Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 202
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Аз вече рисково наслагах Голд.
    The temperature in the hive should be in the range of + 20 ° C + 25 ° C.

    Това е от линка, който ти си дал към тези ленти Голд. Същото е изискването и за Апилайф Вар, затова и не го използвам сега, в района на пчелина последните няколко дни е 37°С на сянка. Сигурно пак ще използвам Варо Мед, но съм чела, че препаратите трябва да се сменят периодично, за да няма адаптиране на акара.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    The temperature in the hive should be in the range of + 20 ° C + 25 ° C.

    Това е от линка, който ти си дал към тези ленти Голд. Същото е изискването и за Апилайф Вар, затова и не го използвам сега, в района на пчелина последните няколко дни е 37°С на сянка. Сигурно пак ще използвам Варо Мед, но съм чела, че препаратите трябва да се сменят периодично, за да няма адаптиране на акара.
    Да-а... Права си!Изискването за температура е във връзка с изпарението на етеричните масла.Не съм наблюдавал промени в настроенията на пчелите, до сега. Не е като да напуснат кошера както при "Екостоп".Няма я и мравчената която да "избие все живо".Моите кошери са под дървета поне половин ден на сянка.Лентичките се поставят в краищата на кошера и може би изпаренията не са толкова силни?За момента не наблюдавам нищо обезпокоително.
    Намерих информацията за Варомед. Мравчена и оксалова киселина.Не им времето сега.И това обливане с тях?!
    Апилайф Вар е с етерични масла и бих го предпочел пред киселините.
    Този пост е редактиран от зуница; 13.08.2019 в 12:52. Причина: Допълнение
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    ... Според теб може ли да се третира преди да съм махнал магазините с тези ленти?
    Все още са големи жеги и не смея да махна магазините, за да не прегрея някой кошер.
    Меда извадих но на върналите пити пак хвърлят по малко нектар, само за бела дето се вика.Ще трябва да правя едно последно вадене.
    От чисто принципни съображения бих свалил магазините.От години го правя така. Махам магазина , слагам лекарство.Не толкова строго погледнато флуметрина от тия лентички практически не преминава в меда. Натрупването във восъка е нищожно и за срок от 10 и повече години.Това при доза от3,6 мг. на лентичка и 4 лентички на кошер.Добрата пчеларска практика изисква смяна на 1/3 от питите всяка година.Шансът за остатъци в меда става още по-малък.А и дозата от 3мг. на лентичка и 2 бр. на кошер е още по-малка.Направо да си го кажем флуметрин няма като вредна добавка в кошера.Поне това разбрах от статията, която даде колегата.
    По това време на годината при добри външни условия мисля, че само мравчената може да постигне силен ефект.Но с температурите си е направо убийство да я сложи човек. Ако ти е възможно извади питите и остави магазините.В тоя случай спокойно може да сложиш лентичките.Целта е да няма контакт на лечебното вещество с питите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Жоре, за мен варостопа е крайно неефективен. ...
    Преди две години попаднах на "крайно не ефективен" "Варостоп".Сокът му на годност изтичаше октомври и из всички магазини се продаваше само тая партида.Явно от Примавет си чистеха складовете със залежала продукция или им връщаха стока оставена на консигнация, или...А, бе крайния резултат беше ,че тия лентички за нищо не станаха и в края на септември открих прясна партида.Излезе ми скъп тоя търговски тарикатлък.Платих за стока, която е боклук.Не намалих акара и щетите от него.Платих още веднъж. Но пропуснатото време и нанесените щети от акара си останаха.
    Все си мисля , че не става въпрос за качество на препарат , а за тарикатъци на дребно. Примавет си режат клончето!
    Този пост е редактиран от зуница; 13.08.2019 в 11:58.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Задължително октомври минавам с ОК!
    Обърни му внимание. Хубаво изследване!!!
    http://scientificbeekeeping.com/randys-varroa-model/

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    http://www.medovik.info/interesno/di...ske_i_medu.php

    Относно Варостопа и Голда.
    Варостопа работи,толкова колкото и неговите аналози със същото количество флуметрин във лентите.Важно е да не се повтаря третирането със същата съставка,най добре през сезон или 2.
    Голда е със по малко съдържание на флуметрин и ако се очаква на тимола във тази концентрация да бори акара...

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    http://www.medovik.info/interesno/di...ske_i_medu.php

    Относно Варостопа и Голда.
    Варостопа работи,толкова колкото и неговите аналози със същото количество флуметрин във лентите.Важно е да не се повтаря третирането със същата съставка,най добре през сезон или 2.
    Голда е със по малко съдържание на флуметрин и ако се очаква на тимола във тази концентрация да бори акара...
    Варостоп не,Голд не.Какво тогава?

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Варостоп не,Голд не.Какво тогава?
    С оксалова например. Хем доказано ефикасна, хем евтина. Чудя се и немога да ви разбера. Явно водени от лафа "не съм толкова богат, да си купувам евтини неща", пропускате ефикасните. Всеки луд с номера си, а на някои програмата им малка.

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    https://pchelari.com/forum/showthrea...l=1#post147488

    Миналата година обсъждахме Варо Мед. Знам, че сега е рано за него, миналата година го използвах края на Август/началото на Септември.

    Някой ползвал ли е PolyVar yellow? И този препарат е на основа флуметрин, но 275мг на лента не е ли много? Вярно, че се употребява по по-различен начин, ама пак.

    http://vkasis.com/product/polyvar-ye...i-var-297.html

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    С оксалова/мравчена през авкуст ? Я си дръпни ръчната малко, че с тия 2,900 мнения олекваш.Има разлика колко семейства ще третираш,дали 4/40/400/4000 сметката е различна Ако вкараш и условията мрежести дъна и време на действие става още по интересно..........

 

 
Страница 5 от 21 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •