяваш и десерт да правиш?

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Елементарно.
    Пресявката и заделен прашец го меля и го подавам в широки открити пластмасови кутий в краищата на пчелините поставени на завет под някой стар кош.Може да се добави и сухо млеко и разбърка.1 кутия 2-3 кг я вдигат за ден два.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Елементарно.
    Пресявката и заделен прашец го меля и го подавам в широки открити пластмасови кутий в краищата на пчелините поставени на завет под някой стар кош.Може да се добави и сухо млеко и разбърка.1 кутия 2-3 кг я вдигат за ден два.
    Т.е.храниш цялата околия, интересно!
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Недей с лека ръка да правиш генерални заключения.Условията в различните райони не са еднакви.При мен е обезлюдено,няма много пчелари,пчелините са нарядко.Аз държа по около 70-80 семейства на място.Това е малко количество и при хубаво време го вдигат бързо.При вземането конкурирането е основно между собственните.За дошлите отдалечени времето е фактор,както и броя им.Аз нямам против,няма лошо в това.Зная че съм помогнал на тия в корубите около мен да иззимят и на прилетта ще ми върнат жеста. Част от тях зная къде са,както и пътя на рояците.В добра година вземам 25-30 роя.Тези семейства лесно се гледат,но това е друга тема.
    Този пост е редактиран от FreeBSD; 27.09.2019 в 10:11.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Случайно попаднах на темата и точно вчера им подадох прашец със сиропа. Малко трудно се разтвори, но мисля, че ще го приберат. Може би ако предварително се разтвори само с вода и тогава да се добави захарта ще се получи.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Случайно попаднах на темата и точно вчера им подадох прашец със сиропа. Малко трудно се разтвори, но мисля, че ще го приберат. Може би ако предварително се разтвори само с вода и тогава да се добави захарта ще се получи.
    Сушен, или суров(замразен) прашец подаваш?
    Замразения се разтваря много по-лесно и бързо. Аз им давам напролет...

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Случайно попаднах на темата и точно вчера им подадох прашец със сиропа. Малко трудно се разтвори, но мисля, че ще го приберат. Може би ако предварително се разтвори само с вода и тогава да се добави захарта ще се получи.
    Загуба на прашеца. Почти нищо не усвояват.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •