Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 21 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 202
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    https://www.ema.europa.eu/en/documen...roducts_en.pdf

    Да, и се натрупва във восъка - установени са количества до 3000mg/kg.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    https://www.ema.europa.eu/en/documen...roducts_en.pdf

    Да, и се натрупва във восъка - установени са количества до 3000mg/kg.
    Когато пчелните семейства са били изложени на ивици, импрегнирани с флуметрин през пролетта, преди зимата ипо време на потока на нектар съдържанието на флуметрин в восък от проксимални гребени е 30, 40 и 90
    µg / kg съответно. Най-високата концентрация на флуметрин, открит в пчелен восък, е 130 µg / kg, намерено
    в проба от кошер, обработен през периода на нектарния поток. Във всички тези изследвания, където мед
    пробите са оценени, констатира се, че концентрацията на флуметрин в мед е под аналитичната
    граница на откриване (1 до 2 µg / kg). Прехвърлянето на флуметрин от пчелен восък в мед беше незначително, но
    остатъците в пчелния восък могат да се натрупат, ако восъкът се използва повторно за няколко години. Остатъци до 61
    µg / kg флуметрин са открити във восък от кошери, които са били третирани ежегодно за приблизително 10години. При изследване за наблюдение на остатъчни вещества не са открити остатъци от флуметрин в проби от мед
    в различни европейски страни, но в пчелен восък са открити остатъци до 3000 µg / kg. Най-
    CVMP отбелязва, че регулирането на допустимите концентрации на флуметрин в пчелния восък е въпрос
    за отделни държави-членки.
    Преводът е на чичко Гугъл.

    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    За добро или зло над 15 г. третирам август само с варостоп, от 2014г. добавих и ноември накапване с О.К., напролет вече взех да по прескачам третирането през година, тая за пръв път на едното място с пчели слагах турските голд, а на другите нищо.Все сам си решава ама крайностите са зловредни според мен било с много химия било с много биоработи.Ама това си е мое мнение.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    За добро или зло над 15 г. третирам август само с варостоп, от 2014г. добавих и ноември накапване с О.К., напролет вече взех да по прескачам третирането през година, тая за пръв път на едното място с пчели слагах турските голд, а на другите нищо.Все сам си решава ама крайностите са зловредни според мен било с много химия било с много биоработи.Ама това си е мое мнение.
    Жоре, за мен варостопа е крайно неефективен.Преди -5-6 години след варостопа третирах със "superstrips" и като видях колко падна след него и се отказах от него. Дано не съм прекалено предубеден, но един приятел след третиране с варостоп остана без кошери.
    Миналото лято третирах с турските(Gold varoa) и съм доста доволен от резултата, макар,че след ОК октомври пак пада доста.Но за намаляване на инвазията на акара според мен турските като цена/качество си заслужават.

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Аз вече рисково наслагах Голд.С всичките си предубеждения към турските стоки. Това което успях да разбера за производителя е, че е търговец на препарати за земеделие и животновъдство.Млада фирма с млади хора.За технология на производството нищо.До тук отрицателни данни.Като добавим и измисленото "еко" с флуметрина, извън всички класации.Допускам, че е лоша маркетингова политика, продиктувана от неопитност.
    Положителното в, което ми се ще да вярвам е написано върху опаковката. Освен 3мг. флуметрин съдържа и доста природни масла.Предписаното количество от две ленти на кошер е два пъти по-малко флуметрин от предписаното третиране с Варостоп.Предписаното поставяне в двата края на кошера предполага съобразяване с тимола в лентите.А флуметринът е синтетичният пиретроид за, който от години търся сериозна информация за резистентност на акара или кумулиране във восъка или кошера.До момента не съм попаднал на подобни данни.Това , че дозата флуметрин е два пъти по-малка и наличието на етерични масла ме заинтригува и го изпробвам от сега.Има време и за едно третиране с О.К. което ще покаже колко е ефективен Голд. Злато или ще ми "върже тенеке". За всеки случай имам и тимол, който може да оставя да презимува в единия край на кошера.
    Не е рисково , аз съм доволен от миналогодишното третиране август.Тъй като не разчитам да изчистя акара с тях, а само да намаля акара в кошерите.Аз ги сложих отгоре върху рамките и пчелите ги изядоха след това.Наистина пише , че има доста масла и флуметрин.Няма комафос и пише, че е био. Според теб може ли да се третира преди да съм махнал магазините с тези ленти?
    Все още са големи жеги и не смея да махна магазините, за да не прегрея някой кошер.
    Меда извадих но на върналите пити пак хвърлят по малко нектар, само за бела дето се вика.Ще трябва да правя едно последно вадене.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Жоре, за мен варостопа е крайно неефективен.Преди -5-6 години след варостопа третирах със "superstrips" и като видях колко падна след него и се отказах от него. Дано не съм прекалено предубеден, но един приятел след третиране с варостоп остана без кошери.
    Миналото лято третирах с турските(Gold varoa) и съм доста доволен от резултата, макар,че след ОК октомври пак пада доста.Но за намаляване на инвазията на акара според мен турските като цена/качество си заслужават.
    Ами не ме учудва просто казах, че от 2005г. е с варостоп със сигурност и оше няколко години преди това тъщата пак само това е слагала.Знам, че рано или йъсно ще изрева на зла гад ама и Данчо с тая оксалова де се трътлези цяло лято ,душове да им прави и после безкрили и пълзящи бол не го разумем

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Жоре, за мен варостопа е крайно неефективен.Преди -5-6 години след варостопа третирах със...
    Аз с оксалова киселина и от тогава не разчитам на варостоп.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами не ме учудва просто казах, че от 2005г. е с варостоп със сигурност и оше няколко години преди това тъщата пак само това е слагала.Знам, че рано или йъсно ще изрева на зла гад ама и Данчо с тая оксалова де се трътлези цяло лято ,душове да им прави и после безкрили и пълзящи бол не го разумем


    Горещо е за ОК в момента според мен, иначе е най-доброто.Имам приятел , който минава с ОК на всяко вадене на мед и е доста доволен от резултата.Т.е. минава ги няколко пъти годишно.Според мен сменяй препарата, не позволявай да "изревеш" защото ще е за твоя сметка.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Аз с оксалова киселина и от тогава не разчитам на варостоп.



    Задължително октомври минавам с ОК!

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Горещо е за ОК в момента според мен, иначе е най-доброто.Имам приятел , който минава с ОК на всяко вадене на мед и е доста доволен от резултата.Т.е. минава ги няколко пъти годишно.Според мен сменяй препарата, не позволявай да "изревеш" защото ще е за твоя сметка.
    Разбирам те за какво говориш, но шопа в мен е по- силен от разума, а тои не ремонтира нещо де работи.
    П.П.От година чувам добри отзиви за О.К. с глицерин по аржентинска рецепта, разума на там ме води но сега пък мързела наделява

 

 
Страница 4 от 21 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •