Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 33 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 327
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    08.06.2012
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Горна Митрополия
    Интересува ме добар пчел. Раион около София
    Аз обичам този, който иска да твори, надмогвайки себе си, и така погива.

  2. #12
    Днес 24.09.2012г. хвърлих по едно око на пчеличките . Положението е следното : има силен принос на прашец, за нектар не знам ама като видях по питите мисля ,че и нектар носят и сега най-голямата изненада за мен има почети по половин пита пресно пило 2-3 дневно Преди 10-дни преди дъжда мислех ,че яйцеснасянето е преустановено вече ? Не така е обаче във всички кошери в 2 нямаше никъкво пило само тук таме последните излюпващи се пчелички ? Единственото обяснение което ми дойде на ума и най-вероятно е вярно това е сортовата особенност на майките . Тези двете са ми от едно място купени с майки от майкопроизводител ,а другите с пресното пило от друго с роеви майки . Ще пусна снимки на майките с пресното пило да каже някой дали са италианки?

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    даммммм, купувайте майки от "лицензирани" майкоправители, та да ви работат и зимъска

    ...аз, като по-див си ползвам мойте майки....па откъде ми е дошло пилото на 1-2 рамки преди седмица...идея си немам.....сигурно от на комшията "марковите" майки....ма неговите не са италянки, щото мързелива е нацията...май са азиатки или по-точно китайки, щото глеам и маркиращите точки са им едни такива, дръпнати.... wink;
    ........................

    Предвид топлото време, само слабите кошери нямат пило. Така че е нормално по това време да има пресно пило в силен кошер. Молете се само, Октомври да не е с такива температури, че иначе пак ще има "изчезнали семейства" - новия "световен" проблем wink;

    ....тва за породата на майките е друга бира

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    При мен на 800 метра надморска, няма никакво пило, само последно люпещо се.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Под Мусала вероятно са на кълбо от 2-3 седмици....

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    На над 1000м. положението в различните семейства е различно.15% нямат пило, 25%имат и открито ,останалите последно люпещо се.Разликите не зависят от възрастта на майките, а явно от наследствените качества.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #17
    Днес прегледах отводките, почти всички са без пило. Нектар и прашец йес, пило йок. Лошоооооо.......
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  8. #18
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    На над 1000м. положението в различните семейства е различно.15% нямат пило, 25%имат и открито ,останалите последно люпещо се.Разликите не зависят от възрастта на майките, а явно от наследствените качества.
    Със сигурност е от това , щом при еднакви други условия има разлика . Ето още един критерий според мен за селекцията .

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    На Димитровден някои работят а други им помагат.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #20
    15-16-17 Януари Лято . На места силен ветрец. На 16 дадох по 1 кг Апитом . Кокичетата днес се отвориха на по слънчевите места .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

 

 
Страница 2 от 33 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •