Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 202
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    12.08.2019
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Дупница
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ех, Зуница, какво значи бутиков мед? Няма да ти опонирам, че да не подвеждаме питащия.
    Нека чуем

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Пчелата92 Виж публикацията
    Нека чуем
    Апетита приятелю, идва с яденето. Тоест, когато стигнеш определено ниво на отглеждане на пчелите, при което започваш да търсиш пазар на продукцията си, тогава ще разбереш. Сега се съсредоточи върху обучението за работа с пчелите и знай, че четенето без практика е нищо. В последствие ще установиш, че прочетеното неможе да приемеш за чиста монета. Винаги има изключение и когато ти се случи, се чудиш що така. Зуница ти каза - перифразирам, че трябва да научиш езика на пчелите, тогава ще имаш успех при работата си с тях, но до тогава чети, възприемай, мисли и прилагай!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ех, Зуница, какво значи бутиков мед? Няма да ти опонирам, че да не подвеждаме питащия.
    Както всяка бутикова стока е в ограничено количество.Не се купажира. Спазени са всички изисквания за материали ползвани в добива на продукта.Имам клиенти, които знаят от кой кошер е медът, който консумират.Имат предпочитания към първо, второ, трето вадене.Знаят цялата технология на добиване.И най-важното убедени са ,че това е точно техния мед и малцина са като тях.Това е накратко бутиков мед.Безкомпромисно качество продиктувано от нормите на природата.
    Не ме разбирай неправилно.Не твърдя, че произвежданото съгласно изискванията на "Добрите пчеларски практики" е лошо или некачествено. В производството на големи обеми винаги се налагат компромиси (тенекии) най-широко разпространения.Ей такива "дреболии".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    12.08.2019
    Мнения
    16
    Пчеларски район
    Дупница
    А какъв сироп да слагам и колко време за стимулиране и а после и за запълване на запасите

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Избягвай кумафос, амитраз, флувалинат
    За мен е голям въпросителен в момента с какво точно да третирам.

    Най-много ми допада Апилайф Вар, но е много горещо сега за него.
    Мисля си за Варостоп, той е с активна съставка флуметрин, това позволено ли е в ЕС? Обаче в миналото 2 пъти съм третирала с Варостоп и дървените плаки изглеждаха някакви много сухи, не знам дали така трябва да са или просто не бяха пресни?
    Екостоп много прилича по състав на Апилайф Вар та може и за него да е прекалено горещо.

    Ти какво би препоръчал за третиране през Август?

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Аз вече рисково наслагах Голд.С всичките си предубеждения към турските стоки. Това което успях да разбера за производителя е, че е търговец на препарати за земеделие и животновъдство.Млада фирма с млади хора.За технология на производството нищо.До тук отрицателни данни.Като добавим и измисленото "еко" с флуметрина, извън всички класации.Допускам, че е лоша маркетингова политика, продиктувана от неопитност.
    Положителното в, което ми се ще да вярвам е написано върху опаковката. Освен 3мг. флуметрин съдържа и доста природни масла.Предписаното количество от две ленти на кошер е два пъти по-малко флуметрин от предписаното третиране с Варостоп.Предписаното поставяне в двата края на кошера предполага съобразяване с тимола в лентите.А флуметринът е синтетичният пиретроид за, който от години търся сериозна информация за резистентност на акара или кумулиране във восъка или кошера.До момента не съм попаднал на подобни данни.Това , че дозата флуметрин е два пъти по-малка и наличието на етерични масла ме заинтригува и го изпробвам от сега.Има време и за едно третиране с О.К. което ще покаже колко е ефективен Голд. Злато или ще ми "върже тенеке". За всеки случай имам и тимол, който може да оставя да презимува в единия край на кошера.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Здравей, аз бях намерил преди статия с научни изследвания относно флуметринът, това, което се казваше е , че когато го ползваш, той се натрупва във восъка(питите). Така с годините, в една стара пита може да се натрупат доста големи количества флуметрин, докато в меда може да попаднат по-скоро незначителни количества от това вещество. Но все пак това далеч не е еко или био

    Пишеше също и за кравите, които се лекуват с флуметрин, какви големи количества преминават в млякото, което после консумираме. Допустимата доза за човек от това вещество, мисля че беше нула. Така, че аз спрях с тези ленти

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Имам клиенти, които знаят от кой кошер е медът, който консумират.Имат предпочитания към първо, второ, трето вадене.
    Зарибих се от твоите природни норми и съм решил за напред да се опитам да ги приложа. Само ако може малко пояснение как са ти обозначени кошерите? С номерация ли са, по именно ли ги извикваш като при овцете, или са без инициали - аха кошера дето носи липа, ей онзи е мановия. Като ми дойде клиент и ми каже дай ми от моя мед - трето акациево вадене, да остане доволен. Благодаря!

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Това което пишеш по-скоро ми напомня на ефекта от кумафос. Ако не ти представлява трудност дай линк към тая статия. Благодаря!
    Погледнах, че за бозайници леталната доза е 41 мг/кг поета през устата.Колкото и малко да е в лентичките и да изглежда безопасна за човек все пак е отрова.
    http://rupest.ru/ppdb/flumethrin.html
    Този пост е редактиран от зуница; 12.08.2019 в 15:32. Причина: Допълнение
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Зарибих се от твоите природни норми и съм решил за напред да се опитам да ги приложа. Само ако може малко пояснение как са ти обозначени кошерите? С номерация ли са, по именно ли ги извикваш като при овцете, или са без инициали - аха кошера дето носи липа, ей онзи е мановия. Като ми дойде клиент и ми каже дай ми от моя мед - трето акациево вадене, да остане доволен. Благодаря!
    Нямаш никакъв проблем.Първо ги свеждаш до толкова бройки , че като застанеш пред тях да можеш да ги обхванеш с поглед.После използваш въображението си и ги оцветяваш така , че да се запомнят.Пример: синичкия с бялата прелка и белия магазин.И така в същия дух.Като вадиш от един магазин.12 рамки са два пъти по 6 в центрофугата.Това в една тенджера и в стъклени големи буркани. Може да не ти се вярва, но различните семейства имат различни предпочитания към нектар и съответно и в меда има разлика.Предлагам на клиента мед от различни кошери и от който си избере от тоя получава.Когато са малък брой можеш да си разрешиш лукса да държиш мед в стъклен амбалаж и да знаеш кое от къде вадиш.Другото предимство е, че избягваш поцинкованите и пластмасови съдинки.
    Виж с ония големи силни паши като акация и мана не знам как да се справиш.Такова чудо като поток от еднороден нектар при мене нямам. Животинките събират бавно и полека каквото им е сладко от гората , от полянката де що намерят из планината.За мене остава само да съм им благодарен за труда.
    Дано съм ти бил от полза.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 3 от 21 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •