Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 202
  1. #151
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Моите носят яко прашец,но няма да ги храня,защото нямам ранна паша и ще ги търся после по дърветата.

  2. #152
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    107
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Моите носят яко прашец,но няма да ги храня,защото нямам ранна паша и ще ги търся после по дърветата.
    Мойте са позиционирани в Софийското поле, в землището на Елин Пелин, много близко до Средна гора, не знам каква паша има там, слушам от местните за билки в гората, има много джанки, но с това се изчерпва пашата , та в този ред на мисли, освен да задържа захарта и йодсептадон за средата на другия месец. В същтото време през април месец, ако ги подхранвам всяка седмица, не би трябвало да ги гоня по-дърветата, или съм в грешка.

  3. #153
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Аз пък, понеже времето занапред го дават предимно топло. Утре тук в плевен го дават 19 градуса и почти никакъв вятър, мисля да им направя първия преглед и да им сложа питка отгоре, така както винаги съм го правил досега .. Може би за другите години ще обмисля това да слагам питката по-рано, както казаха колегите.

  4. #154
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    При мен нещата не са много добре. Семествата са слаби. Имам само един който има много пило и е горе долу на 8 рамки. дадан-блат. Другия до него също е добре .. И общо взето 2 от 11... Имам един умрял, един без майка и един с повредена майка, които на всичкото отгоре и са слаби и ще ида утре да ги изтръскам и да прибера тях. Другите са средна работа на по 6 рамки. Пак не е много зле ... Ама ...... Досега не е било така при мен.

  5. #155
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Четери междурамия пчели сега,са кило пчели - идеален старт за акацията.

  6. #156
    Колеги, кога ще цъфне акацията тази година?! Аз залагам за 20-25 април за Северозападна България...

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Четери междурамия пчели сега,са кило пчели - идеален старт за акацията.
    Четири междурамия, ама какви? От око до око има бая разлика.
    Инак Калоянов се е забавил бая с отварянето. Тази година е учудващо благоприятна за пчелите.

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Петров Виж публикацията
    Колеги, кога ще цъфне акацията тази година?! Аз залагам за 20-25 април за Северозападна България...
    Зависи от времето, още е рано да се каже. Може и да цъфне на "кукуво лято".

  9. #159
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    107
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Четири междурамия, ама какви? От око до око има бая разлика.
    Инак Калоянов се е забавил бая с отварянето. Тази година е учудващо благоприятна за пчелите.
    Привет, аз като начинаеш в занаята, означава ли, че съм закъсням с отварянето, в началото на февруари им сложих по един килограм Апифонда, към средата на другия месец, мисля да им сипя захарен сироп с йодсептадон и да се глася за основен преглед към края на март месец.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Четири междурамия, ама какви? От око до око има бая разлика.
    Инак Калоянов се е забавил бая с отварянето. Тази година е учудващо благоприятна за пчелите.
    Ако ги гледаме на 6 градуса са 4 междурамия, на 16 градуса, стават 8 междурамия...
    А окото си е око...

 

 
Страница 16 от 21 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •