Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    ИЗПАРИТЕЛ НА ОКСАЛОВА КИСЕЛИНА



    Тази есен третирах с такъв изпарител моите семейства и останах много доволен от ефекта.Произвежда се в Сърбия.Препоръча ми го приятел пчелар от моя град за което много му благодаря.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Като гледам поялник на 12 волта с метална тарелка в предния краи
    Това е за направи си сам, стига да знаеш какво искаш и как трябва да работи.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    Хубава придобивка ,как се работи с нея , за мравчева к-на става ли .
    Мед ям всякакъв .

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Изпарителя работи с оксалова киселина на кристали.В кръглия отвор /чашка/ се поставя 1.5, 2 или 2.5 грама оксалова киселина в зависимост от силата на сем. предварително оразмерена чрез електронна везна.Чашката се пъха през отвора на кошера и отстрани се запушва с парцалчета да не излиза пушека.Клемите се слагат на акумулатора и се чака 2-2.15 мин. изпарителя се изважда и се топи чашката във вода след което се почиства, входа остава затворен за 5-6 минути и се отваря.След почистване на чашката с парцалче, минаваме към следващото сем.Третирането се извършва есента след излюпване на последното пило.На белия лист който бях сложил в дълбокото дъно след 20 мин имаше толкова много акар че се отказах да го броя, а август третирах с Перицин.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Чел съм, че опушването с ОК-на може да става дори и в присъствието на пило. Чрез накапване третирането става, когато в кошера няма пило. Има ли някой опит в третирането чрез изпарител в ранна пролет? Става ли, или не?

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2011
    Мнения
    201
    Аз моите вече 2г. ги третирам с ОК през пролетта и есента чрез напръскване с пулверизатор, но ми допада изпарителя и съм решил и да си купя.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    Точно сега на секундата по Нова дават филм по Агата Кристи -за отравяне при опушване при обезпаразитяване wink; , Станко -ако вдишаш дима какво става , слага ли се маска .За 1 кошер да внимавам , за 50 може да се изгуби контрол и да се разсея .
    Трябва да се ползва маска.Дима от изпаряването уврежда бъбреците.Поне така ме информираха.Макар че при работата на открито с изпарителя не ми се случи да го вдишам.Въпреки това предпазни мерки трябва де се вземат, те никога не са излишни.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Някои може ли да помогне от къде мога да си купя такъв изпарител?

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Цитат Първоначално публикувано от filmatoplo
    Точно сега на секундата по Нова дават филм по Агата Кристи -за отравяне при опушване при обезпаразитяване wink; , Станко -ако вдишаш дима какво става , слага ли се маска .За 1 кошер да внимавам , за 50 може да се изгуби контрол и да се разсея .
    Трябва да се ползва маска.Дима от изпаряването уврежда бъбреците.Поне така ме информираха.Макар че при работата на открито с изпарителя не ми се случи да го вдишам.Въпреки това предпазни мерки трябва де се вземат, те никога не са излишни.
    А, дали само тях уврежда?

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Ето какъв изпарител си направих днес с подгревна свещ от дизелов автомобил, не съм го тествал все още но се надявам че ще ми върши добра работа утре е на дневен ред да му направя дръжка.



 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •