Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 33 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 327
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е добре е почти до мерките на Модернизатора.Ако не е тайна как ги държиш така отгоре над рамките отпред?Аз се се мъча,но не излизат даже и с почукване.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #272
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е добре е почти до мерките на Модернизатора.Ако не е тайна как ги държиш така отгоре над рамките отпред?Аз се се мъча,но не излизат даже и с почукване.
    Без пчели не става да знаеш. Направи ги да имат пчели и ще ти кажа

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Без пчели не става да знаеш. Направи ги да имат пчели и ще ти кажа

    И с пчели не става при мен все гледат моите да са ниско.Възможно е щото съм на север ,а ти на юг.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #274
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Сушата си казва думата, уж всичко цъфти, ябълки, глухарчета, великденче, но няма нектар пчелите обикалят като все едно е август месец. При отварянето на кошер веднага идват крадци, на рамка със запечатан мед за около 5 мин се събраха стотина пчели. Очертава се още една шантава година
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #275
    При нас в Бургаско това го няма, не е валяло но има въздушна влага от морето. Оставям рамка подпряна на някой кошер и работя спокойно за разлика от други години по това време. Кошерите са много силни и са за ротация но не дава време (цялата седмица го дават 10-12 градуса и силен вятър), което иска ще слезе само в долния корпус. Най късно събота и неделя ще ги завъртя, рапицата е на бутон но за разлика от други години когато беше по метър и половина сега е висока половин метър. Според мен нищо няма да даде с тези ниски температури и ще си останем само с жиленето. Подхранвам веднъж седмично по 1 литър, утре ще подам за трети път
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #276
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Сушата си казва думата, уж всичко цъфти, ябълки, глухарчета, великденче, но няма нектар пчелите обикалят като все едно е август месец. При отварянето на кошер веднага идват крадци, на рамка със запечатан мед за около 5 мин се събраха стотина пчели. Очертава се още една шантава година
    А при мен, в повечето семейства рамките пълни с пресен нектар - още не съм давал сироп. Бях споменал на модернизатора, че при отваряне на семействата, ме лъха един приятен аромат.

    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    При нас в Бургаско това го няма, не е валяло но има въздушна влага от морето. Оставям рамка подпряна на някой кошер и работя спокойно за разлика от други години по това време. Кошерите са много силни и са за ротация но не дава време (цялата седмица го дават 10-12 градуса и силен вятър), което иска ще слезе само в долния корпус. Най късно събота и неделя ще ги завъртя, рапицата е на бутон но за разлика от други години когато беше по метър и половина сега е висока половин метър. Според мен нищо няма да даде с тези ниски температури и ще си останем само с жиленето. Подхранвам веднъж седмично по 1 литър, утре ще подам за трети път
    Тази вечер след 17:30 часа отворих тридесетина семейства, да разширявам - няма нишан за нападение. Е, малко раздразнени от непрестанните пръскания в последните дни, но е поносимо дори и без пушалка. Инак рапицата още не е чула "кукувицата" - рано и е. Трънките са в силата си, крушите още се кумят и се мъчат да цъфнат, но...явно им е студено. И при нас е суша, като гледам пръстта, но високите температурни амплитуди, вероятно осигуряват влагата в гората.

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А при мен, в повечето семейства рамките пълни с пресен нектар - още не съм давал сироп. Бях споменал на модернизатора, че при отваряне на семействата, ме лъха един приятен аромат.



    Тази вечер след 17:30 часа отворих тридесетина семейства, да разширявам - няма нишан за нападение. Е, малко раздразнени от непрестанните пръскания в последните дни, но е поносимо дори и без пушалка. Инак рапицата още не е чула "кукувицата" - рано и е. Трънките са в силата си, крушите още се кумят и се мъчат да цъфнат, но...явно им е студено. И при нас е суша, като гледам пръстта, но високите температурни амплитуди, вероятно осигуряват влагата в гората.
    Брях, ти си бил Рикардо бързия.:-)

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Брях, ти си бил Рикардо бързия.:-)
    Дали съм Рикардо - незнам, не съм обаче Мара подробната.

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Суша има само отгоре.При дълбока оран се вижда спластяването.
    п.п.При нас кукувицата идва на 26 март.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    п.п.При нас кукувицата идва на 26 март.
    То при вас какво ли спи? Освен дивите прасета де.
    И да не забравиш да снимаш и покажеш какво си постигнал с армаганите, че иначе каква полза като не се похвалиш с прИмоцията 52 лв и 33 ст.

 

 
Страница 28 от 33 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •