Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 202
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Ако не им трябва защо да го качват, пролетта ще им е по полезен, е виж айо им трябва вече е друга работата.
    Тайничко се надявах да го прехвърлят в медените венци, правейки ги по-дебели, за да не гризнат тавана по никое време, да слагам питки по студовете.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #122
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тайничко се надявах да го прехвърлят в медените венци, правейки ги по-дебели, за да не гризнат тавана по никое време, да слагам питки по студовете.
    Еми тогава вземи под внимание съвета на Дончев, въпреки че силните семейства не ги плаши нищо.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Еми тогава вземи под внимание съвета на Дончев, въпреки че силните семейства не ги плаши нищо.
    Силните не ги мисля, а по това време ме е страх да разпечатвам на по-слабите.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #124
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Силните не ги мисля, а по това време ме е страх да разпечатвам на по-слабите.
    Пак трябва да доуточнявам. Прави се по малко. Докато другите надушат, те вече да са го прибрали. И както казах се прави колкото е възможно в по късен час. Аз го правя по всяко време, но това е друг въпрос.

  5. #125
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Силните не ги мисля, а по това време ме е страх да разпечатвам на по-слабите.
    По добре си реши въпроса с питка, че някак си през вечер да тропаш корпусите, времето е силно ограничено, а щом питаш предполагам не са един и два. До пролетта ще има още хубави топли дни ще си покачат по нещо, а и да не го след като ротираш ще му се радваш.
    Дончев, би ли открехнал леко вратата на "другия въпрос", колкото дупката на берлинската стена(справка Атанасов във другата тема)
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #126
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прави се по малко. Докато другите надушат, те вече да са го прибрали. И както казах се прави колкото е възможно в по късен час.
    Ей тук вече, мисля че е крайно време да попитам нещо, което винаги съм се чудил, а и ще е интересно и за други млади колеги:
    1. А ако не го приберат до сутринта какво се прави?
    2. Ако все пак го качат/свалят и не го запечатат до сутринта, какво се прави? Или вече меда не мирише на мед?

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ей тук вече, мисля че е крайно време да попитам нещо, което винаги съм се чудил, а и ще е интересно и за други млади колеги:
    1. А ако не го приберат до сутринта какво се прави?
    2. Ако все пак го качат/свалят и не го запечатат до сутринта, какво се прави? Или вече меда не мирише на мед?
    Е тука вече, Перка, е въпрос на опит и наблюдателност, да прецениш силата, близостта и покритието, ако има покритие е лесно. Ако остане открит меда в долен корпус и семейството е слабо и представи си е на сянка, следиш ни мисълта, знам.
    А за попа, кмета и даскала не щото са били най умните а са имали най много своботно време, докато раята са изпъвали на полето(пак се отплеснах)
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Е тука вече е редно да питам, понеже си по-напред от мен с материала, не трябва ли просто да стесняваме прелките при тая манипулация, от там насетне да си разпечатваме каквото сме решили, когато можем? А ако мислим, че някое семейство е слабо и няма да успее да се защити, не е ли по-правилно да се присъедини към друго? Или не е редно, особено ако гоним бройка?
    Извинявам се ако вече досаждам с "тъпите" си въпроси, както би казал някой, но е редно да се знае
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    А за попа, кмета и даскала не щото са били най умните а са имали най много своботно време, докато раята са изпъвали на полето(пак се отплеснах)
    Е, времената се менят и голяма част от "раята" дето се "изпъват на полето" са в мрежата по цял ден

  9. #129
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ей тук вече, мисля че е крайно време да попитам нещо, което винаги съм се чудил, а и ще е интересно и за други млади колеги:
    1. А ако не го приберат до сутринта какво се прави?
    2. Ако все пак го качат/свалят и не го запечатат до сутринта, какво се прави? Или вече меда не мирише на мед?
    Докато спя, бАРКОВ ти е отговорил. И да отбележа - точно при това.

  10. #130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    А защо започнахте да обсъждате третирането в темата за подхранването?

    Подхранвате ли все още? Ако да, с какво и защо?
    Ами... така се получи, както обикновено става, някой напише нещо странично, друг попита по този въпрос, останалите се включват и те .... и те така. зуница беше написал нещо по отношение на третирането, на мен ми стана интересно и го попитах, останалите явно също имаха какво да кажат по въпроса и ... снежна топка

    Сега за подхранването. С какво подхранвате и защо? Ако е за пило, инвертирания сироп не върши работа, а за захарен е много късно. За питки е още рано.

    Аз не подхранвам. В септември 3 пъти през 10 дни им давах сироп мед/захар/вода ( 1/1/2 ) с Нозевит +. 2 седмици им давах инвертиран сироп на BKV Group ( 3 пъти в седмицата по 300-400 мл). И приключих с подхранването. Имат си мед, носят си прашец ( лофанта много помага, все още цъфти доста ).

    Тази година промених тактиката. Основен преглед - 2 пъти в годината, пролет и есен. 2 отваряния, колкото да извадя СР. И това си беше. Никакво търсене на майки, никакви други бърникания в кошерите. 1 третиране с Апи Лайф Вар и това е. По-късно може и с Варомед да ги напръскам.

 

 
Страница 13 от 21 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •