Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    27.07.2019
    Мнения
    1

    Question Износ на пчелен мед

    Здравейте,
    Бихте ли ми казали каква е процедурата за продажба на мед извън България. Искам да продвам мед в сайтове за онлайн търговия като Ebay и Amazon, както и в собствен онлайн магазин. Какви документи трябва да подам и на какви условия трябва да отговавям?
    От това, което прочетох в интернет, разбрах, че медът трябва да е произведен според регламентите на HACCP. Доколкото разбрах, за да отговарям на този регламент, трябва да имам специално за тази цел предприятие, което да отговаря на всички хигиенни изисквания. Това ми се струва прекалено скъпа инвестиция, предвид това, че ще продавам в малки количества - под 500кг годишно.


    От дълги години съм пчелар и съм продавал мед основно на приятели и познати.
    Ще съм Ви много благодарен, ако ме информирате каква е процедурата.
    Този пост е редактиран от tsvetomir9; 27.07.2019 в 11:00. Причина: форматиране

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsvetomir9 Виж публикацията
    ...каква е процедурата ...трябва да имам специално за тази цел предприятие, което да отговаря на всички хигиенни изисквания...
    И не само на хигиенните, иначе правилно си разбрал. Коментирано е из темите, но не ми се търси.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Тук някъде, може би в сектор Търговия, съм чела пост на пчелар, който изнася мед в Гърция. Не беше много отдавна, когато го четох, затова потърси и евентуално се свържи с човека, той най-добре ще ти обясни.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    За тия кила няма смисъл да се предприема каквото и да е. Кауза пердута!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ще дойдат едни батковци с черни сака и бели тениски, с едни големи, черни Мерджани, и ще те посъветват най-културно да не се занимаваш с износ на мед по какъвто и да е начин.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Ще дойдат едни батковци с черни сака и бели тениски, с едни големи, черни Мерджани, и ще те посъветват най-културно да не се занимаваш с износ на мед по какъвто и да е начин.
    Много се съмнявам този вид търговия да предполага печалби в размер, предизвикващ интереса на описаните персонажи. За такива меда е дребна и рискова за търговия стока.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2021
    Мнения
    18
    Към автора:
    Здравейте.
    Как се развиха нещата при вас ?
    Аз също проучвам въпроса с износ на мед.
    Поздрави!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •