Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 111
  1. #81
    Ефекта на "счупения телефон" е голяма работа!

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    И аз да кажа, понеже бях там.

    Никой никого не е агитирал да се записва или членува където и да било. Малко странно беше, че по време на презентацията се събираше членски внос, но явно така се е наложило (след края залата опустя за секунди, а организаторите събираха амбалажа на безплатната минерална вода от масите)...
    Вероятно има много неща които могат да се оправят по организацията, НО! Това са единствените хора, които правят НЕЩО за пчеларите в Русе в момента, ЗА КОЕТО ЗАСЛУЖАВАТ АДМИРАЦИИ!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Не е заради проекто-закона, а е планувано отдавна. Та искам да се похваля това е мястото на бъдещия ми пчелин в една гора. Как ви изглежда?

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	future1.jpg
Прегледи:      264
Размер:	248.2 KB
ID:	4474
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Не е заради проекто-закона, а е планувано отдавна. Та искам да се похваля това е мястото на бъдещия ми пчелин в една гора. Как ви изглежда?
    Горския съгласен ли е? А и мечки нямате.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Днес ми се обадиха от горското, да взема бележката от Кмета и да отивам да ми дават разрешителното. С него в БАБХ и т.н....
    По-лошо от мечките има - ХОРА!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Днес ми се обадиха от горското, да взема бележката от Кмета и да отивам да ми дават разрешителното. С него в БАБХ и т.н....
    По-лошо от мечките има - ХОРА!
    Който го е страх от мечки (и хора) не ходи в гората !

    Успех ти желая колега ! Според мен в гората ще си по-свободен да се развиваш , а за вредителите дано намериш начин , да си осигуриш спокойствие . То и в селата проблема с хората го има , вместо да ти ги откраднат може да ти ги отровят . Злобата човешка винаги , ще намери начин да трови живота ни.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Днес ми се обадиха от горското, да взема бележката от Кмета и да отивам да ми дават разрешителното. С него в БАБХ и т.н....
    По-лошо от мечките има - ХОРА!
    Нали имаш джип? Сигурно имаш и теглич? Като хванеш някой го вържи за теглича и го разкарай из селото докато му остане само скелета. Предполагам, че ще има ефект.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ето какво писах в един от ловджийските форуми тези дни:

    "Здравейте колеги,

    Обръщам се към вас с молба за съвет. От миналата година насам из горите в района ни са плъзнали трюфелджии. Всеки ден има по 3-4 коли, а събота и неделя стигат до 10!
    Гората е заприличала на бунище - шишета, торбички, цигарени кутии, опаковки от храна... Ходят с разни кучета, които се чува да подгонват с лай. На местата където лежаха сърните и кошутите сега под дърветата е преровено. Калищата са бистри от седмици, а 300кг царевица си стои непокътната (само някой "гъба"р е минал през камарата с колата си). Опитахме се да се разберем човешки с тях, но не би. Нямало закон който да го изгони от гората. От горското идваха, написаха няколко протокола, но онея не им пука и пак са в гората.
    За саморазправа не ми се мисли. Живея в подстъпите към гората и всички виждат къде са ми паркирани колите. А не се плашат от нищо явно, защото днес бях (съвсем законно) въоръжен, оня ми вика - абе не ме интересува дивеча ви аз за гъби съм дошъл...
    От две седмици си блъскаме главите в дружинката и не можем да го измислим."

    Иначе гората на снимката се намира "на ръба" на тези скали и има места където не е стъпвал човешки крак... колко му е да подсилим популацията на Египетския лешояд

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Pepelina1.jpg
Прегледи:      228
Размер:	95.7 KB
ID:	4481
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Остава ти малкото утешение , че не са ви харесали ония с АТВ-тата. Те, ако ви открият , не само животните, но и дърветата ще побегнат. Природа +"офроуд"= "офроуд".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Горите ни са малки - няма дълги маршрути, а имат много гъсталаци и камънаци. Не са удобни за оффроуд. Има разни мотористи и атв-исти ама са единични бройки. Ето още малко снимки:

    на 02.03 има кокичета, леска и дрян, минзухари
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	5.jpg
Прегледи:      249
Размер:	221.8 KB
ID:	4482Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	p3.jpg
Прегледи:      246
Размер:	243.1 KB
ID:	4484Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	p4.jpg
Прегледи:      246
Размер:	325.7 KB
ID:	4485

    Акация и липи

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	p5.jpg
Прегледи:      244
Размер:	214.1 KB
ID:	4490

    Тая нива (няколко хиляди декара) през 2 години е слънчоглед и я редуват със съседните

    В момента има много паша край реката и по ливадите
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P2.jpg
Прегледи:      249
Размер:	150.1 KB
ID:	4483


    Лятото има и такива изпълнения:

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	p6.jpg
Прегледи:      244
Размер:	78.9 KB
ID:	4491

    Пчелите са кротки, отводките се развиват бързо... абе хубаво място.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •