Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 28 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 273
  1. #141
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Иначе аз съм склонен да вярвам в извънземни и да се опитвам да си изградя собствена версия какво всъщност се случва, но този документ за мене се оказа пълно разочарование, след като открих в него противоречия в отговорите на измисленото извънземно същество Митко.

    Набива се на очи и най-голямото противоречие - извънземно с удоволствие отговаря на всякакви въпроси и разказва всякакви невероятни космически истории, но изрично отказва да даде каквото и да е доказателство за думите си. Това е обща черта за всички религии (измислици), както и на всички врачки, гледачки и прочее самопровъзгласили се медиуми, пророци, гадатели, шарлатани и т.н.

    Ако едно извънземно искаше да съветва човечеството, и хората да се вслушват в думите му, първото, което щеше да направи, е да даде убедително доказателство, че не е поредния шарлатанин.

  2. #142
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха ......
    На 471-ва страница има въпрос, в който се казва, че са се появили и други хора на земята, които твърдят, че комуникират с Мити. Да, ама Мити отговаря, че той имал лицензия да говори само с КБ и с никой друг. Така този КБ, който списва документа, се опитва да се оттърве от всички други конкуренти, които се опитват да се докопат до славата му.

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан
    Бати, ти кога? Гледам, че ....
    ... целия хумор е тук
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o
    За някой може да изглежда като хумор но аз гледам сериозно на нещата.Успокоява ме това че такива като тях ще ги пренесат на друга планета и повече никига няма да имам контакт с тях.
    Различни пчелари,различни видове мед,различна ракия,по различен начин действа .......

    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко
    То верно , че като ходя и постоянно срещам инопланетяни? Ама чак пък тея подробности ми пресоляват манджата. Дайте да оправим назе си, па после да мандръсаме чуждоземките?
    Аз не съм пчелар.Поради това пиша в свободния форум.Ако смяташ че това ти пречи проблемът може да се реши най лесно.

    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко
    Нещото, което си пропуснал е, че не е за тоя сайт.

    Милиарди планети и да не са открили една муха ?Много странно ми звучи.Да не казвам че е подозрително. Те и тези от телевизията единпът казват че сме били сами в космоса.След това че сме чакали гости от космоса.............бащами казваше че незнанието било най големия враг на човека.
    И накрая да предложа следното:Ако написаното от мен се причисли за спам моля да го премахнете.Ще се освободи доста място на диска.
    Да пожелая на всички пчелари пълни канти с мед и 73.
    П.П. - Всеки филм си имал начало и край.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аааа, не си ме разбрал. Не ми пречи нищо. Пиши си на воля и наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #145
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Наистина пиши си спокойно в тази тема. На мене със сигурност ще ми е интересно, но не ми се сърди, ако подлагам на критика някои противоречия.

    В цялата тази история може и да има някаква капка истина, защото наистина в небето се наблюдават хиляди НЛО-та. Тоест това не го отричам - само се съмнявам във факта, че са си избрали един единствен човек, за да контактуват с него, и всички други ги пренебрегват. Ако наистина искаха да ни дадат някаква полезна информация, щяха да контактуват с много хора. А ако искаха да им повярваме и тази информация да се разпространява, щяха да ни дадат и доказателства.

    Иначе сам разбираш, че контактите с един единствен месия звучат меко казано смешно и нелогично. Затова и аз си мисля, че всичко това е една голяма измислица на този месия, която измислица обаче донякъде се базира на реални факти, така че някъде може и да е познал. Познал е например в това, че извънземните проявяват небивал интерес към ядрените ни оръжия. Познал е и в това, че те са тука от хиляди години, и от време на време подпомагат развитието на човечеството. Познал е дори и в това, че понякога ни защитават от разни катаклизми, с които не можем да се справим.

    Според мене всичко е една художествена измислица, която се опитва да навърже вече известните факти в някаква логическа взаимовръзка. Нищо лошо - има хора, които обичат да четат такива художествени измислици.

    Трябва обаче да се спомене, че и други писатели по света са написали собствени версии на тези художестени измислици, някои от които звучат доста по-реалистично. Например поредицата ЗОНА 51 от Робърт Дохърти. За любителите на фантастиката горещо я препоръчвам да я прочетат. Робърт Донътри успява по един невероятен начин да събере в логическа последователност всички известни факти и митове от цялата човешка история, и да ги сглоби в една логично изглеждаща сага с участието на различни видове извънземни в нея.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  6. #146
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Отричането на извънземен разум е малко несериозно. В този Космос, на който не му се знае края, няма как ние да сме ударили джакпота. Дори си мисля, че има толкова развити цивилизации, че ум да ти зайде.
    Относно дали ни помагат или пречат, това е също малко неясно. Защо трябва да се крият? Страх ли ги е? Ето, нашите кораби, совалки постоянно шетат. Какво бихме направили, ако в даден момент открият, че на дадена планета има живот? Ще им помагаме ли, ще ги завладеем ли или ще се крием? За сега няма кой знае какви доказателства поставени ясно на масата и всеки си интерпретира каквото му дойде на ума, и в зависимост колко му е той.

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аргументи за наличие или отсъствие на Господ колкото искаш и в двете посоки. Въпрос на вяра, тя не се нуждае от доказателства. С извънземните е същата работа.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #148
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има един много интересен научно-популярен сериал - Ancient Aliens или Извънземни в древноста. До момента са излезли 15 сезона с общо над 200 серии. Всяка една серия засяга различен аспект от това има ли извънземни или не. Разглеждат се всички древни артефакти по целия свят, които впечатляват с начина си на изработка или с придобитите знания на древни строители. За всеки един от тях се анализира с какви технологии е създаден или построен, и дали тези технологии са наши, или някой е помагал на строителите.

    Също така се разглеждат и всички аспекти около извънземното присъствие в наше време, както и всяка една публична информация, изплъзнала се от тайните архиви на военните, NASA, ЦРУ или ФБР. Накратко - тази поредица обхваща всичко известно за извънземните в цялата човешка история. Струва си човек да я изгледа, ако се интересува от тези загадки.

    Всички серии, заедно със субтитрите, можете да си ги изтеглите от сайта kolibka.com. Отивате на този линк: http://kolibka.com/2.html
    и след това в полето за търсене пишете Ancient Aliens. Приятно гледане.

    Другия известен науно-популярен сериал е Хангар 1. До момента от него са излезли около 20 епизода. Също е много интересен за гледане, но той се занимава преди всичко с конкретни случаи на срещи с НЛО в наше време, както и с конкретни разсекретени документи, доказващи един или друг случай от извънземното присъствие. Също можете да си го изтеглите от Kolibka.com.

    И в двата сериала се разказва за истински артефакти, истински случаи и истински документи, а не за художествени измислици.

  9. #149
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Ако нямаше други раси ,ако нямаше хора,които да имат странни преживявания в състояние близко до смъртта и т.н. нямаше да се пишат разни странни истории в нета и също така книги на странна извънземна тема ! Матеев ,нали много от нас четоха Не Пипай Тази книга от Ян Ван Хелзинг! Като се сетим какво е написал, описал и подкрепил с
    факти ,до какъв извод стигаме ?

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Отричането на извънземен разум е малко несериозно. В този Космос, на който не му се знае края, няма как ние да сме ударили джакпота. Дори си мисля, че има толкова развити цивилизации, че ум да ти зайде...
    А е възможно и друго - самоунищожението на някакъв етап да е присъща характеристика на всеки разум.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 15 от 28 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •