Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 202
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Един колега беше написал следното:

    "Поръсването с брашно има по голям ефект,ако дъното е мрежесто.Поръсването с каквото и да е брашно ,действието е едно и също-предизвиква сърбежи,както у пчелата,така и у кърлежа.Пчелите се пощят и така пада акара,а акара, за да се почеши,изважда хубота от пчелата...и така се отзовава на дъното на кошера.А там има 2 възможности:1.ако дъното е плътно,след като се почеши,яхва първата удобна пчела.2.ако дъното е мрежесто,акара пада долу..Най вероятно и тук някои акари успяват да пропълзят горе...."

    Та въпроса ми е - Третирали ли сте с брашно?
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да не говорим, че повечето са с цел печалба.
    А... повечето? Аз пък мислех, че всички са с цел печалба.

    Аз все пак си останах на АпиЛайф Вар за Август и Варо Мед за октомври.
    Времето малко захладня, но АЛВ тази година е съвсем пресен и доста мирише. Надявам се да свърши работа първоначално.

    Да не би да има някаква забрана за продаване на препарати он-лайн? Всички магазини, от които пазарувам, са свалили лекарствата от листите си и вече не може да се поръчва он-лайн. Та трябваше да се разкарвам.

    Който още не е почивал тази година - приятна ваканция и хубаво време. Аз отивам да почивам и дано да няма пожари повече
    Чао, хора, и до скоро

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    ...Да не би да има някаква забрана за продаване на препарати он-лайн? Всички магазини, от които пазарувам, са свалили лекарствата от листите си и вече не може да се поръчва он-лайн. Та трябваше да се разкарвам. ...
    Чао, хора, и до скоро
    По закон лекарствени препарати могат да продават само ветеринарите или във ветеринарните аптеки.Явно има някаква акция срещу интернет търговците в момента.
    Почивай ползотворно!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    ...Та въпроса ми е - Третирали ли сте с брашно?
    http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=72207
    Някои са го правили.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=72207
    Някои са го правили.
    А и сега има колеги които използват само че масло от хвойна.Преди няколко години един колега от Ихтиманско,се включваше в този форум и споменаваше че с баща си са накапвали в/у рамките с маслото, но не знам колко и как.Имало е положителен ефект.Акара падал и доколкото си спомням само това им било третирането.Ако колегата влиза и чете в този форум може да сподели за какво става дума.

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Иначе аз започнах с подхранването на единия пчелин, но освен подхранване ще има нужда и от дохранване. Пилото е силно ограничено а и пчелите не са много, ама нормално след като още юни месец всичко изгоря, а и пчеларят(то па един пчелар) си даде лабаво. За сега ще гризкат твърда храна другия месец ще получат по една или 2 пити с мед и ще чакам зимата. На планинския пчелин ще трябва да се погрижа за пило да има, но след като приключа с меда. С една ваканция време съм назад
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Един колега беше написал следното:

    "Поръсването с брашно има по голям ефект,ако дъното е мрежесто.Поръсването с каквото и да е брашно ,действието е едно и също-предизвиква сърбежи,както у пчелата,така и у кърлежа.Пчелите се пощят и така пада акара,а акара, за да се почеши,изважда хубота от пчелата...и така се отзовава на дъното на кошера.А там има 2 възможности:1.ако дъното е плътно,след като се почеши,яхва първата удобна пчела.2.ако дъното е мрежесто,акара пада долу..Най вероятно и тук някои акари успяват да пропълзят горе...."

    Та въпроса ми е - Третирали ли сте с брашно?
    Това аз съм го писал.
    Подобно третиране съм правил преди повече от 10г,но без да контролирам резултата.Иначе,вече осма година не третирам с никакъв препарат.

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Това аз съм го писал.
    Подобно третиране съм правил преди повече от 10г,но без да контролирам резултата.Иначе,вече осма година не третирам с никакъв препарат.
    А как успяваш да се справиш с акарите през тези осем години?

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    А как успяваш да се справиш с акарите през тези осем години?
    С млади майки,подмяна на гнездовите пити,изрязване на СР,..Все превантивни мероприятия...

  10. #110
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    22
    Да питам нещо. Имам около 100 литра инвертиран сироп останал от октомври миналата година. В бутилки от по 10 литра. Когато го налях в лейката направи някаква пяна отгоре. Освен това някои битилки съскат при отваряне. На вкус не удря на вкиснато. Соропът е правен по тецепта с ензим 70 % захар. Как мога да установя дали е започнало вкисване или въобще да не рискувам а да го слагам в джибрите

 

 
Страница 11 от 21 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •