Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 327
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Теренът е наклонен напред, а дъната са нивелирани с достатъчна точност. Капаците са наклонени назад, понеже не виждам логика да капят над прелката.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Бате, извинявам се, че и на тая манджа ще бъда мерудия, но! Теренът ти е напред, скат на покрива-назад /логично/, това е ясно по стеничката отзад. Колегите, а и аз /щото не си спомням дали си на мрежести/, се притесняваме наклона на дъната на къде е? На мен още в първата година един стар пчелар ми направи забележка - дъното трябва да е напред! Вода да влезе, влага да кондензира, ако щеш мед да потече - по-добре да бяга напред. Аз го приех за правило и гледам да го спазвам.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Бате, извинявам се, че и на тая манджа ще бъда мерудия, но...
    Батка, нямаш грижи, нали вече си ВИП. Иначе снимките са затова - като не мога да споделям опит, поне да става дискусия. Дъната са ми с мрежа 25-30% в задната част. Сега са изцяло отворени и на Зарезан ги затварям с по една ламарина да не им вее до Гергьовден, че имам доста празни буркани и ми пречат.
    За наклона - дъната са по-скоро напред, сещам се как течеше захарен сироп от прелките миналата пролет....

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Да,да става дискусия,но jordanov е прав.Може би затова ЖЪЛТУРКО дава фира.По снимката се вижда ,че той е с най –голям наклон назад/дъното/.Покривите на 2,3,4 са с обратен наклон,така че ,можеш да ги пуснеш 2–3 см. надолу,да не влиза вода вътре.Открит мед+влага=диария.За хигиената ,наклона не играе роля."Робушките" си знаят работата–всичко негодно ,вън от кошера!Все пак,кошерите са твои и правиш това което на теб ти се струва правилно.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    [QUOTE=BateMisho;51865Зарезан ги затварям с по една ламарина да не им вее до Гергьовден, че имам доста празни буркани и ми пречат. ..[/QUOTE]

    Бате,знаеш ли колко медопрашецови запаси имат?Ако са под 10кг,по добре ламаринката я сложи за заговезни-да не бързат с пилото.

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Бате,знаеш ли колко медопрашецови запаси имат?Ако са под 10кг,по добре ламаринката я сложи за заговезни-да не бързат с пилото.
    Зависи за кой Зарезан говори, щото ако е по стар стил на 14 февруари, то не е много преди Заговезни тая година - месни Заговезни е на 15 февруари...
    Ейй, като заговорихме за дати, сещам се че тая година "домакините" от Плевен, ще трябва да ни посрещат с "Валентинки" и винце...

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Зависи за кой Зарезан говори, щото ако е по стар стил на 14 февруари, то не е много преди Заговезни тая година - месни Заговезни е на 15 февруари...
    Ейй, като заговорихме за дати, сещам се че тая година "домакините" от Плевен, ще трябва да ни посрещат с "Валентинки" и винце...
    Мислех си,че тази година заговезни е в края на февруари или началото на март.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Да,да става дискусия,но jordanov е прав.Може би затова ЖЪЛТУРКО дава фира.По снимката се вижда ,че той е с най –голям наклон назад/дъното/.Покривите на 2,3,4 са с обратен наклон,така че ,можеш да ги пуснеш 2–3 см. надолу,да не влиза вода вътре.Открит мед+влага=диария.За хигиената ,наклона не играе роля."Робушките" си знаят работата–всичко негодно ,вън от кошера!Все пак,кошерите са твои и правиш това което на теб ти се струва правилно.
    Жълтурко ако е дал фира (не е ясно ) е от грешка описана по назад от Бате Мишо,колкото до наклона -грешка няма,чорбаджията пише ,че кошерите са нивелирани при това условие наклона на покрива е назад и ако не е пробита някъде ламарината няма как да натича вода.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Яко оспамихме темата. Но Владо и Ангел Йосифов всъщност са прави - жълтуркото замина поради моя грешка описана по-горе, кошерите са нивелирани, а Зарезан наистина е може би малко рано за затопляне. Проверих в тефтера - през 2014 е имало сняг между 16 и 20 април.

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Аз малко след 20 април лани вадих мед от рапица. Ако тогава ще ги затопляш.....

 

 
Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •