Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 21 ПърваПърва ... 91718192021 ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 202
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Виж не налгам мнение просто хората казват, че по принцип обединението и придаването на чужди майки (с изключение на сборна отводка /ама то тяхната е с 10 рамки запечатано пило и др.особености като майката е от най силните кошери) не е добра идея в дългосрочен план разтеглен във времето за години наред наричат го племенна работа.Та тази теза или хипотеза я намирам за разумна но разбира се не споря а и по-скоро това ми е от сферата на теорията, че и аз ги върша едни де само аз си знам какви.
    Ее и аз въобще не искам да оспорвам капацитети, ама например, елиминирането на търтеите от слабите семейства, което цитираш, ми се струва абсолютно безсмислено при мене. Района е пренаселен, та това е проблем, който няма решение.

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ее и аз въобще не искам да оспорвам капацитети, ама например, елиминирането на търтеите от слабите семейства, което цитираш, ми се струва абсолютно безсмислено при мене. Района е пренаселен, та това е проблем, който няма решение.
    Иване с цялото ми уважение към твоите възгледи бих казал, че баш не вярвам в търтйевите сборища по съм склонен да вярвам, че пчелните майки се онодат около пчелина.

  3. #183
    Миналата година, заради лошото време оплождането на майките се забави и всички оплодни кошери се бяха напълнили с търтеи от всякакви породи... Просто споделям какво видях?!
    Този пост е редактиран от Николай Петров; 02.03.2024 в 21:40.

  4. #184
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Иване с цялото ми уважение към твоите възгледи бих казал, че баш не вярвам в търтйевите сборища по съм склонен да вярвам, че пчелните майки се онодат около пчелина.
    Това е напълно вярно. Майката няма време да ходи да се шляе и да си търси белята. Излиза за кратко, опложда се и обратно в кошера. Това със сборищата е малко пресилено.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #185
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това е напълно вярно. Майката няма време да ходи да се шляе и да си търси белята. Излиза за кратко, опложда се и обратно в кошера. Това със сборищата е малко пресилено.
    А може би едното не изключва другото?...

  6. #186
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Много наши сънародници имат деца по чужбините,какво,като ни е слаба държавата....нали търтеите са във шенген и по суша и по въздух и в чужд кошер

  7. #187
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    А може би едното не изключва другото?...
    Вярно е и това. Моя пчелин е до огромно пасищно пространство и лятно време в следобедните часове се получава такова сборище, защото всички търтеи от пчелина си мерят кавазакитата...
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #188
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    По логика тия сборища са изключения а не правило иначе трябва да ги има на всеки 10 км..По скоро е някаква красива приказка за лека нощ нещо като демокрацията еле пък меритокрацията

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Иване с цялото ми уважение към твоите възгледи бих казал, че баш не вярвам в търтйевите сборища по съм склонен да вярвам, че пчелните майки се онодат около пчелина.
    Добре. Но, ако и майките да се оплождат в близост до пчелина, това мисля, не означава, че въздуха около пчелина не гъмжи от търтеи от всякакъв род, порода и произход...
    Кучката като вдигне опашката, подире и тичат кучетата на цялото село.

  10. #190
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Добре. Но, ако и майките да се оплождат в близост до пчелина, това мисля, не означава, че въздуха около пчелина не гъмжи от търтеи от всякакъв род, порода и произход...
    Кучката като вдигне опашката, подире и тичат кучетата на цялото село.
    За жалост е тъй ако си в пренаселен с пчели район

 

 
Страница 19 от 21 ПърваПърва ... 91718192021 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •