Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 33 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 327
  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Още рано за ореховата шума Чичо Гошо. Перем панирана коприва за сега,но от тази покрай кенефа,че е най арна.
    Копривата и набери връхчетата и ги изуши после запарка чай.Много сила дава а иначе на арно място я береш там има разни минерали и витамини ама трябва да вържеш и някое добиче преживно де отделя въглероден диоксид или да пуснеш кюнеца на кюмбето още по- блага ще е.

  2. #292
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Чичо Гошо забелязал ли си,че тая година змийското мляко по го няма?Миналата беше жлътнало от него.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #293
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чичо Гошо забелязал ли си,че тая година змийското мляко по го няма?Миналата беше жлътнало от него.
    Много бързаш. Поне още месец.

  4. #294
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чичо Гошо забелязал ли си,че тая година змийското мляко по го няма?Миналата беше жлътнало от него.
    Не знам не съм обърнал внимание, сега съм на мумио или скална сълза на руски.Знаеш ли какво общо има мумиото с пчелите.

  5. #295
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не знам не съм обърнал внимание, сега съм на мумио или скална сълза на руски.Знаеш ли какво общо има мумиото с пчелите.
    Не зная Чичо Гошо.Даже и сефте чувам,че има такова разстение.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #296
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Мумиото не е растение то е сок от скалите. Това вещество от стари времена се използва за лекуване на различни недъзи. Намират в труднодостъпни за човека скали, в пещери във вид на висулки, натрупани по тавана на пещерата, изтичащи от пукнатините на скалите. На цвят пречистеното минерализирано мумио е тъмнокафява течност, разтегляща се лепкава маса, омекваща от топлината на ръцете. Има смолиста специфична миризма и се разтваря във вода с малко утайка, на вкус е горчиво. Съдържа в състава си 28 химични елемента, 30 макро- и микроелементи, а също 10 различни окиси на метали, 6 аминокиселини, редица витамини - В12, Р-167, В1 и други, етерични масла, пчелна отрова, смолоподобни вещества, всяко от които е способно да повлияе на съответните обменни процеси в организма. Усилва регенеративните процеси в различните тъкани, действа като противовъзпалително, антитоксично, общоукрепващо средство, възстановява понижените функции на периферните нервни центрове или анализаторните центрове на главния мозък. Положително участва в биосинтеза на ДНК клетките.
    Инфото е от чичко гугъл

  7. #297
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Мумиото не е растение то е сок от скалите. Това вещество от стари времена се използва за лекуване на различни недъзи. Намират в труднодостъпни за човека скали, в пещери във вид на висулки, натрупани по тавана на пещерата, изтичащи от пукнатините на скалите. На цвят пречистеното минерализирано мумио е тъмнокафява течност, разтегляща се лепкава маса, омекваща от топлината на ръцете. Има смолиста специфична миризма и се разтваря във вода с малко утайка, на вкус е горчиво. Съдържа в състава си 28 химични елемента, 30 макро- и микроелементи, а също 10 различни окиси на метали, 6 аминокиселини, редица витамини - В12, Р-167, В1 и други, етерични масла, пчелна отрова, смолоподобни вещества, всяко от които е способно да повлияе на съответните обменни процеси в организма. Усилва регенеративните процеси в различните тъкани, действа като противовъзпалително, антитоксично, общоукрепващо средство, възстановява понижените функции на периферните нервни центрове или анализаторните центрове на главния мозък. Положително участва в биосинтеза на ДНК клетките.
    Инфото е от чичко гугъл
    Интересно е как може да съдържа пчелна отрова?

  8. #298
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Интересно е как може да съдържа пчелна отрова?
    Чудна работа!
    И аз затова питах Данче каква е връзката на пчелите с мумиото.

  9. #299
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Далеко съм аз от тия работи още.Сега друго нещо ме чувърка вътрешно.Защо ми правят толкова много търтеи?Да ли от времето или от калпавите рамки?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #300
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Далеко съм аз от тия работи още.Сега друго нещо ме чувърка вътрешно.Защо ми правят толкова много търтеи?Да ли от времето или от калпавите рамки?
    Подготвят рой, при толкова пило - ти си на етап средата на май по развитие на семействата!

 

 
Страница 30 от 33 ПърваПърва ... 202829303132 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •