Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 99
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    Случайно попаднах на темата и точно вчера им подадох прашец със сиропа. Малко трудно се разтвори, но мисля, че ще го приберат. Може би ако предварително се разтвори само с вода и тогава да се добави захарта ще се получи.
    Не си заслужава, вземи си бирена мая и витамини, ефекта е много добър.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2022
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Сушен, или суров(замразен) прашец подаваш?
    Замразения се разтваря много по-лесно и бързо. Аз им давам напролет...
    В случая беше много сух. Беше останал на дъното на единият прашецоуловител и понеже го прибрах за почитване, реших да им го сложа в сиропа, че имам едни проблемни дето майката се инати нещо и малко снася. Иначе замръзеният се разтваря много по-лесно, ама дето викаш напролет ще.

    Към Трендафил Дончев - защо да е загуба на прашеца. Ако примерно разтворя питка на сироп и им го подам, не е ли същото?

    Nik_m - Благодаря за съвета с бирена мая. Не съм пробвал още. Може би напролет.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Васил Георгиев Виж публикацията
    В случая беше много сух. Беше останал на дъното на единият прашецоуловител и понеже го прибрах за почитване, реших да им го сложа в сиропа, че имам едни проблемни дето майката се инати нещо и малко снася. Иначе замръзеният се разтваря много по-лесно, ама дето викаш напролет ще.

    Към Трендафил Дончев - защо да е загуба на прашеца. Ако примерно разтворя питка на сироп и им го подам, не е ли същото?

    Nik_m - Благодаря за съвета с бирена мая. Не съм пробвал още. Може би напролет.
    Като разтвориш прашеца в сиропа и го налееш в хранилките, докато го дръпнат, той се утаява. След това миеш хранилките и го изхвърляш.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като разтвориш прашеца в сиропа и го налееш в хранилките, докато го дръпнат, той се утаява. След това миеш хранилките и го изхвърляш.
    Да, част от прашеца наистина остава по дъното на хранилката. Затова разтвора се прави по-силен. За всеки случей го предпочитам, пред разните му там неестествени за пчелите добавки.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    За всеки случей го предпочитам, пред разните му там неестествени за пчелите добавки.
    Да,амааааа,пчелите не разбират от плацебо ефект.Във питите имат предостатъчно перга и,ако им трябва,знаят къде да го намерят.
    Освен това,в природата все още има прашец и пчелите си вкарват.Не,че им трябва сега,а просто го събират,за да се намират на работа.....
    пп.Като искате да подавате белтъчна храна,по добре,на пролет си направете търтиевхомогенат смесен 1/1 с мед и съхранен във фризер.....

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Да,амааааа,пчелите не разбират от плацебо ефект.Във питите имат предостатъчно перга и,ако им трябва,знаят къде да го намерят.
    Освен това,в природата все още има прашец и пчелите си вкарват.Не,че им трябва сега,а просто го събират,за да се намират на работа.....
    пп.Като искате да подавате белтъчна храна,по добре,на пролет си направете търтиевхомогенат смесен 1/1 с мед и съхранен във фризер.....
    Ами, аз имах предвид за пролетта и то при определени обстоятелства. Например преди да е тръгнал многото прашец, а пчелите са тръгнали на пило, развали се време за 7-8-10 дни, няма принос, а има консумация...

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ами, аз имах предвид за пролетта и то при определени обстоятелства. Например преди да е тръгнал многото прашец, а пчелите са тръгнали на пило, развали се време за 7-8-10 дни, няма принос, а има консумация...
    Изсушения прашец само ще мине и премине през пчелата...Както е известно,по питите има достатъчно перга.Освен това,за раното пило дали е необходимо да има принос на прашец.....

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Аз им дадох сръбски питки, които съдържат витамини, минерали и цветен прашец. Някъде съм чел, че тези питки се дават в началото на февруари, когато растенията още не са започнали да цъфтят. Аз пък си мисля, че сега тези питки ще са им по-необходими. Те ще помогнат на пчелите да отгледат повече пило и да натрупат мастно тяло за зимата. А сега, приносът на прашец е много по-оскъден, в сравнение с февруари. Нищо не пречи и през февруари да им дам.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Аз им дадох сръбски питки, които съдържат витамини, минерали и цветен прашец. Някъде съм чел, че тези питки се дават в началото на февруари, когато растенията още не са започнали да цъфтят. Аз пък си мисля, че сега тези питки ще са им по-необходими. Те ще помогнат на пчелите да отгледат повече пило и да натрупат мастно тяло за зимата. А сега, приносът на прашец е много по-оскъден, в сравнение с февруари. Нищо не пречи и през февруари да им дам.
    При мен в момента вкарват доста прашец.
    А пролетта проблема не е толкова в липсата му, отколкото в това, че понякога има дълги периоди, когато пчелите не излизат и няма принос.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Аз им дадох сръбски питки, които съдържат витамини, минерали и цветен прашец. Някъде съм чел, че тези питки се дават в началото на февруари, когато растенията още не са започнали да цъфтят. Аз пък си мисля, че сега тези питки ще са им по-необходими. Те ще помогнат на пчелите да отгледат повече пило и да натрупат мастно тяло за зимата. А сега, приносът на прашец е много по-оскъден, в сравнение с февруари. Нищо не пречи и през февруари да им дам.
    При мен в момента вкарват доста прашец.
    А пролетта проблема не е толкова в липсата му, отколкото в това, че понякога има дълги периоди, когато пчелите не излизат и няма принос.

    Р.Р. 'Де да знам, какво направих.

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •