Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    26.06.2023
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Пловдив

    Какво е това насекомо?

    Здравейте! Моля, ако някой може да ми каже какво е това същество! Появи се от 1 седмица в двора ми и само чака да капне една капка вода от някъде и директно отива там. Прилича на много голяма оса, но е черно. Интересува ме дали е опасно, защото имам малки деца и не искам да ги ужили. Прилагам клип за да се види по-добре.

    https://www.veed.io/view/b53cf471-91...91?panel=share


    Благодаря ви предварително!

    Поздрави.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от strd88 Виж публикацията
    Здравейте! Моля, ако някой може да ми каже какво е това същество! Появи се от 1 седмица в двора ми и само чака да капне една капка вода от някъде и директно отива там. Прилича на много голяма оса, но е черно. Интересува ме дали е опасно, защото имам малки деца и не искам да ги ужили. Прилагам клип за да се види по-добре.

    https://www.veed.io/view/b53cf471-91...91?panel=share


    Благодаря ви предварително!

    Поздрави.
    Това е вид оса/черна, бразилска.../ Прави си гнездата от кал и затова се върти около водата. Има жило и не съвсем безобидно. Единични екземпляри са и, ако я умъртвите ще ви свършат донякъде неприятностите. Докато не се появи друга.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    26.06.2023
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това е вид оса/черна, бразилска.../ Прави си гнездата от кал и затова се върти около водата. Има жило и не съвсем безобидно. Единични екземпляри са и, ако я умъртвите ще ви свършат донякъде неприятностите. Докато не се появи друга.

    Благодаря много за пояснението! Не съм пчелар, но ми хурмна, че тук ще знаете. А може ли да попитам има ли някакви превантивни мерки, които да предприема за да не са появяват оси не само тази а и от другите? Някакви неща, които ги отблъскват?

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от strd88 Виж публикацията
    Благодаря много за пояснението! Не съм пчелар, но ми хурмна, че тук ще знаете. А може ли да попитам има ли някакви превантивни мерки, които да предприема за да не са появяват оси не само тази а и от другите? Някакви неща, които ги отблъскват?
    Почти нищо не я плаши, или ако има нещо, то е временно./бензин, нафта..../ Става и с капани, но много играчка, ниско КПД.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •