Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 21 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 202
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Нещо ми ограничава големината на поста но ще станат два.
    Доцента пише за Флуметралин .
    Ние ползваме Флуметрин.
    Не знам защо не качва линковете към двете?
    https://pesticides_plant_growth_regu...ЛУМЕТ��ИН
    https://pesticides_plant_growth_regu...ЛУМЕТ��АЛИН
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Щом ти върши работа всичко е добре.Имам съмнения а и съм чел тези, че от пчелин до пчелин има разлика в нивото на инвазия както и до годината.
    Жоре, кошерите на комшията е на 5м от мойте кошери и ни дели една телена ограда... Дефакто сме един пчелин, само че разликата е огромна... Не се хваля, а само констатирам! Миналата година имахме голяма инвазия на акар, нещо което лично аз не бях виждъл...

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    [QUOTE=зуница;159709]Виж това което колега ми предложи като информация от достоверен източник.
    https://www.ema.europa.eu/en/documen...roducts_en.pdf
    Хахахаха, това е много яко /края на точка 31../: "TheCVMP отбеляза, че регулирането на допустимите концентрации на флуметрин в пчелния восък е въпрос на отделни държави-членки..." хахахах, значи тук при нас норма няма....
    Интересно, че никъде не видях някаква базова норма за флумерина на килограм восък, а само предложение и препратка към една Европейска директива с цел евентуално да се включи там като анекс, но кат издирих и прочетох директивата и дума няма за това...

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Жоре, кошерите на комшията е на 5м от мойте кошери и ни дели една телена ограда... Дефакто сме един пчелин, само че разликата е огромна... Не се хваля, а само констатирам! Миналата година имахме голяма инвазия на акар, нещо което лично аз не бях виждъл...
    Вие дефакто сте един пчелин.Имах в предвид, че руски мозъци твърдят, че на някой места инвазията е по малка или по голяма по външни причини.Влага,вид прополис, огъри около теб ( като твоя случай ти си третирай ама мамута до теб ако е огър си е проблем) има сериозни изследвания по тая хипотеза.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    ... Интересно, че никъде не видях някаква базова норма за флумерина на килограм восък, а само предложение и препратка към една Европейска директива с цел евентуално да се включи там като анекс, но кат издирих и прочетох директивата и дума няма за това...
    А, аз видях това.Посочената доза се натрупва във восъка за срок от 10 години и повече.А в меда не се открива поради граничната чувствителност на измерителния прибор.Може да се повтарям , но при смяна на една трета от питите всяка година голямо натрупване няма да се получи.При изследването е ползвано количество от 4х3,6 мг., а на практика се ползва 4х3мг.(Голд 2х3мг).И щом при максимална доза в меда на практика няма остатъци,то при два пъти по-малка доза се очаква хептен да не се намерят.Като добавим и това , че магазините се слагат 20 дена след изваждане на лентичките и практически нямат досег с химикала стигаме до извода , че е приемлив като лекарство.
    Докато някой не покаже изследване в което пише , че е неефективно и опасно лечението с флуметрин!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #86
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Това е тънкия момент,да изпаряваш ОК до 190 градуса ( без да задръстиш дюзта . От моя гледна точка,върху пчелата попадат пари и частици,конденз не съм видял досега по стените ,малко е количеството вода което се отделя.
    За флувалината/тау-флувалината и флуметрина всеки може сам да си направи изводите кое колко е стига да сравни активното в-во във препаратите,аз доколкото имам спомен от работата със тях е 60-80 мг срещу 3-3,6 мг.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Това е тънкия момент,да изпаряваш ОК до 190 градуса ( без да задръстиш дюзта . От моя гледна точка,върху пчелата попадат пари и частици,конденз не съм видял досега по стените ,малко е количеството вода което се отделя. ...
    Частиците като фин бял прашец ли са?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Егати темата. Абе вий пчелите с химия ли ги храните? Май някой иска да изпревари Друмев с броя постове. Никой нищо не каза за МК, снощи се загатна за нея и ....
    Аз съм споделял опит от третирането с нея и да, точно август. Чакам някой друг да сподели опит или няма такива смелчаци, защото не искат да си "унищожават" пчелите. Ех, милите ми.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Егати темата. Абе вий пчелите с химия ли ги храните? Май някой иска да изпревари Друмев с броя постове. Никой нищо не каза за МК, снощи се загатна за нея и ....
    Какво да ти кажем?Ще повторя това, което ми каза колега преди няколко години.
    "Сложих плаките. Уж времето добро.След три дни отивам на пчелина.Най силните 2 кошера на дъното , а слабаците имали повече въздух и оцелели.На следващия ден след слагането опекло едно слънце..." Това ми го разказа за септемврийски температури.За сегашните не си и помислям какво може да се получи.Това съм запомнил за "Формитом".Колегата не се е отказал от М.К. и си я ползва без да се оплаква.Какво точно е станало не знам , но мене ме отказа преди да съм почнал.
    "Формитом"-а , който си бях купил тогава ползвах за запазване на питите от молец.Да си призная нямах 100% успех.
    П.П. На Друмев може само да му дишаме пушилката!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Не съм ползвал мравчена ама я ползвах за брадавици върши работа ( ама трябва внимание) , че и дерматолозите едни кожодери.

 

 
Страница 9 от 21 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •