Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 273
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Защо.... въпросът ...
    Хм, ще стигнете вие и до въпроса за смисъла на живота, както сте го подкарали. Оттам директно до идеята за бог, при което извънземните директно отпадат. Но, възможно е да съществувам само аз, а всичко и всички останали да са просто матрица /математически алгоритми и кодове/, родени или от работата на собствения ми разум или от този на Създателя им. Като знам що умен народ се е напъвал през хилядолетията да даде правдоподобно обяснение за Смисъла, дори не си и помислям да си мъча въображението.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    бАРКОВ, преди да го постна го прочетох над 4 пъти. Поствайки го ми се стори, че нещо се удължи, но бързайки да изчезвам в неизвестна посока не го четох за пореден път. А какво се е получило при постването хал хабер си нямам за да се очетвори текста. Моля за извинение.
    Предполагам си разбрал, че по презумпция си извинен, дори и Слънцето не огрява навсякъде
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Хм, ще стигнете вие и до въпроса за смисъла на живота, както сте го подкарали. Оттам директно до идеята за бог, при което извънземните директно отпадат. Но, възможно е да съществувам само аз, а всичко и всички останали да са просто матрица /математически алгоритми и кодове/, родени или от работата на собствения ми разум или от този на Създателя им. Като знам що умен народ се е напъвал през хилядолетията да даде правдоподобно обяснение за Смисъла, дори не си и помислям да си мъча въображението.
    Че то си е така, както Дончев редовно казва на един бивш съфорУМНИК " мислиш че света се върти около теб" важи за абсолютно всеки в известна степен. А кой в какво вярва е друг въпрос. Както веднъж казах на едни младежи от тея с белите ризки'' Вярвам че трябва да се вярва, а в какво точно вярвам, не вярвам да разбера ''. Симпатични младежи, понякога лафим по час, друг път се отказват по набързо
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Предполагам си разбрал, че по презумпция си извинен, дори и Слънцето не огрява навсякъде
    Възпитан съм.

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Някъде бях чел нещо което ми се стори много правдоподобно, преразказвам по спомен: Ако си представим, че има извънземни притежаващи технология за пътуване между звездните системи и галактики, то те биха толкова напред технологично и културно от нас, че не биха ни обърнали внимание! Все едно ние да обръщаме внимание на технологията и културата на всеки мравуняк с мравки на земята... мравките си нямат и представа за нашето съществуване, най-общо казано не се вписваме в тяхния свят и мироглед.
    Този пост е редактиран от nikawr; 11.07.2019 в 16:52.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Някъде бях чел нещо което ми се стори много правдоподобно, преразказвам по спомен: Ако си представим, че има извънземни притежаващи технология за пътуване между звездните системи и галактики, то те биха толкова наред технологично и културно от нас, че не биха ни обърнали внимание! Все едно ние да обръщаме внимание на технологията и културата на всеки мравуняк с мравки на земята... мравките си нямат и представа за нашето съществуване, най-общо казано не се вписваме в тяхния свят и мироглед.
    На мравките не много, освен ако не ни попречат, НО обръщаме внимание на едни други ципокрили
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Възпитан съм.
    То и това ясно, като предишното, но само да попитам, природно или придобито?
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Някъде бях чел нещо което ми се стори много правдоподобно, преразказвам по спомен: Ако си представим, че има извънземни притежаващи технология за пътуване между звездните системи и галактики, то те биха толкова наред технологично и културно от нас, че не биха ни обърнали внимание! Все едно ние да обръщаме внимание на технологията и културата на всеки мравуняк с мравки на земята... мравките си нямат и представа за нашето съществуване, най-общо казано не се вписваме в тяхния свят и мироглед.
    Вероятно сте го чел в субтитрите на Мъже в черно 1, нещо от сорта на "защо извънземните не ни поздравяват? - отговора беше - ти поздравяваш ли хлебарките на пода в кухнята ти!"

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Иван_Барабан Виж публикацията
    Вероятно сте го чел в субтитрите на Мъже в черно 1, нещо от сорта на "защо извънземните не ни поздравяват? - отговора беше - ти поздравяваш ли хлебарките на пода в кухнята ти!"
    Определено не съм го чел в таз бозица, но има логика и в този цитат!

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    То и това ясно, като предишното, но само да попитам, природно или придобито?
    То тук малко заприлича на сайт за запознанства.
    Та на въпроса: природно или придобито? Имам и от двете, но съществува още едно - набито. Само за разлика от други бащи, моя ми е пазил главата читава, че като гледам на някои от към рогИте са им набивали акъла.


    И ако е възможно да се обсъжда темата, а не мода.

 

 
Страница 2 от 28 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •