Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Препоръчвам да изгледате пете серии на документалния филм "Първите хора"... много интересни научни изследвания и връзки с другите видове хора населявали земята...
    https://zamunda.net/banan?id=554048&hit=1&t=movie

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Всичките тия теории не дават обяснение за различните раси.Китайски учени необременени от религиозната притча за Адам и Ева твърдят, че хората са произлезли от различни видове маймуни.
    Не са само китайските:
    «Папе-грузину сын задает вопрос:
    - Если человек произошел от обезьяны, как же получились разные национальности?
    - Вах, сынок, обезьяны тоже разные: вот мы – грузины, произошли от самой красивой и умной обезьяны шимпанидзе; армяне произошли от мелкой и мерзкой обезьяны макакян; русские произошли от большой, сильной, но глупой обезьяны гаврила; евреи – от трусливой, но очень хитрой обезьяны абрамгутанг.
    - А от кого произошли негры, китайцы?
    - Ара, это уже от них произошли обезьяны!»
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Смята се, че сме произлезли от маймуни в което напълно се съмнявам. Ако беше така то сега би трябвало да има междинни звена, а то няма. Защо в джунглата която гори в момента маймуните не са по- развити или изоставащите племена които са толкова назад от съвременния свят са си пак хора, а не са полумаймуни? Филма се опитва да докаже нещо, но се вижда как прозират неточности. Хората били зародени в Африка и тръгнали от там по света, но в един момент срещнали други. А тези другите от къде са тръгнали? Нали от Африка? Едните черни, другите бели, третите жълти....? Значи Ерих фон Деникен в една книга казва, че повечето от тези книги са написани с повечко фантазия. И е прав. Както се вижда във филма, от една кост, от риба си измислят цяла история. А дали е така? Моето мнение, което е маловажно в случая - аз не съм никой, е че точките са няколко на разпространение, а не една. Расите са си били определени още от самото им зараждане, но както е започнало още от древността, а сега от сегашната глобализация ще започне едно яко омесване. Дали е добре или зле няма как да се знае, само може да се предполага. В цялата тази работа има божия/извънземна намеса в което съм по склонен да вярвам.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Смята се, че сме произлезли от маймуни в което напълно се съмнявам. Ако беше така то сега би трябвало да има междинни звена, а то няма. Защо в джунглата която гори в момента маймуните не са по- развити или изоставащите племена които са толкова назад от съвременния свят са си пак хора, а не са полумаймуни? Филма се опитва да докаже нещо, но се вижда как прозират неточности. Хората били зародени в Африка и тръгнали от там по света, но в един момент срещнали други. А тези другите от къде са тръгнали? Нали от Африка? Едните черни, другите бели, третите жълти....? Значи Ерих фон Деникен в една книга казва, че повечето от тези книги са написани с повечко фантазия. И е прав. Както се вижда във филма, от една кост, от риба си измислят цяла история. А дали е така? Моето мнение, което е маловажно в случая - аз не съм никой, е че точките са няколко на разпространение, а не една. Расите са си били определени още от самото им зараждане, но както е започнало още от древността, а сега от сегашната глобализация ще започне едно яко омесване. Дали е добре или зле няма как да се знае, само може да се предполага. В цялата тази работа има божия/извънземна намеса в което съм по склонен да вярвам.
    Ние българите дойдехме от Плеядите но всичко бе създадено от Господ дори и извънземните.

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ние българите дойдехме от Плеядите но всичко бе създадено от Господ дори и извънземните.
    А Него дали го има? Дали Той не са те?

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А Него дали го има? Дали Той не са те?
    Нима имаш съмнения?
    Едва ли!

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Нима имаш съмнения?
    Едва ли!
    Знам ли? Чудя се и аз, макар че темата по този въпрос ме интересува и точно защото си набавям доста някаква информация, нещо не ми се струва така. Попадам на все повече противоречия. Та затова питам. Някой може да знае повече. Може дори да Го е срещал? Знае ли човек?

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Знам ли? Чудя се и аз, макар че темата по този въпрос ме интересува и точно защото си набавям доста някаква информация, нещо не ми се струва така. Попадам на все повече противоречия. Та затова питам. Някой може да знае повече. Може дори да Го е срещал? Знае ли човек?

    Повече информация може да си набавиш ако се разровиш за:

    Креационизмът е възгледът, че човечеството, животът, Земята и Вселената са създадени от свръхестествено божество (или няколко божества), което е съществувало преди тях.

    Хипотезата на Омфалос е псевдонаучен аргумент, че бог е създал вселената наскоро (в последните десет хиляди години).

    Хипотезата за космичен произход твърди, че животът на Земята е пренесен от космоса, чрез панспермия (от гръцки пан-всеобщ, и сперма). Тя не предлага механизъм който да обясни възникването на живота, а само измества явлението извън пределите на Земята. Още през V век пр.н.е. гръцкият учен Анаксагор изказва идеята за извънземния произход на живота.
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Повече информация може да си набавиш ако се разровиш за:

    Креационизмът е възгледът, че човечеството, животът, Земята и Вселената са създадени от свръхестествено божество (или няколко божества), което е съществувало преди тях.

    Хипотезата на Омфалос е псевдонаучен аргумент, че бог е създал вселената наскоро (в последните десет хиляди години).

    Хипотезата за космичен произход твърди, че животът на Земята е пренесен от космоса, чрез панспермия (от гръцки пан-всеобщ, и сперма). Тя не предлага механизъм който да обясни възникването на живота, а само измества явлението извън пределите на Земята. Още през V век пр.н.е. гръцкият учен Анаксагор изказва идеята за извънземния произход на живота.
    Това съм го чел още като малък. Дай нещо което не го знам.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това съм го чел още като малък. Дай нещо което не го знам.

    Е, аз да не съм врачка! Ти кажи кое знаеш, пък ние ще допълваме!
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •