Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 33 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 327
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2010
    Мнения
    42

    Относно

    Колеги а при нас Самоков акацията ще започне да цъфти най рано към 5-10 юни да се надяваме че ще бъде силна пашата

  2. #42
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    в раьона на Петрич прецъфтя преди една седмица

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Равносметката за мен - 1ва година пчелар в района на яз Лобош с преобладаваща ливадна паша - около 4-5кг на кошер като стартирах с 2 отводки на по 4 рамки докарани от Пловдивско през май. Все още има слаб принос на нектар от слънчоглед и прашец. Дори мисля да сложа една основа да пробвам градеж. От 2 седмици подхранвам със сироп.

  4. #44
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Вчера ходих до Брезник ,всички са на кълбо,по в южната и задна част на кошера.Кълбата са на 7-8см от горната летва на питата ( ДБ) което ме кара да мисля ,че имат достатъчно мед за сега.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ситуацията при мен, в района на яз. Лобош - успешно презимуване с надупчен найлон, пчелите носят светъл прашец. Предполагам е от леска, дрян, върба и разни цветчета, които виждам тук-там по ливадите. Има запечатано пило на 2-3 рамки, малко по-голямо на площ от цигарена кутия.

    Имам само едно семейство без пило, може би се дължи на това, че преди две седмици смених найлона с вестници поради многото влага в кошера (тогава забелязах търтеи). Днес ми направи впечатление, че пчелите от този кошер летяха на рояк, трупаха се по предната стена на плодника и жужаха странно като го отворих. Имаше и пчели пърхащи с крила върху рамките. Този кошер беше най-силният но днес започна облитане последен, което ме кара да мисля, че майката е загинала.

    На всички кошери сложих по ивичка 200-300г. твърда храна с прашец и хранилка с топла подсладена вода директно върху рамките над пилото. Стесних гнездата и завих с подгънат найлон, сложих и парцали над хранилката да пазят топло. След 10-15 дни ще проверя загинало ли е, има ли пило и ще реша дали да разформировам семейството или да търся майка.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    всички симптоми на загинала майка са на лице, така че няма смисъл да чакаш.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Потвърдено - майка няма, но няма и достатъчно яйца в другите кошери, за да ги прехвърля и да си заложат маточник.
    Търся резервна майка, за да не разформирова семейството. От 3 семейства ще остана с две, което си е 30% загуба....Ако имах десетина хич нямаше и да се занимавам.

  8. #48
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Търся резервна майка, за да не разформирова семейството. От 3 семейства ще остана с две, което си е 30% загуба....
    Пусни обява! Аз незнам някъде да се продават майки по това време... Колко ли би струвала една запасна майка по това време?!?

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    47

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Тук пишат, че имат налични резервни пчелни майки.

 

 
Страница 5 от 33 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •